انسان حاکم بر زمان و رهبری انسان رسانه ی جهانی شده در گوی بلورین

شناسه خبر: 125567 دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶, ۳۵ : ۱۴ : ۰۰
انسان حاکم بر زمان و رهبری انسان رسانه ی جهانی شده در گوی بلورین
با گسترش فناوری های رسانه ای، به "دنیای رهبری دمکراتیک رسانه ای بر جوامع ملی" وارد خواهیم شد. رسانه ها به عنوان هویت بخش جوامع و جماعت های متکثرِ مخاطب محور در شبکه ی جهانی ارتباطات سیاسی شده ی دمکراتیک قرار خواهندگرفت. "اتاق شیشه ای"، حیات آدمی شکل و در آن امنیت فکری از اعتباری بالا برخوردار خواهد شد.
۵۵آنلاین :

با گسترش فناوری های رسانه ای، به "دنیای رهبری دمکراتیک رسانه ای بر جوامع ملی" وارد خواهیم شد. رسانه ها به عنوان هویت بخش جوامع و جماعت های متکثرِ مخاطب محور در شبکه ی جهانی ارتباطات سیاسی شده ی دمکراتیک قرار خواهندگرفت. "اتاق شیشه ای"، حیات آدمی شکل و در آن امنیت فکری از اعتباری بالا برخوردار خواهد شد. دنياي آن زمان دنيايي از ملت - دولت هاي رسانه ای خواهد بود، دولت هايي كه مدت هاست آغاز به شكل گرفتن نموده اند، درست همان گونه كه در گذشته انجمن هاي مختلفي ميان ملت ها وجود داشت، و تمایلات تمرگز گرایی امپراتورمنشانه را با چالش روبرو ساخت. سیگنال های موجود نشان می دهد که این معنا به گونه ای دیگر، ملت – دولت ها و دولت – کشورهای کنونی را به چالش خواهند گرفت؛ و انواع دیگری از گونه های حیات سیاسی؛ كه كاملاً هم دولت هاي ملي نخواهند بود، و جهت گیری های بین المللی را در بستر هویت های تک سرنشین دانش بنیاد رسانه ای دنبال خواهد کرد؛ به وجود خواهند آورد. پارادایم حاکم بر حیات اجتماعی بشر از وحدت به کثرت، و کثرت به وحدت؛ به پارادایم "کثرت های وحدت گرا، و وحدت آفرینی های کثرت باور"؛ تیدبل و بشر طعم خوش فراغت برای خدایی کردن بر اساس اندیشه ورزی خردورزانه ی خود را بیش از پیش در اختیار خواهد داشت. بهشت اندیشه ورزی و آرامش و آسایش معنوی و جسمانی برای بشر فراهم خواهد شد. فناوری های فوق پیشرفته تمام فعالیت های مورد نیاز بشر برای ادامه بقای مادی را فراهم خواهند کرد و انسان به مانند شهروندان ازاد جامعه آتنی خواهد توانست در پرتو جهانی شدن اسان و درهم تنیدگی مرزهای زمان، مکان و فضا، بَعد چهارم حیات را درنوردد و وارد گوی بلورین شود. 
انسان با ورود به عصر فراانیشتینی خواهد توانست فضای موجود را خم کند و فضای مدور حیات را برای بشر عینیت بخشد. گرانش کهکشان ها باعث خمیدگی فضا می شود، بطوریکه نور در حال گذر از این فضا هم خم میگردد. خمش نور، زمینه را برای اخترشناسان مهیا می کند تا به اندازه گیری توزیع گرانش در کهکشان ها بپردازند، حتی فواصلی که صدها برابر بزرگتر از خود کهکشان باشند. انسان اینده از این دستاوردهای علمی استفاده و زندگی هلوگرافیک خویش را رقم خواهد زد. 
اتحاديه هاي متفاوتي ميان این ملت – دولت های رسانه ای شكل خواهدگرفت. ديگر چنين نخواهد بود كه تنها يك سازمان از دولت هاي ملي وجود داشته باشد و در آن سازمان هم قوي ترين ملت به گونه اي بر جهان حكمراني كند، دهه های آینده دهه ی قدرت ها ی سیاسی نخواهد بود بلکه این قدرت های فرهنگی - رسانه ای خواهند بود که قدرت های برتر جهانی را شکل و محتوا خواهند داد. 
جهانی شدن در این دوره عبارت خواهد بود از: گسترش و تعميق پيوندها و وابستگي هاي متقابل جهانی در بستر یک فرا انقلاب پیوسته، پردامنه و پرشدت؛ در بستر ملت- رسانه های بزرگ، این وابستگی متقابل، فراتر از دولت ها و فراتر از جوامع دامن خواهد گسترانید، و نظام جدید جهانی جامعه دمکراتیک رسانه ای را می سازند. ماکرو جهان میکرو"؛ برساخته خواهد شد. نقش و اهميت جغرافيا، فضا و زمان در معنای حقیقی آن كمرنگ، و واقعیتی مجازی پیدا خواهند کرد. در این گستره ی معنایی است که فراهمسنگان اجتماعی – نخبگان ، روشنفکران ، و سرآمدان  - هرکدام در جایگاه معنادار خود در سطح فراهمسنگان اجتماعی، به دنبال گسترش فرهنگ متعالی به وسیله ی دانشگاه شبکه ی جهانی رسانه ای برخواهند آمد. 
درهم تنیدگی زماني و مكانی در فضای رسانه ای عرصه را برای تمرکز برای گسترش معنادار اخلاق سالم، رفتار پاک، و کنش های دگرخواهانه ی انسان  را فراهم خواهد ساخت. دوران جهانی شدن انسان ها را از- تابعیت ملی - به - تابعیت فرهنگی – رسانه ای - انتقال خواهد داد که بنا به تعبیر هاروی تراكم زمانی و فضایی پیدا خواهد نمود. فاصله‌ها تحت تأثير زمان قرار می‌گيرد و مسأله فضاهای مجازی مطرح می‌شود و نوعی سازماندهی فضا توسط زمان، تحت عنوان تراكم زمانی و فضايی به وجود خواهد آمد. این جا است که فاصله ها کاملا منقرض خواهند شد. درهم تنیدگی عناصر زمان و مکان فضاپروری انسانی را برای تاثیر گذاری فرهنگی افزایش خواهد بخشید و ابعاد مکانی و زمانی را به بعد های دیگری از حیات بشر رهنمون خواهد ساخت. ایعادی که می تواند به او قدرت دیدن مهم ترین نادیدنی ها را خواهد نمود. انسان بر ابعاد گوناگون تری از حیات طبیعی و فضای زندگی خود اشراف پیدا خواهد نمود، شاید انسان خدای خویش را عینی تر خواهد یافت.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر