ایندیپندنت: تیلرسون در نطق خداحافظی از ترامپ تشکر نکرد

شناسه خبر: 128672 سرویس: جهان ، سیاست چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶, ۵۲ : ۱۶ : ۰۰
ایندیپندنت: تیلرسون در نطق خداحافظی از ترامپ تشکر نکرد
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رکس تیلرسون در نطق خداحافظی به همکارانش در دولت ادای احترام کرد، اما اصلاً به رئیس‌جمهور آمریکا اشاره‌ای نکرد.
۵۵آنلاین :

پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت نوشت: «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه تازه برکنار شده آمریکا، با اشاره به متعجب شدن از این موضوع پس از بازگشت از سفرش به پنج کشور آفریقایی، در نطقی احساسی به همکارانش در دولت ادای احترام کرد، اما در این سخنرانی اصلا به دونالد ترامپ اشاره نکرد.

بنابر این مطلب، مدیرعامل سابق شرکت اکسون پیش‌تر گفته بود چند ساعت پس از برکناری اش با ترامپ صحبت کرده است، اما شایعات حاکی از آن است که وی از برکناری اش پس از انتشار پیام توییتری ترامپ مطلع شده است. «مایک پمپئو»، رئیس سابق سازمان سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا)، جایگزین تیلرسون شد، البته سنا باید پمپئو را تایید کند.

ترامپ پس از اعلام خبر برکناری تیلرسون به خبرنگاران گفت، وی و پمپئو از نظر فکری به هم نزدیک هستند در حالی که وی با تیلرسون اختلاف نظر‌های بسیاری دارد. رئیس جمهور آمریکا افزود او روز‌های بهتری را پس از این خواهد داشت.

در ادامه این مطلب آمده است: تیلرسون در نطق خداحافظی اش در حضور «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، گفت: از جمله کار‌هایی که متیس در چهارده ماه وزارتش انجام داده است، دستاوردهایش در افغانستان، طولانی‌ترین جنگ آمریکا، بوده است. در دوره وزارتش برای نخستین بار وزارت دفاع و ارتش آمریکا در همکاری بسیار نزدیک توانستند راهبردی دیپلماتیک منسجم در پیش بگیرند تا مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان از سرگرفته شود.

وی همچنین گفت: مفتخر است آمریکا بیش از انتظار همه پویشی به راه انداخت تا کره شمالی را برای خلع سلاح هسته‌ای تحت فشار قرار دهد.

تیلرسون در نطق خداحافظی اش درباره دیدار سران آمریکا و کره شمالی گفت آمریکا بدون دوستان و متحدانش کاری از پیش نمی‌برد.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چشم ترامپ به پومپئو و بولتون

سرانجام گمانه زنی ها به حقیقت پیوست و جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل به جای مک مستر به عنوان متصدی سمت مشاور امنیت ملی ترامپ معرفی شد. با توجه به اینکه اخیرا نیز پومپئو به جای تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا شده بسیاری تاکید دارند که تیم تهاجمی ترامپ تکمیل شده که افزایش بودجه نظامی آمریکا حلقه تکمیلی آن است. حال این سوال مطرح می شود که ترامپ با این اقدامات چه اهدافی را دنبال می کند و چرا به دنبال چینش چنین تیمی است؟

قفل‌هاي دروازه فساد

در رسانه‌هاي عمومي و اجتماعي در سال جاري، ادعاهاي مختلفي درباره فساد در صندوق‌هاي بازنشستگي، به‌ويژه سازمان تأمين اجتماعي و صندوق بازنشستگي کشوري، منتشر شده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

شان پن برای هدف قرار دادن ترامپ، رمان نوشت

شان پن در رمانی با عنوان «باب هانی تنها کسی که کار کرد» به ماجراهای روز دنیا پرداخته و با نقد دونالد ترامپ و توجه به جنبش «من هم همین طور»، به تجربه درگیر شدنش در ماجرای ال چاپو، سلطان مواد مخدر هم اشاره کرده است.

ویدیو: تبریک متفاوت نوروز توسط سفیر آلمان در ایران

اقدام جالب سفیر آلمان در تهران؛ تبریک نوروز به زبان فارسی با خواندن شعری از حافظ، کنار سفره هفت سین

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان