ایلان ماسک در فکر کاهش قیمت بلیط سفر به مریخ است

شناسه خبر: 105989 شنبه ۳ تير ۱۳۹۶, ۴۱ : ۰۰ : ۰۰
ایلان ماسک در فکر کاهش قیمت بلیط سفر به مریخ است
به‌تازگی سخنرانی ایلان ماسک در کنگره‌ی بین‌المللی فضانوردی به شکل مقاله‌ای در مجله‌ی نیو اسپیس منتشر شده است. مدیر ارشد اسپیس‌ایکس از قابل خریده شدن بلیط‌های سفر به مریخ به‌عنوان عامل کلیدی موفقیت کلونی‌سازی روی مریخ یاد می‌کند.
۵۵آنلاین :

ایلان ماسک مدیر ارشد اسپیس ایکس در سخنرانی International Astronautical Congress در هودالاخارای مکزیک دیدگاه‌های خود درباره‌ی سفر به مریخ را بیان کرد. این سخنرانی به‌تازگی به‌شکل مقاله‌ای ۱۵ صفحه‌ای در مجله‌ی نیو اسپیس منتشر شده است. ماسک قابل استطاعت بودن را کلیدی‌ترین عامل موفقیت کلونی‌سازی بر روی مریخ می‌داند. او می‌گوید توسعه‌ی یک تمدن پایدار با بلیط ۱۰ میلیون دلار به‌ازای هر نفر امکان‌پذیر نیست. او اعتقاد دارد که این قیمت باید به ۲۰۰ هزار دلار، قیمت متوسط یک خانه در ایالات متحده، کاهش پیدا کند.

nasa to mars

ماسک قدم‌های لازم برای اطمینان از این کاهش قیمت را بیان می‌کند. گام اول که حمل‌ونقل تجدیدپذیر به مریخ است در حال حاضر در شرکت اسپیس ایکس تاحد زیادی توسعه یافته است. این شرکت استفاده‌ی مجدد از راکت‌هایش را به اثبات رسانده است و جدیدا استفاده‌ی مجدد از سفینه‌ی دراگون نیز گزارش شده است. تامین سوخت نیز یک عامل کلیدی در کاهش قیمت است. تجهیز هر وسیله‌ای با سوخت اضافه، وزن آن را به‌شکل چشم‌گیری افزایش می‌دهد. ماسک برای تامین سوخت برگشت از مریخ استفاده از متان را پیشنهاد می‌دهد. منابع قابل اتکایی از متان روی مریخ موجود است که می‌تواند منبع قابل اطمینانی برای تامین سوخت برگشت از مریخ باشند.

living on mars

حیات چندسیاره‌ای

بسیاری از کارشناسان معتقدند انسان‌ها برای تضمین بقای خود باید حیات چندسیاره‌ای را انتخاب کنند. شاید آرزوی ماسک برای رساندن بشر به مریخ اولین گام برای تحقق این هدف باشد. این تلاش‌های ماسک بسیار به‌موقع است؛ اگر بخواهیم نظر هاوکینگ مبنی بر فرصت ۱۰۰ ساله‌ی حضور بشر روی زمین را بپذیریم. ولی کلونی‌سازی در مریخ تنها بخش کوچکی از آن چیزی است که فضا برای ارائه به انسان‌ها دارد. بهره‌برداری از معادن خارج از زمین و تولید فضایی محصولات، کمک قابل توجهی به کاهش فشار روی منابع زمین خواهد نمود. همچنین امکان تولید محصولاتی محقق خواهد شد که امکان ساخت و تولید آن‌ها در زمین ممکن نیست. ما در ابتدای مسیری سرنوشت‌ساز برای بشریت هستیم. مسابقات فضایی نیمه‌ی قرن ۲۰ نیز عامل بزرگی در رسیدن ما به این نقطه بوده است. به نظر می‌رسد این نقطه از تاریخ، زندگی ما را برای همیشه دگرگون خواهد کرد.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

10 پرسش کلیدی درباره ایران

پاول و لورن خیلی خوشحالند که بالاخره ترسهای خود را پشت سر گذاشتند و به ایران آمدند تا چند شهر این سرزمین را تماشا کنند. آنچه آنها در ایران تجربه کردند با تصوراتی که پیش از سفر خود داشتند خیلی متفاوت بود. در مطلب پیشرو صحبتهای لورن را درباره دغدغههای گردشگران خارجی در زمینه امنیت سفر به ایران، به خصوص برای گردشگران زن، میخوانیم. با کارناوال همراه باشید تا ببینیم ایران ما در چشم دیگران چگونه جلوه میکند!

طرح کاداستر متوقف شد؛ تعلیق مبارزه با زمین‌خواری

انجام و تکمیل طرح کاداستر باعث می‌شود هیچ نوع مالکیت پنهانی راجع به هیچ ملک و زمینی امکان وجود نداشته باشد و اگر این مقدمه صحیح باشد، به ناچار، نتیجه این خواهد بود که بحث زمین‌خواری، کوه‌خواری،  جنگل‌خواری،  دریاخواری و خوردن‌های دیگر یا منتفی یا بسیار دشوار خواهد شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر