انتشار بخش‌هایی از سند سیاسی جدید حماس

شناسه خبر: 99870 سرویس: جهان سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶, ۱۶ : ۱۷ : ۰۰
انتشار بخش‌هایی از سند سیاسی جدید حماس
شبکه «المیادین» بخش‌هایی از سند سیاسی جدید حماس را منتشر کرد، در این سند بر ایجاد دولت مستقل فلسطینی، حق بازگشت آوارگان، ضرورت مبارزه با صهیونیست‌ها ، نجات قدس، آزادسازی فلسطین و مقاومت از جمله مقاومت مسلحانه تأکید شده است.
۵۵آنلاین :

شبکه «المیادین» برخی از بندهای سند سیاسی جدید جنبش حماس را منتشر کرد، سندی که قرار است حماس به زودی آن را به صورت کامل منتشر کند.

بخش‌های منتشر شده در این سند به شرح زیر است:

حماس ، جنبشی آزادیبخش و یک جنبش مقاومتی ملی و اسلامی فلسطینی است که هدف آن آزادسازی فلسطین است . قدس پایتخت فلسطین است، این حقی ثابت است که از آن عقب‌نشینی نخواهد شد؛ تمامی اقدامات رژیم صهیونیستی در قدس از قبیل یهودی کردن آن، شهرک سازی و وارونه جلوه دادن حقایق، باطل است.

 آواره کردن ملت فلسطین و ایجاد رژیم صهیونیستی، حق این ملت در دستیابی به تمام اراضی‌اش را لغو نمی کند. فلسطین در قلب امت اسلامی و عربی است و نمونه‌ای برای همزیستی باقی خواهد ماند.

ما ایمان داریم که اسلام مخالف با تمام انواع افراط‌گرایی، تعصب دینی، طایفه‌ای و نژادی است.

بازگشت آوارگان ، حقی غیر قابل تصرف از سوی هر طرفی است خواه این طرف ، فلسطینی باشد یا عربی یا بین‌المللی. ما میان یهودیت و اشغالگر و صهیونیست تفاوت قائلیم و مبارزه ما علیه پروژه صهیونیستی است نه یهودیت.

پیمان «بالفور» و تشکیل اسرائیل از اساس باطل و متناقض با حقوق ملت فلسطین است. از هیچ بخشی از اراضی فلسطین نخواهیم گذشت . ایجاد دولت مستقل فلسطینی با حق حاکمیت کامل و بر اساس مرزهای 1967 ، یک فرمول توافقی ملی و مشترک است.

حماس در پایان تأکید کرده حق خود در توسعه و پیشرفت دادن ابزارهای مقاومت و تشکیلاتش را محفوظ می‌داند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر