بارش های شدید موسمی لاهور پاکستان را به زیر آب برد

شناسه خبر: 138190 سرویس: جهان پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷, ۵۸ : ۰۰ : ۰۰
بارش های شدید موسمی لاهور پاکستان را به زیر آب برد
در پی بارندگی‌های شدید موسمی در شهر لاهور پاکستان، خیابان‌های این شهر زیر سیل رفته و 15 تن کشته و 75 تن مجروح شدند.
۵۵آنلاین :

 طی 16 ساعت بارش شدید باران در شهر لاهور، به زیرساخت های این شهر خسارت جدی وارد شده است.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی پاکستان، بارش باران در شهر لاهور تا نیمه آگوست امسال( 24 مردادماه) ادامه دارد.
براساس برخی گزارش ها، بر اثر بارش شدید باران، خیابان های این شهر ترک برداشته و سامانه حمل و نقل و ترافیک نیز مختل شده است.
بر اساس برخی گزارش ها همچنین، بارش شدید باران در برخی مناطق روستایی ایالت پنجاب پاکستان، موجب ریزش سقف خانه های گلی و خشتی فاقد استحکام شده و رانش زمین در برخی مناطق این خیابان را به همراه داشته است.
سازمان های امدادی نیز از شهروندان لاهور خواسته اند جز برای انجام امور ضروری از منزل خارج نشوند تا این نیروها بتوانند آب را از مناطق مختلف خارج کنند.
بارش سیل آسای باران موسمی سال گذشته نیز در مناطق مختلف پاکستان طی 48 ساعت، موجب جان باختن دست کم 21 نفر و خساراتی در شهرها و روستاهای این کشور مختلف شد.
تابستان سال 95 هم بارش شدید باران های موسمی در مناطق مختلف پاکستان، بیش از 200 کشته برجا گذاشت. 
فصل بارش باران های موسمی شدید در پاکستان تازه شروع شده و معمولا تا دو ماه طول می کشد.
به دلیل ضعیف بودن زیرساخت ها به ویژه در مناطق محروم این کشور، باران های شدید در فصل های مختلف معمولا با خسارات و تلفات همراه است.

*** بارش باران؛ بهانه ای برای انتقاد از رقبای انتخاباتی
به گزارش رسانه های پاکستان، 'عمران خان' رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان پس از این اتفاقات از مناطق مختلف شهر لاهور بازدید کرد.
وی در گفت و گو با خبرنگاران با رد ادعاهای شهباز شریف عضو ارشد حزب مسلم لیگ نواز و سروزیر پیشین ایالت پنجاب، درباره تبدیل لاهور به پاریس گفت:خیابان های پاریس با بارش باران غرق آب نمی شوند و علیرغم هزینه ده ها میلیادی در لاهور وضعیت خیابان ها بسیار آشفته است. 
وی اضافه کرد:اگر اموال مردم را با صداقت و دیانت هزینه می کردند امروز شاهد چنین وضعیتی نمی بودیم اما خانواده شریف کلیه اموال ملی را در رایوند هزینه کرد و 40 میلیارد روپیه صرف تبلیغات شد.
این فعال سیاسی پاکستان که خود را برای انتخابات سراسری این کشور در مردادماه جاری آماده می کند، در سخنانش اضافه کرد:مردم متوجه شدند که چگونه توسعه و پیشرفتی در لاهور صورت گرفته است و حزب مسلم لیک نواز از ترس شکست به دنبال راه فرار از انتخابات است.
'شهباز شریف' سر وزیر سابق ایالت پنجاب و رهبر حزب مسلم لیگ نواز نیز در گفت و گو با یک شبکه تلویزیونی در پاسخ به انتقادات گفت:دولت موقت مسئول اوضاع کنونی لاهوراست، دولت برای پیشگیری از پیامدهای باران های 'مون سون' اقدام نکرد. 
وی ادامه داد:یکماه از حاکمیت دولت موقت می گذرد اما این دولت تا کنون به ایالت پنجاب توجه نکرده است و اینجانب در دور ریاست خود، یک ماه پیش از آغاز فصل بارش باران های مون سون، در خیابان ها حضور یافته و اقدامات لازم برای پیشگیری بروز حوادث را انجام می دادم.
سخنگوی شهباز شریف هم در بیانیه ای ضمن ابراز تاسف از خسارت های جانی و مالی باران های سیل آسا گفت: بارش باران های شدید موجب تشدید مشکلات مردم لاهور شد و عمران خان در این شرایط دشوار به دنبال این است که از این شرایط برای اهداف سیاسی خود استفاده کند.
وی اضافه کرد:عمران خان به جای همدردی با مردم تنها آنان را به سخره گرفت و با بازدید سیاحتی خود به لاهور، سیاست ضد مردمی خود را نشان داد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

روايت يک دانشجوي موفق پاکستاني از زندگي در ايران

اول قرار بود با هم اسکايپي صحبت کنيم. اما بعد از مدتي به خاطر سفر او و همسر ايراني‌اش به ترکيه، سر راهشان به تهران آمدند. در ساعاتي که در تهران بودند قرار ملاقات تنظيم شد. در کافه‌اي نزديک ميدان انقلاب يکديگر را ديديم.

مهر تأييد کلانتري بر طرح انتقال آب خزر به سمنان

رئيس سازمان محيط ‌‍‌زيست با ارسال نامه‌اي خطاب به وزير نيرو موافقت خود را با اجراي طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزي اعلام کرد. اين در حالي است که به گفته کارشناسان و متخصصان ارزيابي زيست‌محيطي، اين طرح از همه لحاظ اعم از محيط‌زيستي، اقتصادي، کشاورزي و... مردود است و دليلي براي اجراي آن وجود ندارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : آمار ضد و نقیض از تلفات طوفان ژاپن

ویدئو : شاه کبرای ۴ متری اسیر دست امدادگران تایلندی شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر