انتقاد چین از رفتار تحکم‌آمیز استرالیا علیه کشورهای اقیانوسیه

شناسه خبر: 186538 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۱ : ۰۰
انتقاد چین از رفتار تحکم‌آمیز استرالیا علیه کشورهای اقیانوسیه
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با رد مجدد وجود رقابت بین این کشور با استرالیا بر سر نفوذ در میان کشورهای حوزه اقیانوسیه، رفتار تحکم‌آمیز استرالیا در قبال این کشورها را محکوم کرد.
۵۵آنلاین :

چین رفتار تحکم‌آمیز استرالیا در قبال کشورهای حوزه اقیانوسیه و توهین به این ملت‌ها را محکوم کرد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، «گنگ شائونگ»‌ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه اعلام کرد رهبران جزایر واقع در حوزه اقیانوسیه، برخلاف استرالیا، در هراس از افزایش تأثیرگذاری چین در منطقه به سر نمی‌برند.

گنگ با اشاره به اظهارات «فرانک باینیماراما» نخست‌وزیر فیجی علیه «اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا، گفت: «این اولین باری نبود که رهبران کشور-جزیره‌های اقیانوسیه نسبت به رفتار استرالیا ابراز انزجار می‌کنند. چین بدون آنکه شرط و شروط سیاسی بگذارد، به این کشورها کمک می‌کند».

گنگ در این باره توضیح داد: «در این فرایند، ما به خواسته‌های دولت‌های محلی و مردم آن‌ها احترام کامل می‌گذاریم و آن‌ها نیز از یاری چین، خالصانه استقبال می‌کنند، زیرا موجب تقویت اقتصاد و توسعه اجتماعی در میان آن‌ها شده است. همان‌طور که باینیماراما گفت، چین به این کشورها توهین نمی‌کند یا نمی‌رود به جهان بگوید ما اینقدر پول به جزایر اقیانوسیه داده‌ایم».

گنگ افزود: «با در نظر گرفتن صداقت، نتایجی واقعی، نزدیکی و خلوص نیت در یک سو و یک سرور تحکم‌کننده در سوی دیگر، دیدن تضاد ساده است. مردم کشور جزیره‌ها که در بهترین جایگاه برای قضاوت هستند، کاملاً نسبت به این تفاوت‌ها آگاه هستند».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با تأکید بر سخنان باینیماراما گفت چین قصد رقابت با استرالیا در منطقه را ندارد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر