انگیزش و جملات انگیزشی چه تاثیری دارند؟

شناسه خبر: 156942 سرویس: توسعه ، گوناگون جمعه ۲۱ دي ۱۳۹۷, ۲۳ : ۱۹ : ۰۰
انگیزش و جملات انگیزشی چه تاثیری دارند؟
با نگاهی به کسب‌وکارهای مختلف، مشاهده می‌شود که بسیاری از کارمندان و کارکنان به دلیل نداشتن انگیزه به مسائلی مثل بی‌میلی به کار، خستگی زودرس و یا روزمرگی دچار می‌شوند... بنابراین تاثیر جملات انگیزشی می‌تواند فراتر از تصور باشد.
۵۵آنلاین :

بنابر اعلام بیشتر از یک، اگر صاحب کسب و کار هستید یا خود کارمند هستید، می‌توانید تاثیر شگفت‌انگیز تکرار و تمرین جملات انگیزشی را در عمل ببینید. کافی است این جملات را بخوانید، برای مدتی آنها را تکرار کنید و قبل و بعد از آشنایی با این جملات را به یاد بیاورید.

چرا انگیزش و جملات انگیزشی به خصوص در محیط‌های کاری مهم است؟

برای ایجاد امید و انگیزه، بسیار مهم است که هرکسی مراقب افکارش باشد. همین طرز تفکر در مورد کارکنانی که در محیط کاری هستند صدق می‌کند.

در مورد ما انسان‌ها، هرجا افکار ما برود، خودمان هم به دنبالش خواهیم رفت. ما باورهایمان را زندگی می‌کنیم. باورهای ما را هم حال و روز روزانه ما تشکیل می‌دهد؛ بنابراین با گفتن جملات انگیزشی فوق‌العاده، این جملات به تدریج ملکه ذهن شما می‌شود و تبدیل به مصداق بارز همان جملات خواهید شد.

خواندن آن دسته از جملات انگیزشی که انسان‌های موفق بیان کرده‌اند، مسیرِ ذهنی ما را به سمت افکار نیرومند آنها پیش می‌برد و انگیزه‌ می‌دهد که به دنبال آنها برویم.

توانایی ما برای با انگیزه بودن نه فقط به نفع خودمان است، بلکه بر اطرافیان ما نیز اثر می‌گذارد. چه مدیر باشید در گروه کارکنان و سرمایه‌گذاران شرکت ایجاد انگیزه می‌کنید و چه فردی در جمع خانواده یا دوستان، وقتی انگیزه خود را حفظ می‌کنید، همه‌ افراد در کنار شما رشد خواهند کرد.

جملات انگیزشی با ما چه می‌کند؟

انگیزش عاملی است برای افزایش اعتماد به نفس افراد و خلق ایده‌های نو.

انگیزش به کارکنان حرکت و جهت می‌دهد و آنان را برای تحقق اهداف بزرگتر ترغیب می‌کند. انگیزش کارکنان عاملی است که یادگیری، رشد، شخصیت و هیجان افراد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

البته انگیزش و گفتن چند جمله انگیزشی، قطعاً به تنهایی نمی‌تواند آنها را برای ایجاد و خلق ارزش آماده کند؛ اما عامل بسیار مهمی است که خیلی‌ها از آن غافل می‌شوند.

جملات انگیزشی در هرم مازلو چطور تعریف می‌شود؟

منشا پیدایش انگیزش در افراد نیازهای آنان است. افراد مختلف سطوح مختلفی از نیاز دارند. اگر می‌خواهیم انگیزش را در افراد به وجود آوریم باید سطح نیازهای آنان را بشناسیم. همه افراد به‌طور یکسان برانگیخته نمی‌شوند و هریک در سطحی از نیازها قرار دارند که باید موردتوجه قرار گیرد. یکی از اساسی‌ترین این نیازها، نیاز به تحسین و احترام است که انگیزش در همین دسته جای می‌گیرد.

بنابراین توصیه می‌کنیم برای چندماه خود جملات انگیزشی فوق‌العاده را یادداشت کنید و هرروز دستکم تعدادی از آنها را با خود تکرار کنید. تکرار، مادر مهارت‌هاست. با تکرار کردن، همین جملات تبدیل به باورهای شما می‌شود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در این سراب چه جویی؟

سروده ای جدید از افشین اعلا در مورد مسایل روز ایران

١٥٠ فروشگاه توبیخ شده تعزیرات را پیدا نکردیم!

گزارش میدانی از مراکز بزرگ خرید در تهران که با ترفندهای عجیب لباس مارک می‌فروشند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: سایه مرگبار "مالچ پاشی" بر طبیعت خوزستان

در حالی که متخصصان و کارشناسان بارها کانون ریزگردها را قسمت های خشک شده تالاب های جنوب کشور، به ویژه هورالعظیم و راه مهار آن را پاشیدن ریگ دانسته اند، دست دولت و پیمانکاران "مالچ پاش" بر پوشاندن شنزارها و ماسه زارهای خوزستان با گرد مرگ اصرار دارند.

ویدیو: صید ماهی سمان و هامور به روش خیه یا خطره در ساحل عسلویه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر