ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند

شناسه خبر: 105996 سرویس: سیاست شنبه ۳ تير ۱۳۹۶, ۰۶ : ۱۰ : ۰۰
ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند
تصمیم مهم گروه ویژه اقدام مالی FATF: ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند
۵۵آنلاین :

گروه ویژه اقدام مالی که برای پیشگیری از پولشویی و ممانعت از حمایت مالی گروه های تروریستی تشکیل شده اعلام کرده ایران در یکسال گذشته به توصیه های این گروه عمل کرده است و بر این اساس اف ای تی اف به تعلیق تحریم های ایران ادامه خواهد داد.
این گروه ویژه روز جمعه (23 ژوئن - دوم تیر) اعلام کرد: "با توجه به این که ایران به تعهدات سیاسی خود پایبند بوده و گام های لازم را در راستای "برنامه عملیاتی" (Action Plan) برداشته، اف ای تی اف تصمیم گرفته که به تعلیق تحریم های این کشور ادامه دهد؛ هرچند، این گروه به نظارت خود (از این کشور) تا نهایی شدن همه گام ها و مفاد برنامه عملیاتی تعیین شده، ادامه خواهد داد."
بدین ترتیب این گروه ویژه که یکی از نهادهای ناظر بر اقدام های مالی ایران بعد از امضای برجام است التزام ایران به تعهداتش را تایید کرده است؛  تاییدی که می تواند تضمینی برای گسترش مناسبات مالی و بانکی ایران با محافل بین المللی بعد از تعلیق تحریم های هسته ای این کشور تلقی شود.
اف ای تی اف، گروه ویژه اقدام مالی، در سال 1989 با ابتکار گروه جی 7 (که در آن زمان روسیه را هم در خود داشت و به جی 8 شهرت داشت) تاسیس شد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مادران سخت‌گیر و غیر قابل تحمل، دختران موفقی تحویل جامعه می‌دهند

دانشمندی موسوم به «اریکا جی راکسون رامیرز»، که استاد دانشگاه اسکس نیز هست در نتیجه تحقیقات خود ثابت کرده مادران پرتوقع و سخت‌گیر، دختران کاملا موفقی تحویل جامعه می‌دهند.

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر