ایران در تولید بذر غلات خودکفا است

شناسه خبر: 190431 سرویس: توسعه ، گوناگون سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸, ۵۵ : ۱۹ : ۰۰
ایران در تولید بذر غلات خودکفا است
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران در تولید بذر غلات از جمله گندم خودکفا است.
۵۵آنلاین :

کاظم خاوازی روز سه شنبه در گردهمایی برنامه‌ریزی سالانه تحقیقات دیم کشور به میزبانی همدان افزود: اکنون گندم آبی با ۳۴ رقم محصول در سبد تحقیقات کشور به عنوان متنوع‌ترین محسوب می‌شود و ضریب نفوذ ارقام در گندم آبی ۴۷ درصد است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۳ درصد کشاورزان از گندم آبی استفاده نمی‌کنند ادامه داد: در معرفی ارقام بذر باید پوست اندازی کنیم و روش‌های ساده را به افراد تازه کار و بخش خصوصی واگذار کرده و به سمت روش‌های تخصصی‌تر حرکت کرد.

او خاطرنشان کرد: هشت میلیون هکتار کشت دیم در کشور به توجه کلان و ساختار جدید برای تحقیقات دیم نیاز دارد.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه همکاری بین رشته‌ای از معضل‌های بخش کشاورزی است و در سازمان نیاز به مراقبت دارد ادامه داد: یکی از سیاست‌های سازمان شکستن دیوارها و فاصله‌های درون سازمانی است.

خاوازی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های اقلیمی متفاوت در کشور دست ما را باز گذاشته است، افزود: بسیاری از آزمایشگاه‌ها و واحدهایی که در جهادکشاورزی داریم تا سقف ظرفیت فاصله داشته و قابلیت سرویس دهی زیادی دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تا 11 شب کار کردن رییس جمهور «پُز» دادن دارد؟

در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد. رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهوری تا 11 شب یا بیش تر از آن کار کند.

طرح چین برای تصاحب بازار استراتژیک ایران

كل مصرف زعفران در بازارهاي جهاني 400 تن است و علي شريعتي‌مقدم، رئيس كميسيون كشاورزي اتاق ايران خبر مي‌دهد كه چين برنامه‌ دارد ميزان زعفران توليدي خود را تا 100 تن افزايش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: روایت یورونیوز از حضور میلیون‌ها زائر کربلا در اربعین

ویدئو : رئیس جمهوری شیلی: کشور ما درگیر جنگ است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر