باز شدن درهای مساجد انگلیس بر روی همه مردم با اجرای طرح «از مسجد من دیدن کنید»

شناسه خبر: 95764 سرویس: جهان جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵, ۲۶ : ۱۹ : ۰۰
باز شدن درهای مساجد انگلیس بر روی همه مردم با اجرای طرح «از مسجد من دیدن کنید»
مساجد سراسر انگلیس برای سومین سال متوالی روز یکشنبه در چارچوب طرح «از مسجد من دیدن کنید» که به ابتکار شورای مسلمانان بریتانیا صورت گرفته است، درهای خود را بر روی عموم مردم این کشور باز می کنند.
۵۵آنلاین :

شورای مسلمانان بریتانیا با انتشار بیانیه ای روز جمعه اعلام کرد: 150 مسجد در سراسر انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی روز یکشنبه درهای خود را به روی مردم باز می کنند. 
این نهاد اسلامی هدف از اجرای این طرح در پنجم فوریه را آشنایی پیروان سایر ادیان با اسلام و مقابله با جریانات اسلام هراسی، به ویژه احکام ضد مهاجرتی ترامپ، اعلام کرده است.
«هارون خان» دبیر کل شورای مسلمانان بریتانیا در این رابطه بیان داشت: در حالی که جامعه جهانی به احکام ضد مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان می دهند، طرح «از مسجد من دیدن کنید» نیز می تواند به عنوان پادزهری، علیه جو مسموم کنونی عمل کند.
وی افزود: مردم بریتانیا در این روز فرصت خواهند داشت تا ضمن بازدید از مساجد، همبستگی خودشان را با مسلمانان نشان دهند. این روز همچنین فرصتی برای جامعه مسلمانان خواهد بود تا ارزش های اسلام راستین را عرضه کنند.
«هارون خان» با اشاره به استقبال بی نظیر مردم انگلیس طی سال های گذشته از طرح «از مسجد من دیدن کنید» افزود: انتظار می رود که شمار شرکت کنندگان از طرح امسال بیشتر شود.
به گفته شورای مسلمانان بریتانیا، بازدیدکنندگان از همه ادیان و مذاهب و حتی افراد بی دین می توانند در یکی از مساجد شرکت کننده در این طرح حضور یابند و سئوالات خود را مطرح کنند و ضمن بازدید از مساجد با مسئولان مساجد چای و تنقلات صرف کنند. 
در سال گذشته، درهای بیش از 90 مسجد در نقاط مختلف انگلستان در چارچوب طرح 'روز دیدار از مسجد من' و با هدف مقابله با اسلام هراسی و تصحیح برداشت های غلط در مورد اسلام ، بر روی پیروان تمامی ادیان گشوده شد.
براساس آخرین آمار رسمی دولت انگلیس، جمعیت بریتانیا (شامل انگلیس ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی ) بالغ بر 64 میلیون و 600هزار نفر است. 
براساس گزارش جدید دفتر آمار ملی انگلستان، جمعیت مسلمانان در کل بریتانیا( شامل انگلیس، ولز، ایرلندشمالی و اسکاتلند) بالغ بر 3 میلیون و 114 هزار و 992 نفر است که یک میلیون و 554 هزار و 22 نفر از آنها در خارج از این کشور متولد شده اند. 
جمعیت مسلمانان در انگلیس و ولز نیز در سال 2014 میلادی به 3 میلیون و 46 هزار و 607 نفر رسیده است که برابر با 5.4 درصد از کل جمعیت این دو منطقه است. 
براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلستان، شمار مسلمانان در حال حاضر در هشت منطقه در انگلیس نسبت به جمعیت بومی این مناطق به نحوی قابل توجهی افزایش یافته است که شرق لندن، نیوهام، بلک برن، لوتن، بیرمنگام و منچستر از جمله این مناطق هستند. 
طرح یادشده در حالی برگزار می شود که قرار است فردا (شنبه) تظاهرات گسترده ای در لندن که انتظار می رود هزاران نفر در آن شرکت کنند، علیه احکام ضدمهاجرتی ترامپ برگزار شود.
این تظاهرات از مقابل سفارت آمریکا در لندن تا داونینگ استریت (دفتر نخست وزیری انگلیس) صورت گیرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

برای شرطی‌ها

آنهایی که بدون قید و شرط می‌گویند با آمریکا مذاکره کنیم و برای اجرایی شدن خواسته‌هایشان به مقامات عالی کشور نامه می‌نویسند، آیا حاضرند بدون قید و شرط مقابل خبرنگاران و مردم بنشینند و مطالبات آنها را پاسخ دهند؟!

برای شرطی‌ها

آنهایی که بدون قید و شرط می‌گویند با آمریکا مذاکره کنیم و برای اجرایی شدن خواسته‌هایشان به مقامات عالی کشور نامه می‌نویسند، آیا حاضرند بدون قید و شرط مقابل خبرنگاران و مردم بنشینند و مطالبات آنها را پاسخ دهند؟!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی در سفارت ایران در مسکو

اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی با یک پیانوی قدیمی در سفارت ایران در مسکو/ اینستاگرام مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه

ویدیو: یک راننده تاکسی در مرکز مسکو هشت عابر را مصدوم کرد

یک راننده تاکسی در مرکز مسکو هشت عابر را مصدوم کرد پلیس مسکو: راننده مست بوده و حادثه تروریستی نبوده است

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان