انتقاد علم‌الهدی از دستبند زدن به کودک 5 ساله ایرانی بعد از فرمان ترامپ

شناسه خبر: 95751 سرویس: سیاست جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵, ۴۶ : ۱۶ : ۰۰
انتقاد علم‌الهدی از دستبند زدن به کودک 5 ساله ایرانی بعد از فرمان ترامپ
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بزرگترین ننگ برای آمریکا این است که سخنگوی کاخ سفید می‌گوید بچه ۵ ساله ایرانی برای ما تهدید امنیتی است، شما از بچه‌های انقلابی ما خبر ندارید؟ به دستان این کودک دستبند می‌زنند و این بزرگترین اعلامیه سقوط آمریکاست.
۵۵آنلاین :

 

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: انسان ابتدا باید خدا را ببیند و بعد به خدا گرایش پیدا کند؟ تا زمانی که خدابینی برای انسان محقق نشود اصولاً ادامه بندگی و عبودیت کامل برای انسان قابل تحقق نیست و همه زندگی ما بنده شدن برای خدا است.

وی افزود: ابتدا خدا را می‌بینیم و سپس به خدا گرایش پیدا می‌کنیم و یا عکس این مسئله صادق است؟ معمولاً دیدن‌ها مقدم بر گرایش‌ها و وابستگی‌ها است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) ادامه داد: امروز، روز پرستار است و از همه پرستاران که قشر زحمتکش جامعه هستند تشکر داریم و زحمات و خدمات آنها را گرامی می‌داریم اما در میان جمع پرستاران، برجسته ترین پرستاران، همسران و پرستاران عزیزان جانباز هستند. این انتخاب یک ایثارگری بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه این مسئله فوق‌العاده دارای ارزش است تاکید کرد: این زحمات با تقدیر و تشویق و احترام در عرصه زندگی این جهانی قابل جبران نیست، چرا این روز روز پرستار است؟ ملاک اینکه زینب کبری(س) در حساس‌ترین موقعیت در سرزمین کربلا پرستاری کرد چه بوده است؟

خطیب جمعه مشهد مقدس افزود: در آن روز تفکر اسلامی و معنوی مسلمانان مورد تهاجم استکبار اموی و تجمل‌پرستی قرار گرفته بود؛ اگر پرستاری زینب از تفکر اسلامی نبود این ویروس ریشه مکتب را از میان می‌برد و امواجی که از اطراف بلند شد تا آثار انسان‌ساز و جامعه آفرین انقلاب کربلا را از میان ببرد با مقابله زینب کبری(س) مواجه شد.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: دشمن پس از انقلاب به دنبال نابودسازی آثار انقلاب بود و راهکار را ذلت اهل بیت(ع) و انقلابی‌ها می‌دید، بعد از شهادت سیدالشهدا(ع)، عمرسعد فرماندهان را جمع کرد و عنوان کرد اینها مانند اسرای معمولی جنگ‌ها نیستند بلکه خانواده رسول الله(ص) هستند.

وی افزود: در نظر داشتند با ذلت اهل بیت(ع) هیبت پیامبر(ص) را از میان ببرند و هیبت بنی‌امیه را جایگزین کنند، زینب(س) اما نگهبان انقلاب بود، زینب(س) پرستاری انقلاب را کرد و امروز ما نیز به پرستاری از این انقلاب نیاز داریم و باید الگوی ما در این زمینه حضرت زینب(س) باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: ما به وسیله انقلابی بودن باید از این انقلاب پرستاری کنیم، مدیریت انقلاب زینب(س) نمونه است و حالا ما دو روز در مقابل چند تحریم دشمن فریاد بزنیم که تحریم‌ها به ما ضربه زده است؟ رابطه ما با زینب(س) و امام حسین(ع) چقدر است؟

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: برادران و خواهران جوان، انقلابی چشم به دست دشمن ندارد، در روز اولی که انقلابیون مبارزه می‌کردند عنوان می‌شد اگر رابطه با آمریکا بهم بخورد زندگی هم مختل می‌شود اما امروز در فجر سی و هشتم شما خواهر و برادر جوان می‌خواهید چشمتان به دست دشمن باشد؟ نقشه دشمن امروز دقیقاً نقشه عمرسعد است.

وی ادامه داد: امروز دشمن به این نتیجه رسیده تنها راه شکست انقلاب به ذلت کشاندن انقلاب است، وزیر خارجه فرانسه با تجارش وارد این کشور شد و از تنگه هرمز ناوگان جنگی فرانسه وارد خلیج فارس شد برای مانور نظامی، این جز شیطنت چیست؟ کنار میز مذاکره ناوگان جنگی وارد کردند و سه نفر از تجار فرانسوی اعتراض کردند.

خطیب جمعه مشهد مقدس افزود: آنچه مایه تاسف است این است که تجار فرانسوی به وزیر خود اعتراض کردند اما ایرانی‌ها فرش قرمز پهن کردند و یک اعتراض از دستگاه وزارتخارجه ما بلند نشد، خستگی برخی انقلابیون ما و فشارهای روانی بعضی از عزیزان ما و زاویه پیدا کردن برخی دیگر دست به دست هم داده و ما را به سمت میدان ذلت می‌برد.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: بزرگترین ننگ برای آمریکا این است که سخنگوی کاخ سفید می‌گوید بچه 5 ساله ایرانی برای ما تهدید امنیتی است، شما از بچه‌های انقلابی ما خبر ندارید؟ به دستان این کودک دستبند می‌زنند و این بزرگترین اعلامیه ناتوانی و سقوط آمریکا است. همین فرانسه در مذاکرات برجام کلی کارشکنی کرد و امروز به اسم مذاکره ناوگان نظامی وارد می‌کند.

 


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه تبریز با تکدی‌گری خداحافظی‌کرد؟

کسی پشت خط تلفن می‌گوید جلوی میدان ساعت، یک گدای خیابانی دیده. مامور، ماشین را می‌اندازد توی خط تندرو و خودش را می‌رساند به میدان ساعت تا معلوم شود آدمی که پیدا شده، مستمند واقعی است، گدای حرفه‌ای است یا متکدی وارداتی. تلفن مامور جمع‌آوری متکدی‌ها روزی ١٢-١٠بار به صدا درمی‌آید؛ ١٠ تایش برای گزارش حضور دستفروش‌هاست و شاید دو تا از آنها برای گزارش حضور یک گدا در شهری که نباید گدا داشته باشد.

زندگی عادی، حق مسلم ماست

زندگی عادی نه با عزت در تضاد است و نه با منافع ملی و مگر این همه انسان که در کشورهای مختلف جهان، زندگی عادی دارند و بدون استرس های ملی زندگی می کنند، عزت ندارند و به فکر منافع شان نیستند؟!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: محل سقوط بوئینگ ۷۳۷ کوبا

تصاویر مردم محلی از محل سقوط بوئینگ ٧٣٧ كوبا در اطراف فرودگاه خوزه مارتی هاوانا

ویدیو: آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار

آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار از ویدئوهای پربازدید روزهای اخیر در شبکه های مجازی

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان