با شروع ساعت کار از ٦ صبح شهر دچار چه تحولاتی می‌شود؟ بیدارباش در تهران

شناسه خبر: 138235 سرویس: کسب و کار ، گوناگون پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷, ۴۷ : ۱۵ : ۰۰
با شروع ساعت کار از ٦ صبح شهر دچار چه تحولاتی می‌شود؟  بیدارباش در تهران
خاموشی‌های گاه به گاه در تهران و چندین شهر دیگر همچنان ادامه دارد. همزمان با این خاموشی‌ها مصرف برق سر به فلک می‌کشد تا جایی که دو روز پیش مصرف برق در کشور مرز ٥٦‌هزار مگاوات را رد کرد و رکورد شکست.
۵۵آنلاین :

 

خاموشی‌های گاه به گاه در تهران و چندین شهر دیگر همچنان ادامه دارد. همزمان با این خاموشی‌ها مصرف برق سر به فلک می‌کشد تا جایی که دو روز پیش مصرف برق در کشور مرز ٥٦‌هزار مگاوات را رد کرد و رکورد شکست. وزیر نیرو به همین مناسبت آمارهایی اعلام کرد که به نظر مقدمه‌چینی برای اجرای طرحی جدید می‌رسید. به گفته ....... از کل مصرف برق کشور، حدود ۲۱‌هزار مگاوات مصرف دستگاه‌های سرمایشی می‌شود که حدود چهار‌هزار و ۵۰۰ مگاوات از آن سهم سازمان‌های دولتی است.
بعد هم اعلام شد که دولت با دو مصوبه به وزارت نیرو اجازه داده تا با همکاری استانداری‌ها ساعت کار ادارات را در استان‌های مختلف و در تمام کشور براساس نیاز تغییر دهد. دیروز پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران اعلام کرد: «براساس مصوبه هیأت‌وزیران، موضوع مجوز تنظیم ساعت کار دستگاه‌های دولتی، ادارات بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر موسسات عمومی غیردولتی با عنایت به تداوم شرایط خاص جوی و با توجه به ضرورت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف برق بدین‌وسیله ساعت کار ادارات به استثنای مراکز خدمات‌رسان تا پایان تیرماه ‌سال‌جاری از ساعت ٦ شروع و ساعت ١٤ پایان می‌یابد.» این یعنی درحالی‌ که کارمندان تا امروز به دنبال راهی برای قانع‌کردن مسئولان درباره شکنجه‌بودن شروع کار پیش از ساعت ١٠ بودند، حداقل تا پایان تیرماه باید دوساعت هم زودتر کارشان را شروع کنند و معلوم نیست که این مصوبه برای مردادماه که معمولا پرمصرف‌ترین ماه‌ سال است، تمدید نشود. حالا همه مشغول بررسی نتیجه اعمال چنین تصمیمی هستند و تغییراتی که می‌تواند روی برنامه روزمره شهر بگذارد، ردیف می‌کنند. مهمترین تغییرات می‌توانند اینها باشند:  
آماده‌باش مهدکودک‌ها: همراه با خیلی از زنان و مردانی که صبح‌ها به قصد رسیدن به محل کار، خانه را ترک می‌کنند، یک یا چند بچه زیر سن مدرسه هم وجود دارد که باید به مهدکودک سپرده شوند. بنابراین ساعت کار مهدکودک‌ها هم باید تغییر کند، این درحالی است که آنها قانونا به این کار ملزم نشده‌اند.
حمل‌ونقل عمومی سحرخیز: قاعدتا با تغییر ساعت شروع به کار ادارات، ساعت کار متروی تهران که تا امروز ٦:٣٠ صبح بوده، باید دوساعت جلو بیاید، همچنین راننده‌های تاکسی و اتوبوس باید زودتر ترک اهل و عیال کنند. البته با توجه به این‌که احتمالا متروها و تاکسی‌ها نتوانند همزمان که ساعت ٤:٣٠ صبح از خانه بیرون می‌زنند، به همان شکل سابق تا پاسی از شب ارایه خدمت کنند، ‌معلوم نیست که ساعت کار آنها هم از آن‌طرف کوتاه خواهد شد یا نه و اگر این اتفاق بیفتد، چه چیزی منتظر شب بیداران خواهد بود.
ترافیک سحرگاهی: طبق اعلام پلیس راهور تا امروز، ساعت پیک ترافیک از ٧:٣٠ صبح شروع می‌شد، احتمالا با تغییر ساعت شروع به کار ادارات خیابان‌ها دوساعت زودتر شاهد ترافیک باشند. پس اگر شما قبل از تغییر ساعت هم کله‌سحر از خانه بیرون می‌زدید، حواستان را جمع کنید که ترافیک غافلگیرتان نکند. پلیس راهور هم باید تعداد نیروها و گشت‌هایش را که وظیفه بازکردن گره‌های ترافیکی دارند را دوساعت زودتر به کار فرا بخواند.
ساعت‌ها را جلو بکشید: به نظر می‌رسد که همزمان با جلوآمدن دوساعته آغاز به کار اداره‌ها، خیلی‌ها مجبور باشند زودتر از خانه بیرون بزنند، حتی شما دوست عزیز. به‌ هرحال اگر بخواهید کارتان راه بیفتد، همان‌طور که قبلا زودتر از کارمند اداره، کنار میزش حضور داشتید، حالا هم باید دوساعت زودتر روزتان را شروع کنید، فقط حواستان به این باشد که اداره مدنظرتان جزو اداره‌هایی که کارشان را زودتر شروع می‌کنند، باشد؛ وگرنه باید بقیه چرت صبحگاهی‌تان را پشت در اداره بزنید.


منبع : شهروند
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

جمعیت مستعد مهاجرت از تهران

ساکنان تهران به‌خاطر چالش‌های ۱۰ گانه که مهم‌ترین آنها شامل «ترافیک و آلودگی»، «دو قطبی امکانات شهری» و «تراکم جمعیت» است، تمایل بالا به مهاجرت از پایتخت پیدا کرده‌اند. نتایج یک نظرسنجی توسط شهرداری نشان می‌دهد ۵۸ درصد از شهروندان شرکت‌کننده در نظرسنجی به علت مشکلات سکونتی در پایتخت تمایل به ترک تهران دارند. استعداد مهاجرت در مناطق جنوبی تهران تا ۷۰ درصد نیز می‌رسد. ساکنان بالای شهر رضایت بیشتری از «محله» خود نسبت به ساکنان مناطق فقیرنشین دارند؛ اما همگی تقریبا به یک اندازه از «زندگی در تهران» ناراضی هستند.

حل مشکلات بحرانی در ٧ گـام

مهارت‌های حل مسأله کمک می‌کند با مشکلات روزمره و شرایط بحرانی زندگی منطقی برخورد کنیم

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: متهم ردیف اول پرونده موسسه مالی ثامن الحجج کیست؟

ویدیو: نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه

نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه ها: اگر مسئولین امکانات را فراهم کنند، اشکالی ندارد خانم ها به ورزشگاه بروند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر