ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند

شناسه خبر: 105996 سرویس: سیاست شنبه ۳ تير ۱۳۹۶, ۰۶ : ۱۰ : ۰۰
ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند
تصمیم مهم گروه ویژه اقدام مالی FATF: ایران به تعهداتش عمل کرده، تحریم ها معلق می ماند
۵۵آنلاین :

گروه ویژه اقدام مالی که برای پیشگیری از پولشویی و ممانعت از حمایت مالی گروه های تروریستی تشکیل شده اعلام کرده ایران در یکسال گذشته به توصیه های این گروه عمل کرده است و بر این اساس اف ای تی اف به تعلیق تحریم های ایران ادامه خواهد داد.
این گروه ویژه روز جمعه (23 ژوئن - دوم تیر) اعلام کرد: "با توجه به این که ایران به تعهدات سیاسی خود پایبند بوده و گام های لازم را در راستای "برنامه عملیاتی" (Action Plan) برداشته، اف ای تی اف تصمیم گرفته که به تعلیق تحریم های این کشور ادامه دهد؛ هرچند، این گروه به نظارت خود (از این کشور) تا نهایی شدن همه گام ها و مفاد برنامه عملیاتی تعیین شده، ادامه خواهد داد."
بدین ترتیب این گروه ویژه که یکی از نهادهای ناظر بر اقدام های مالی ایران بعد از امضای برجام است التزام ایران به تعهداتش را تایید کرده است؛  تاییدی که می تواند تضمینی برای گسترش مناسبات مالی و بانکی ایران با محافل بین المللی بعد از تعلیق تحریم های هسته ای این کشور تلقی شود.
اف ای تی اف، گروه ویژه اقدام مالی، در سال 1989 با ابتکار گروه جی 7 (که در آن زمان روسیه را هم در خود داشت و به جی 8 شهرت داشت) تاسیس شد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر