ایران در اقیانوس هند رزمایش نظامی برگزار می کند

شناسه خبر: 153218 سرویس: جهان ، سیاست ، فناوری ، گوناگون شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷, ۲۸ : ۲۰ : ۰۰
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که این نیرو رزمایشی نظامی را در محدوده سواحل مکران تا مدار 10 درجه اقیانوس هند برگزار می کند.
۵۵آنلاین :

امیر دریادار حمزه علی کاویانی روز شنبه، اظهارداشت: این رزمایش زمستان امسال در محدوده آب های سرزمینی ایران و آب های آزاد برگزار می شود.

**حضور زیردریایی های جدید در رزمایش
وی با بیان اینکه تجهیزات جدید نیروی دریایی ارتش در این رزمایش به کارگیری خواهند شد، اظهارداشت: در رزمایشی که امسال در آب های آزاد برگزار می شود، زیر دریایی های کلاس غدیر که به تازگی به ناوگان نیروی دریایی الحاق شده اند نیز حضور خواهند داشت.
نیروی دریایی ارتش هشتم آذر ماه 2 فروند زیر دریایی کلاس غدیر را به ناوگان نیروی دریایی جنوب اضافه کرد؛ این زیردریایی ها دارای فن آوری بالا و تسلیحات جدید هستند که امکان پرتاب موشک از زیر سطح به سطح و اژدر و مین و همچنین امکان حمل نیروی انسانی در سواحل نزدیک را دارد.

**حضور سهند در رزمایش
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش همچنین عنوان کرد: ناوشکن سهند به عنوان پیشرفته ترین ناو ایرانی نیز در کنار دیگر ناوشکن ها در رزمایش نیروی دریایی ارتش در جنوب کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ناوشکن سهند هفته گذشته به عنوان پیشرفته ترین ناوشکن غرب آسیا، در بندرعباس به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی پیوست.
به گفته فرماندهان نیروی دریایی ارتش سازه اصلی و رو سازه سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادار گریزی در بلوک های مجزا طراحی و ساخته شده است.
این ناوشکن چهار موتوره قادر به 150 روز دریانوردی به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس های دور دست و آب های متلاطم است.
بروز رسانی پرتابگرهای اژدرها، انواع توپ های ضد هوایی و ضد سطحی، سامانه های موشکی سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دفاعی نقطه ای، سامانه ضد زیردریایی، قابلیت رادار گریزی، افزایش برد عملیاتی، قابلیت مانور پذیری بالا و سامانه های الکترونیکی از جمله دیگر ویژگی های ناوشکن سهند هستند.
بر اساس اعلام دریادار کاویانی رزمایش امسال نیروی دریایی ارتش در محدوده سواحل مکران تا مدار 10 درجه در اقیانوس هند برگزار خواهد شد.
نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز رزمایش هایی را در محدوده تنگه هرمز تا مدار 10 درجه و شمال اقیانوس هند برگزار کرده بود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خصوصی سازی در ایران چگونه به انحراف کشیده شد؟

بحران بزرگ سال ۱۹۲۹ میلادی و مقبولیت نظریات کینز و به دنبال آن وقوع جنگ جهانی دوم سبب شد تصدی های دولتی در اقتصادها افرایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

مافیای کنکور

هر گاه موضوعی برای مردم مهم باشد،مردم از آن نقطه آسیب پذير نشان می دهند و این فرصت را برای عده ای سودجو مهیا می سازد تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و جیب مردم را خالی کرده و جيب هاى خود را پر ميكنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر