نتیجه‌ای یافت نشد.

باکو بر تسریع اجرای طرح های مشترک با تهران تاکید کرد

شناسه خبر: 165428 سرویس: سیاست ، گوناگون جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, ۰۷ : ۲۲ : ۰۰
باکو بر تسریع اجرای طرح های مشترک با تهران تاکید کرد
شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجانگفت : با تمام توان برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح های مشترک اقتصادی با ایران تلاش خواهیم کرد.
۵۵آنلاین :

مصطفی اف روز جمعه در پایان سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روابط دو کشور در حوزه های نفت و گاز ، حمل و نقل و ترانزیت ، برق ، تجارت ، سرمایه گذاری و گردشگری توسعه خواهد یافت.
رییس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران
با اشاره به توافقات اجلاس در زمینه ساخت کارخانه تولید قطعات خودرو در کوی صنعتی نفتچالا و کارخانه تولید اتوبوس در کوی صنعتی حاجی قابول گفت: ساخت کارخانه مشترک داروسازی در حومه باکو نیز بسرعت ادامه خواهد یافت.
مصطفی اف به تلاش های مشترک راهبردی در قالب تکمیل دالان بین المللی حمل و نقل شمال – جنوب اشاره و خاطر نشان کرد : این مهم در یادداشت تفاهم نهایی اجلاس کمیسیون مشترک انعکاس یافته و بر اساس آن جمهوری آذربایجان و ایران به همکاری در زمینه ساخت بخش رشت – آستارا این دالان بین المللی ادامه خواهند داد.
وی تسهیل در رفت و آمد شهروندان آذربایجانی از طریق خاک ایران به جمهوری خود مختار نخجوان ،معافیت کامیون های کشورش از پرداخت حق ترانزیتی و تردد بخشی از کامیون های ایرانی به مقصد اروپا از طریق خاک نخجوان را از جمله توافقات حاصله در این اجلاس عنوان کرد.
مصطفی اف یادآورشد :در دیدار های قبلی در باره فعالیت شبانه روزی گذرگاه های مرزی دو کشور توافق شده بود و در این اجلاس نیز تصمیم گرفتیم فعالیت نهادهای قرعی از جمله خدمات بیمه در این گذرگاه ها 24ساعته شود.
وی افزود: در بخش برق در خصوص ادامه کار مشترک برای ساخت و بهره برداری سد و نیروگاه های 'خداآفرین ' و 'قیز قلعه سی ' روی رودخانه ارس به توافق رسیدیم و این مساله مهمی است.
وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت : دو کشور در خصوص کابل های فیبر نوری توافق شده است و طرح مهم فن آوری اطلاع رسانی میان تهران و باکو اجرا خواهد شد.
سیزدهمین اجلاس دو روزه کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان 23 و 24 اسفند ماه جاری در باکو برگزار و فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در راس یک هیات اقتصادی کشورمان برای حضور در این اجللاس وارد باکو شد.
در این اجلاس راهکارهای گسترش همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های سرمایه گذاری، تجاری، مالی و بانکی، گمرک و مسایل مرزی، ارتباطات، انرژی و محیط زیست، کشاورزی، امنیت غذایی و بهداشت، علمی و آموزشی و فرهنگ و گردشگری در قالب هشت کمیته تخصصی بررسی شد.
در پایان سیزدهیم اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان سه سند همکاری از جمله یادداشت تفاهم نهایی این اجلاس ، ساخت کارخانه اتوبوس سازی در کوی صنعتی ' حاجی قابول ' ، ساخت کارخانه تولید قطعات خودرو در کوی صنعتی شهر نفتچالا با سرمایه گذاری مشترک به امضا رسید
دیدار با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان، نخست وزیر، وزیر اقتصاد، وزیر کشاورزی، رییس بانک ملی، رییس راه آهن، رییس گمرک، حضور در همایش مشترک تجاری و سرمایه گذاری و بازدید از کوی صنعتی پیراللهی حومه باکو از جمله برنامه سفر دو روزه وزیر امور اقتصاد و دارایی کشورمان به جمهوری آذربایجان بود.
دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در اسفند ماه سال گذشته در تهران برگزار شده بود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

قانون پایستگی مدیریت

ما در شرایطی هستیم که نسل پیشین مدیران که چهل سال است در سطح اول مدیریت جا خوش کرده‌اند، توان اجرایی خود را به شکل آشکاری از دست داده‌اند و در عین حال، پشتوانه‌سازی وسیع برای جایگزینی این مدیران هم صورت نگرفته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تعقیب و گریز گشت پلیس آگاهی پایتخت

ویدیو: کار خوب یک کودک

امروز شما چی کار کردی؟ -آشغالای روی زمین که آدم بدا ریختنو جمع کردم.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر