نتیجه‌ای یافت نشد.

اگر میزبان خوبی نیستیم، حداقل منصف باشیم

شناسه خبر: 169369 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۹ : ۰۰
اگر میزبان خوبی نیستیم، حداقل منصف باشیم
بهنام اکبری -ایران برای عراقی ها کشور جذابی است، بیشتر آنها برای زیارت و درمان به ایران سفر می کنند. افت ارزش ریال در برابر دینار و دلار کمک زیادی کرد تا میزان سفر عراقی ها بیشتر از گذشته شود.
۵۵آنلاین :

اما برخی از ما دراین اوضاع اقتصادی که نیازمند ورود گردشگر و در نتیجه آن ورود ارز به کشور هستیم، میزبان های خوبی برای آنها نیستیم..

یکی از مسافرانی که اهل کردستان عراق است، گلایه هایی از برخوردهایی که با او در طول یک هفته اقامتش در تهران شده است، حرف می زند که در ادامه بخش هایی از آن را می خوانید؛

کوچه و خیابان های اطراف میدان ونک تهران را مطب و ساختمان های پزشکان قرق کرده است، مطب هایی که هر کدام در تابلوی سر در ورودیشان خود را به عنوان متخصص و فوق تخصص های فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر خارج از کشور یا عضو فلان اتحادیه و انجمن پزشکان اروپایی معرفی می کنند.

نکته جالب اما اینکه بیشتر بیماران عراقی از ناتوانی برخی از پزشکان به اصطلاح تحصیل کرده در خارج یا عضو انجمن جراحان اروپا و آمریکا در انگلیسی صحبت کردن گلایه دارند. آنها می گویند برای صحبت کردن با پزشکان مجبور هستند که به مترجم هم پولی را پرداخت کنند.

 برخی پزشکان به بیماران عراقی خدمات ویژه ای نمی دهند، تازه از آنها ویزیت را گران تر از بیماران ایرانی می گیرند. یکی از این بیماران تعریف می کرد از زمانی که اختلاف ارز بیشتر شد، پزشکان حق ویزیت را به دلار و دینار دریافت می کنند.

ماجرا فقط به مراجعه بیماران عراقی به مطب پزشکان خلاصه نمی شود، برخی از راننده تاکسی ها یکی دیگر از میزبان های بدی هستند که یقه گردشگران و بیماران خارجی را می گیرند و برایشان نسخه های مالی بیشتری می پیچند.

یکی از مترجمان برایم تعریف می کرد که راننده تاکسی کرایه بین میدان ولیعصر تا میدان ونک را 100 هزارتومان با آنها حساب کرده است. وقتی هم به راننده اعتراض کرده است، به او گفته« این پول ها برای خارجی ها چیزی نیست، سخت نگیر.»

ما ایرانی ها را با مهمان پذیریمان می شناسند، اگر نیستیم، حداقل میزبان های بدی نباشیم. اگر شرایط را برای خدمات بهتر به گردشگران فراهم نمی کنیم، حداقل انصاف داشته باشیم و خدماتمان را گران نفروشیم. کاری نکنیم که همین تعداد گردشگر هم بی خیال سفر به کشورمان شوند، خودمان را از درآمدی که عایدمان می شود، محروم نکنیم و مسافران را فراری ندهیم.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر