اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست

شناسه خبر: 180617 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸, ۰۶ : ۰۴ : ۰۰
اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست
مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه کردستان گفت: اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست چرا که رویدادهای نوآورانه به تغییر دیدگاه دانشجو نسبت به کسب و کار، رشته و آینده منجر می‌شود.
۵۵آنلاین :

فرزاد اسکندری شامگاه جمعه در اختتامیه رویدادهای نوآورانه اشتغالزایی با عنوان آب که در سالن همایش دکتر  شیبانی دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای استقرار مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه کردستان ۳۹ واحد در این مرکز راه‌انداری شده‌ است.

وی افزود: هدف از برگزاری چنین رویدادهایی، جذب سرمایه‌گذار برای حمایت از ایده‌پردازان و  آموزش افرادی است  که در حیطه آب ایده‌های موثری دارند تا طرح به مرحله اجرا در آید.

مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه کردستان گفت: اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست چرا که رویدادهای نوآورانه به  تغییر دیدگاه دانشجو نسبت به کسب و کار، رشته و آینده منجر می‌شود.

اسکندری یادآور شد: جلساتی هم با تولیدکنندگان صنایع آب و سرمایه‌گذاران در راستای بررسی محورهای مشترک برگزار شده تا از ایده‌های برتر ارائه شده در این رویداد حمایت کنند.

وی هزینه برگزاری این رویداد را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: ایجاد یک شغل برای دولت دو میلیارد ریال هزینه در بردارد در حالی که رویدادهای نوآورانه به واسطه ایده‌های جدید و به‌روز می‌تواند برای چندین نفر شغل ایجاد کند و هزینه کمتری دارد.

این مقام مسوول به برگزاری دو رویداد در  ۹ ماه گذشته در دانشگاه کردستان اشاره کرد و افزود: سومین رویداد هم با عنوان آب در حال برگزاری است که در  ۵۴ ساعت طی سه روز ۸۰  نفر در قالب ۱۲  تیم ایده‌های خود را ارائه دادند و به رقابت پرداختند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زنان و کودکان چقدر از بحران‌های زیست‌محیطی آسیب می‌بینند؟

«تاثیر تغییراقلیم روی آن بخشی از جامعه که به منابعی طبیعی وابسنگی دارد، بیشتر است. این افراد معمولا ظرفیت واکنش دادن به حوادث طبیعی مثل خشکسالی، سیل و طوفان را ندارند. زنان معمولا در شرایط فقر با خطرات بیشتری از گرمایش جهانی روبرو می‌شوند و اکثر جمعیت فقیر جهان را هم زنان تشکیل می‌دهند.»

ایران برنده نهایی قدرت‌نمایی در خاورمیانه

موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن در یک گزارش مفصل استدلال کرده است که ایران بازی ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک منطقه را به سود خود رقم زده است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس

ویدئو؛ روسیه در شوک؛ استاد دانشگاه دوستش را ارّه کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر