اوباما در توئیتر بر ترامپ غلبه کرد

شناسه خبر: 119447 سرویس: سیاست سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۹ : ۰۰
اوباما در توئیتر بر ترامپ غلبه کرد
توئیتر با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۷ فهرستی از ۱۰ اکانت برتر را منتشر کرد که پیام‌هایشان بیشترین بازتوئیت و لایک (پسند) را داشته‌اند.
۵۵آنلاین :

 

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه یو اس ای تودی؛ توئیتر با نزدیک شدن به پایان سال 2017 فهرستی از 10 اکانت برتر را منتشر کرد که پیام هایشان بیشترین بازتوئیت و لایک (پسند) را داشته اند.

در این فهرست نامی از دونالد ترامپ که توئیتر بخش اصلی ریاست جمهوری او را تشکیل می دهد، دیده نمی شود. به عبارت دیگر، توئیت های رئیس جمهور آمریکا در فهرست 10 اکانت برتر که پیام هایشان بیشترین بازتوئیت و لایک (پسند) را داشته اند، به چشم نمی خورد.

نکته جالب اینکه باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به رغم تعداد اندک توئیت ها، بیشترین تعداد بازتوئیت و لایک را نسبت به ترامپ داشته و در جایگاه 4 فهرست 10 اکانت برتر قرار گرفته است. یکی از توئیت های اوباما که  عکسی از دیدار او با کودکانی از نژادهای مختلف است که به مناسبت اعتراض به تظاهرات سفیدبرترپندارها در ویرجینیا منتشر شد. این توئیت بیش از یک میلیون و 709 هزار مرتبه باز توئیت شد و بیش از 4 میلیون پسند دریافت کرد.

توئیت اوباما پس از ترک کاخ سفید و پیام او برای بیماری جان مک کین، سناتور آریزونا و رقیب انتخاباتی او در سال 2008 نیز از دیگر پست های اوباما است که بیشترین تعداد بازتوئیت و لایک را نسبت به ترامپ داشته است.

بر این اساس، توئیت یک جوان 17 ساله برای به دست آوردن حق مصرف رایگان یکسال ناگت های رستوران های زنجریره ای «وندی»، با بیش از 3 میلیون 635 هزار مرتبه باز توئیت، در جایگاه نخست فهرست بشترین بازتوئیت قرار گرفت. رقم مورد نظر رستوران وندی 18 میلیون بازتوئیت بود.

توئیت های آریانا گرانده برای قربانیان حمله تروریستی به کنسرت منچستر، جرمی دفو برای یک کودک مبتلا به سرطان، و توئیت اندی جانسون برای جمع آوری کمک مالی به ترتیب در رتبه های دوم، سوم و پنجم قرار گرفتند.

در حالی که پیام های توئیتری دونالد ترامپ کمتر لایک یا بازتوئیت می شوند و نامی از او در این فهرست به چشم نمی خورد، او نیز توانست رکورد بیشترین پیام توئیتری مرتبط با انتخابات را در جهان و آمریکا به دست آورد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کالبدشکافی علمی «هارپ»

در دنیای امروز و از آغاز قرن ٢١، به لطف پیشرفت شتابدار علم و فناوری، شاهد رشد چشمگیر شایعات و انتشار ویروس‌گونه آنها در رسانه‌های جمعی-اجتماعی هستیم؛ شایعاتی با درجات باورپذیری مختلف در میان عوام و خواص.

«خودمراقبتی» مبتنی بر تغییر اذهان

«ناامیدی» در ذهن بسیاری از ما برابر است با «نقطه پایان».

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: کانکس و صندلی برای دانش‌آموزان روستای زلزله‌زده

دانش‌آموزان یک مدرسه در روستای الیاس سرپل ذهاب که تخریب شده بود، با همت یک فرد خیر صاحب کانکس و صندلی شدند.

ویدئو: سفر مهم پوتین به ترکیه

ولادیمیر پوتین به ترکیه سفر کرد. با توجه به اختلافات بین دو کشور، این رخداد بسیار مهم تلقی می‌شود.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان