ایمیل رئیس دفتر ترامپ هک شد

شناسه خبر: 136013 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۳۱ : ۱۸ : ۰۰
ایمیل رئیس دفتر ترامپ هک شد
گزارش هایی تایید نشده حکایت از آن دارند که حساب ایمیل شخصی جان کلی (رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید) در بازه زمانی بیش از یک سال گذشته هک شده است.
۵۵آنلاین :

 

گزارش هایی تایید نشده حکایت از آن دارند که حساب ایمیل شخصی جان کلی (رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید) در بازه زمانی بیش از یک سال گذشته هک شده است.

 به نظر می رسد حساب شخصی جان کلی هک شده و تمامی اطلاعاتی که طی یک سال گذشته در پیام های شخصی وی ذخیره شده، به یغما رفته است.

در عین حال این  دبیر سابق امنیت ملی گفته است  که سعی دارد از ارتباطات الکترونیکی جلوگیری کند.اما سرچشمه این شایعات از کجا شروع شد؟ سال گذشته بود که یک ایمیل که توسط جان کلی به دوستانش ارسال شد، شایعاتی را تایید کرد که حساب ایمیل شخصی وی هک شده است.

این ایمیل، که در تاریخ 8 ژوئن 2017 ارسال شد، در پاسخ به یک پرونده قانون آزادی اطلاعات منتشر شده است. کلی، که اکنون رئیس دفتر ستاد کارکنان کاخ سفید است، گفته که این نقص باعث شد او از ارسال ایمیل های خود جلوگیری کند و تقریبا همه چیز را از طریق تلفن یا به شکل  چهره به چهره انجام می دهد.

اما اگر این شایعه کاملا درست باشد، بنابراین می توادن حدس زد بسیاری از مراودات ایمیلی جان کلی، زمانی که وزیر امنیت ملی بوده است، نشت پیدا کرده و در نتیجه می تواند پیامدهایی جدی داشته باشد.

اگرچه گیرنده ایمیل های جعلی و هک شده حساب جان کلی برای حفظ حریم خصوصی به طور رسمی اعلام نشده است. اما یک منبع آگاه می گوید که ؛  "کلی آن پیغام را به یک شهروند  فرستاده و البته پس از ان نیز با ایمیل های بی ربط بسیاری از  کارمندان وزارت امنیت داخلی را بمباران کرده است."

 در جریان ارسال این ایمیل، حدود نیمی از افرادی که برای او کار می کنند و البته به هیلاری کلینتون رای داده اند پیام های توهین آمیزی دریافت کرده اند. بر همین اساس کلی نگران افشای اطلاعات ایمیل های ارسالی به کارکنان در حضور مطبوعات است.  تا این لحظه کاخ سفید در خصوص این موارد اظهار نظری نداشته است. 


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پارک، خانه شما نیست! سگ‌ها را ببندید

دستکم سگ های بزرگ، عامل بالقوه خطر هستند و به استناد همین قوانین موجود، پلیس می تواند از تردد آنها در معابر عمومی جلوگیری کند. به نظر می رسد، اکثریت نیز با این پیشنهاد موافق باشند چرا که سگ هایی مانند سگ های حادثه ساز لواسان، در هر نقطه دیگری می توانند فجایعی حتی بدتر بیافرینند

ریشه جدایی مردم از سیاست مداران چیست؟

آدمی، موجودی هوشمند و سودجو است که تلاش می کند با کمترین هزینه، بیشترین منفعت را به سوی خود جذب کند. وقتی تعداد انسان ها از «یک» فراتر رود، زمینه تزاحم فراهم می آید. بنا به تعریف، حکومت شکل می گیرد تا منافع جمعی اتباعش را تامین و تزاحم بین آن ها را مدیریت کند. اما در جهان واقعی، موضوع این قدرساده نیست. قدرت، به طور وسیعی نه در خدمت منافع جامعه بلکه برای جلب منفعت حکمران به کار رفته است. در واقع حاکم در برابر این سوال قرار می گیرد که وقتی قدرت را در دست دارد، چرا نباید آن را حداکثری، فراگیر، مطلق، مادام العمر و موروثی کند؟ پادشاهی که نوع غالب حکومت در تاریخ بشر است- این گونه زاده می شود. سوال بزرگ یک شاه همیشه آن است که چگونه می تواند تزاحم منافع خود با رعایایش را به صورت بهینه مدیریت کند؟ جوری که خودش بیشترین و ماندگارترین نفع را ببرد، ارکان حکومتش دلایل کافی برای حمایت از او داشته باشند و رعیت نیز آن قدر بهره ببرد که نیاشوبد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: سایه مرگبار مالچ پاشی بر طبیعت خوزستان

در حالی که متخصصان و کارشناسان بارها کانون ریزگردها را قسمت های خشک شده تالاب های جنوب کشور، به ویژه هورالعظیم و راه مهار آن را پاشیدن ریگ دانسته اند، دست دولت و پیمانکاران "مالچ پاش" بر پوشاندن شنزارها و ماسه زارهای خوزستان با گرد مرگ اصرار دارند.

ویدیو: صید ماهی سمان و هامور به روش خیه یا خطره در ساحل عسلویه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر