بازداشت بیش از ۴۸ هزار نفر در ترکیه در سال ۲۰۱۷ به اتهام همکاری با سازمان گولن

شناسه خبر: 122447 سرویس: جهان چهارشنبه ۲۰ دي ۱۳۹۶, ۱۴ : ۱۷ : ۰۰
بازداشت بیش از ۴۸ هزار نفر در ترکیه در سال ۲۰۱۷ به اتهام همکاری با سازمان گولن
وزارت کشور ترکیه مجموع افراد‌ی که در سال ۲۰۱۷ به اتهام همکاری با سازمان گولن بازداشت شده‌اند را بیش از ۴۸ هزار نفر اعلام کرد.
۵۵آنلاین :

«سلیمان سویلو»؛ وزیر کشور ترکیه در یک نشست امنیتی که شب گذشته در استانبول برگزار شده بود مجموع افرادی که در سال 2017 به اتهام همکاری با سازمان فتح الله گولن بازداشت شده اند را بیش از 48 هزار نفر اعلام کرد.

سویلو در این نشست امنیتی ضمن اعلام آمار بازداشت شدگان گفت: این ارقام برای نشان دادن اهمیت مسئله و میزان حضور اعضای سازمان گولن کافی نیست. ضرورت ایجاد  امنیت در کشور پس از کودتای نافرجام افزایش یافته است.

«مولود چاووش اغلو»، وزیر خارجه ترکیه نیز اوایل هفته جاری سازمان فتح الله گولن را به نفوذ در نظام قضایی، کنگره آمریکا و نهادهای محلی این کشور متهم کرد.

مقامات ترکیه، سازمان فتو و سرکرده آن فتح الله گولن را عامل اصلی کودتای نافرجام 15 ژوئیه 2016، که به کشته شدن 250 نفر و زخمی شدن بیش از 2000 تن منجر شد، معرفی کرده‌اند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر