ایده جدید ایلان ماسک: خصوصی کردن تسلا

شناسه خبر: 141786 سرویس: گوناگون شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷, ۲۵ : ۱۱ : ۰۰
ایده جدید ایلان ماسک: خصوصی کردن تسلا
ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا همواره مخالف عمومی بودن سهام شرکت تسلا بوده و معتقد است تعلق این شرکت به سهامی عام باعث جلب توجه بیش از حد روی گزارش‌های مالی ۳ ماهه این شرکت در حین تحقق اهداف طولانی‌مدت می‌شود. این چیزی است که در هفته‌های اخیر باعث دردسرهای زیاد برای وی شده است.
۵۵آنلاین :

حال این مدیر موفق و مشهور در اکانت توییتر خود اعلام کرده قصد دارد شرکت را با مبلغ ۷۰ میلیارد دلار به سهامداران خصوصی واگذار کند. ضمنا او اعلام کرد سرمایه مورد نیاز برای خرید این سهام در حال حاضر تامین شده است. ماسک سال ۲۰۱۰ سهام تسلا را به‌صورت عمومی عرضه کرد. ماسک در این سال‌ها همواره از وال‌استریت به خاطر تصوراتشان از تسلا انتقاد کرده چراکه معتقد است سرمایه‌گذاران بیش از حد روی نتایج کوتاه مدت ۳ ماهه تمرکز کرده و خیلی به اهداف بلند مدت شرکت توجهی ندارند. او در گذشته هم چند بار تصمیم به خصوصی کردن شرکت گرفت، برای مثال در سال ۲۰۱۳ ماسک به دنبال همکاری مشترک با گوگلبود که البته این اتفاق هرگز رخ نداد.

حال ماسک این‌بار در توییتر خود اعلام کرده قصد دارد شرکت تسلا را با رقم ۴۲۰ دلار به ازای هر سهم به بخش خصوص واگذار کند و اینکه سرمایه لازم برای خرید این سهام به مبلغ ۷۰ میلیاد دلار بدون مشکل تامین شده است. البته از آنجایی که خود ماسک ۲۰ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد، بنابراین کمتر از ۷۰ میلیارد دلار برای خرید کل سهام تسلا نیاز خواهد بود. نکته جالب اینکه خبر واگذاری مجدد تسلا به بخش خصوصی در حالی از سوی ماسک اعلام شد که چند ساعت قبل اخباری منتشر شد که نشان می‌داد خانواده پادشاهی عربستان در چند وقت گذشته موفق شده‌اند بین ۳ تا ۵ درصد از سهام شرکت تسلا را خریداری کنند. حال باید دید ماسک به کمک کدام سرمایه‌گذاران قصد دارد تسلا را مجددا به بخش خصوصی بیاورد. این احتمال وجود دارد به واسطه رابطه خوب ماسک و لری‌پیج، شرکت گوگل در این قضیه نقش داشته باشد. ضمنا ماسک اعلام کرده که بعید می‌داند کسی از سهامداران پس از واگذاری شرکت به بخش خصوصی بخواهد مدیرعاملی تسلا را از طریق رای‌گیری تصاحب کند و او همچنان مدیرعامل تسلا باقی خواهد ماند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فيلمي براي تمام كساني كه بودجه كشور در دست آنهاست

فيلم تنگه ابوقريب در سينماها اكران شده است مردم پاسدار خون شهدا هستند بهتر است بقيه هم اين فيلم را ببينند

ده نکته درباره قاجار، پهلوی، وطن‌پرستی و خزر

برخی خوشحال می‌شوند که جمهوری اسلامی خاک بدهد تا مثلا خزر را در ردیف ترکمنچای و بحرین بگذارند، اما وطن‌پرست هرگز از تاراج وطنش خوشحال نمی‌شود. شما چه؟ خوشحال می‌شوید؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر