اپل مشکل میکروفن مکالمه آیفون 7 و 7 پلاس را تأیید کرد

شناسه خبر: 133178 سرویس: کسب و کار ، اجتماعی شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۴۶ : ۱۷ : ۰۰
اپل مشکل میکروفن مکالمه آیفون 7 و 7 پلاس را تأیید کرد
بر اساس اسناد منتشر شده، اپل از مشکل میکروفن برخی دستگاه‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس آگاه بوده و دستور تعمیر تمامی آن‌ها را داده است.
۵۵آنلاین :

 

اپل امروز تأیید کرد که برخی از دستگاه‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس که iOS 11.3 و نسخه‌های بالاتر را اجرا می‌کنند، مشکلی دارند که در حین مکالمه میکروفن را غیرفعال می‌کنند. معدود کاربرانی که دچار این مشکل هستند، دکمه‌ی فعال‌سازی بلندگوی آن‌ها هنگام برقراری تماس یا چت تصویری از طریق فیس‌تایم به حالت کم‌رنگ و غیرفعال درآمده است. براساس گزارش‌ها، تنها کاربران iOS نسخه‌های ۱۱.۳ و بالاتر با این مسئله مواجه شده‌اند.

برخی کاربران در ردیت و توییتر گزارش کرده‌اند که در چند ماه‌ اخیر چنین مشکلی داشته‌اند و اسناد افشا شده نشان می‌دهند که اپل از موضوع مطلع است. اسناد مذکور گزارش‌هایی بوده‌اند که توسط مراکز خدمات رسمی اپل به این شرکت ارسال شده‌اند.

اپل در پاسخ به این گزارش‌ها به کارمندان مراکز خدمات خود گفته است به عنوان راه‌حل احتمالی به مشتریان بگویند دستگاه‌های بلوتوث جفت شده با گوشی را حذف کنند. همچنین اپل به مراکز خدمات توصیه کرده است که در صورت حل نشدن مشکل، برنامه‌ی عیب‌یابی صدا را اجرا کنند. به گفته‌ی اپل در صورتی که این برنامه پیام‌هایی مبنی بر عدم پشتیبانی از دستگاه جانبی را نشان دهد، دستگاه نیازمند تعمیر است و تعمیرکار مجاز اپل می‌تواند تعمیرات را آغاز کند. به گزارش مک‌رومرز، در اسناد مذکور مشخص نشده است که مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری از کجا نشأت می‌گیرد.

ظاهرا حتی اگر دستگاه اپلی که این مشکل را دارد فاقد گارانتی یا بیمه باشد، اپل در این مورد استثنا قائل شده اسن و مراکز خدمات آن موظف به تعمیر دستگاه هستند؛ اما در مورد این موضوع که تعمیر گوشی برای کاربر هزینه‌ای در بر خواهد داشت یا خیر، در اسناد مورد بحث چیزی ذکر نشده است‌.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

«دلار جهانگیری»، «سکه قربانی» و «فولاد سرقینی» سه منبع اصلی رانت در نیمه اول سال ۹۷ بودند که سفره اهل رانت را آبادتر کردند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر