ایندیپندنت: تیلرسون در نطق خداحافظی از ترامپ تشکر نکرد

شناسه خبر: 128672 سرویس: جهان ، سیاست چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶, ۵۲ : ۱۶ : ۰۰
ایندیپندنت: تیلرسون در نطق خداحافظی از ترامپ تشکر نکرد
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رکس تیلرسون در نطق خداحافظی به همکارانش در دولت ادای احترام کرد، اما اصلاً به رئیس‌جمهور آمریکا اشاره‌ای نکرد.
۵۵آنلاین :

پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت نوشت: «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه تازه برکنار شده آمریکا، با اشاره به متعجب شدن از این موضوع پس از بازگشت از سفرش به پنج کشور آفریقایی، در نطقی احساسی به همکارانش در دولت ادای احترام کرد، اما در این سخنرانی اصلا به دونالد ترامپ اشاره نکرد.

بنابر این مطلب، مدیرعامل سابق شرکت اکسون پیش‌تر گفته بود چند ساعت پس از برکناری اش با ترامپ صحبت کرده است، اما شایعات حاکی از آن است که وی از برکناری اش پس از انتشار پیام توییتری ترامپ مطلع شده است. «مایک پمپئو»، رئیس سابق سازمان سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا)، جایگزین تیلرسون شد، البته سنا باید پمپئو را تایید کند.

ترامپ پس از اعلام خبر برکناری تیلرسون به خبرنگاران گفت، وی و پمپئو از نظر فکری به هم نزدیک هستند در حالی که وی با تیلرسون اختلاف نظر‌های بسیاری دارد. رئیس جمهور آمریکا افزود او روز‌های بهتری را پس از این خواهد داشت.

در ادامه این مطلب آمده است: تیلرسون در نطق خداحافظی اش در حضور «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، گفت: از جمله کار‌هایی که متیس در چهارده ماه وزارتش انجام داده است، دستاوردهایش در افغانستان، طولانی‌ترین جنگ آمریکا، بوده است. در دوره وزارتش برای نخستین بار وزارت دفاع و ارتش آمریکا در همکاری بسیار نزدیک توانستند راهبردی دیپلماتیک منسجم در پیش بگیرند تا مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان از سرگرفته شود.

وی همچنین گفت: مفتخر است آمریکا بیش از انتظار همه پویشی به راه انداخت تا کره شمالی را برای خلع سلاح هسته‌ای تحت فشار قرار دهد.

تیلرسون در نطق خداحافظی اش درباره دیدار سران آمریکا و کره شمالی گفت آمریکا بدون دوستان و متحدانش کاری از پیش نمی‌برد.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرندگان کشته می‌شوند تا غریزه شکار ارضا شود؟

گزارشی از چرایی موافقت و مخالفت دادن دو هزار مجوز برای شکار پرندگان تهران

زندگی با فیلتر اینستاگرام

در واقع گویی قاعده‌ای در اینستاگرام شکل گرفته است که بیشتر کاربران صرفاً خوشی و سرخوشی خود را منعکس می‌کنند. حتی وقتی از مرگ هم صحبت می‌کنند تصویر خرما با مغز گردو در داخل یک سینی نقره را به نمایش می‌گذارند...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر