بازداشت بیش از ۴۸ هزار نفر در ترکیه در سال ۲۰۱۷ به اتهام همکاری با سازمان گولن

شناسه خبر: 122447 سرویس: جهان چهارشنبه ۲۰ دي ۱۳۹۶, ۱۴ : ۱۷ : ۰۰
بازداشت بیش از ۴۸ هزار نفر در ترکیه در سال ۲۰۱۷ به اتهام همکاری با سازمان گولن
وزارت کشور ترکیه مجموع افراد‌ی که در سال ۲۰۱۷ به اتهام همکاری با سازمان گولن بازداشت شده‌اند را بیش از ۴۸ هزار نفر اعلام کرد.
۵۵آنلاین :

«سلیمان سویلو»؛ وزیر کشور ترکیه در یک نشست امنیتی که شب گذشته در استانبول برگزار شده بود مجموع افرادی که در سال 2017 به اتهام همکاری با سازمان فتح الله گولن بازداشت شده اند را بیش از 48 هزار نفر اعلام کرد.

سویلو در این نشست امنیتی ضمن اعلام آمار بازداشت شدگان گفت: این ارقام برای نشان دادن اهمیت مسئله و میزان حضور اعضای سازمان گولن کافی نیست. ضرورت ایجاد  امنیت در کشور پس از کودتای نافرجام افزایش یافته است.

«مولود چاووش اغلو»، وزیر خارجه ترکیه نیز اوایل هفته جاری سازمان فتح الله گولن را به نفوذ در نظام قضایی، کنگره آمریکا و نهادهای محلی این کشور متهم کرد.

مقامات ترکیه، سازمان فتو و سرکرده آن فتح الله گولن را عامل اصلی کودتای نافرجام 15 ژوئیه 2016، که به کشته شدن 250 نفر و زخمی شدن بیش از 2000 تن منجر شد، معرفی کرده‌اند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

جادوی ثروتمندان فروتن

پوپولیسم آشفته‌‌بازار سیاسی خطرناکی است که کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه را به تساوی درمی‌نوردد. در اروپا، آمریکا، هند و بسیاری کشورهای دیگر صندوق‌های رای به گروه‌های راست افراطی لبخند می‌زنند.

اثر ویرانگر حقوق نجومی

دستمزدهای بالای دولتی با اعتراض صندوق بین‌المللی پول همراه شد. در این گزارش تحلیلی دو دسته از کشورها در منطقه خاورمیانه مورد بررسی قرار گرفته‌اند که با شکاف مثبت و منفی دستمزدها در دو بخش دولتی و خصوصی روبه‌رو هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان