ایران در اقیانوس هند رزمایش نظامی برگزار می کند

شناسه خبر: 153218 سرویس: جهان ، سیاست ، فناوری ، گوناگون شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷, ۲۸ : ۲۰ : ۰۰
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که این نیرو رزمایشی نظامی را در محدوده سواحل مکران تا مدار 10 درجه اقیانوس هند برگزار می کند.
۵۵آنلاین :

امیر دریادار حمزه علی کاویانی روز شنبه، اظهارداشت: این رزمایش زمستان امسال در محدوده آب های سرزمینی ایران و آب های آزاد برگزار می شود.

**حضور زیردریایی های جدید در رزمایش
وی با بیان اینکه تجهیزات جدید نیروی دریایی ارتش در این رزمایش به کارگیری خواهند شد، اظهارداشت: در رزمایشی که امسال در آب های آزاد برگزار می شود، زیر دریایی های کلاس غدیر که به تازگی به ناوگان نیروی دریایی الحاق شده اند نیز حضور خواهند داشت.
نیروی دریایی ارتش هشتم آذر ماه 2 فروند زیر دریایی کلاس غدیر را به ناوگان نیروی دریایی جنوب اضافه کرد؛ این زیردریایی ها دارای فن آوری بالا و تسلیحات جدید هستند که امکان پرتاب موشک از زیر سطح به سطح و اژدر و مین و همچنین امکان حمل نیروی انسانی در سواحل نزدیک را دارد.

**حضور سهند در رزمایش
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش همچنین عنوان کرد: ناوشکن سهند به عنوان پیشرفته ترین ناو ایرانی نیز در کنار دیگر ناوشکن ها در رزمایش نیروی دریایی ارتش در جنوب کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ناوشکن سهند هفته گذشته به عنوان پیشرفته ترین ناوشکن غرب آسیا، در بندرعباس به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی پیوست.
به گفته فرماندهان نیروی دریایی ارتش سازه اصلی و رو سازه سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادار گریزی در بلوک های مجزا طراحی و ساخته شده است.
این ناوشکن چهار موتوره قادر به 150 روز دریانوردی به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس های دور دست و آب های متلاطم است.
بروز رسانی پرتابگرهای اژدرها، انواع توپ های ضد هوایی و ضد سطحی، سامانه های موشکی سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دفاعی نقطه ای، سامانه ضد زیردریایی، قابلیت رادار گریزی، افزایش برد عملیاتی، قابلیت مانور پذیری بالا و سامانه های الکترونیکی از جمله دیگر ویژگی های ناوشکن سهند هستند.
بر اساس اعلام دریادار کاویانی رزمایش امسال نیروی دریایی ارتش در محدوده سواحل مکران تا مدار 10 درجه در اقیانوس هند برگزار خواهد شد.
نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز رزمایش هایی را در محدوده تنگه هرمز تا مدار 10 درجه و شمال اقیانوس هند برگزار کرده بود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر