ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند

شناسه خبر: 105996 سرویس: سیاست شنبه ۳ تير ۱۳۹۶, ۰۶ : ۱۰ : ۰۰
ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند
تصمیم مهم گروه ویژه اقدام مالی FATF: ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند
۵۵آنلاین :

گروه ویژه اقدام مالی که برای پیشگیری از پولشویی و ممانعت از حمایت مالی گروه های تروریستی تشکیل شده اعلام کرده ایران در یکسال گذشته به توصیه های این گروه عمل کرده است و بر این اساس اف ای تی اف به تعلیق تحریم های ایران ادامه خواهد داد.
این گروه ویژه روز جمعه (23 ژوئن - دوم تیر) اعلام کرد: "با توجه به این که ایران به تعهدات سیاسی خود پایبند بوده و گام های لازم را در راستای "برنامه عملیاتی" (Action Plan) برداشته، اف ای تی اف تصمیم گرفته که به تعلیق تحریم های این کشور ادامه دهد؛ هرچند، این گروه به نظارت خود (از این کشور) تا نهایی شدن همه گام ها و مفاد برنامه عملیاتی تعیین شده، ادامه خواهد داد."
بدین ترتیب این گروه ویژه که یکی از نهادهای ناظر بر اقدام های مالی ایران بعد از امضای برجام است التزام ایران به تعهداتش را تایید کرده است؛  تاییدی که می تواند تضمینی برای گسترش مناسبات مالی و بانکی ایران با محافل بین المللی بعد از تعلیق تحریم های هسته ای این کشور تلقی شود.
اف ای تی اف، گروه ویژه اقدام مالی، در سال 1989 با ابتکار گروه جی 7 (که در آن زمان روسیه را هم در خود داشت و به جی 8 شهرت داشت) تاسیس شد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان