نتیجه‌ای یافت نشد.

انتخابات دور دوم هیات نظارت بر مطبوعات تمدید نمی شود

شناسه خبر: 152545 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۲۷ : ۱۷ : ۰۰
انتخابات دور دوم هیات نظارت بر مطبوعات تمدید نمی شود
دبیر هیات بر نظارت مطبوعات با اشاره به روند برگزاری دور دوم انتخابات نماینده مدیران نشریات در این هیات، تاکید کرد: دور دوم این انتخابات با هر میزان رای و شرکت کننده راس ساعت 18 امروز پایان یافته و قابا تمید نخواهد بود.
۵۵آنلاین :

دبیر هیات بر نظارت مطبوعات با اشاره به روند برگزاری دور دوم انتخابات نماینده مدیران نشریات در این هیات، تاکید کرد: دور دوم این انتخابات با هر میزان رای و شرکت کننده راس ساعت 18 امروز پایان یافته و قابا تمید نخواهد بود.

علاء الدین ظهوریان عصر یکشنبه در حاشیه برگزاری هفدهمین دور انتخابات نماینده مدیران مسئول نشریات در هیات نظارت بر مطبوعات در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ،میزان استقبال شرکت کنندگان در انتخابات را خوب توصیف کرد و افزود: خوشبختانه با شروع آغاز انتخابات در ساعت 10صبح امروز یازدهم آذرماه 97 جمع فراوانی از مدیران مسئول واجد الشرایط رای گیری با ورود به سامانه جامع رسانه های کشور اقدام به ثبت و ارائه رای خود کردند.
وی با بیان اینکه سه هزارو 415 نفر واجد شرایط شرکت در رای گیری هستند گفت: با توجه به فراخوان قبلی برای اعلام انصراف و یا هرگونه نظر و پیشنهادت تا ساعت 9 صبح امروز حدود 32 نفر از ادامه حضور در رای گیری منصرف شده و تنها 90 نفر نامزد رای گیری باقی ماند و لذا رقابت میان این تعداد خواهد بود.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با یادآوری این نکته که طبق قانون و مقررات موجود ، انتخابات ساعت 10 تا 18 تعیین شده است، تاکید کرد: انتخابات راس ساعت 18 عصر امروز به اتمام رسیده و سامانه بسته خواهد شد ازاین رو تحت هیچ شرایطی انتخابات قابل تمدید نبوده و ساعت فوق آخرین زمان اخذ رای از واجدان شرایط خواهد بود.
ظهوریان ضمن قدردانی از تمامی کسانیکه تا این لحظه در انتخابات شرکت کرده اند، به افرادیکه تاکنون به هر دیلی موفق به حضور و شرکت درانتخابات نشده اند توصیه کرد تا در ساعات باقی مانده اقدام به ارائه رای خود از طریق سامانه کنند.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات این انتخابات را از مهمترین انتخابات صنفی عنوان کرد و افزود: انتخابات در کمال صحت و سلامت در حال برگزاری و خوشبختانه با توجه به تدابیر پیش بینی شده و حضور نمایندگان بازرسی کل کشور، پلیس فتا و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچگونه مشکلی در روند برگزاری تاکنون نداشته و با توجه به فضای موجود نخواهیم داشت.
ظهوریان که هم اکنون بصورت زنده و از محل باشگاه خبرنگاران داخلی و خارجی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال گفت و گو حضوری با خبرنگار فرهنگی ایرنا است (ساعت 16:40) تا این لحظه طبق جدول درحال پخش زنده و آنلاین مستقر در این باشگاه شمار رای دهندگان رایکهزارو 448 نفر و رای نداده واجدان شرایط را یکهزارو 967 نفر برشمرد و گفت: بیش از 40 درصد رای داده و کمتر از60 درصد از رای دهندگان واجد شرایط اخذ رای باقی مانده اند.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات تاکید کرد: انتخابات تحت هیچ شرایطی قابل تمدید مجدد نیست و همه واجدان شرایط باید در مدت باقی مانده نسبت به ارائه رای خود از طریق سامانه جامع رسانه های کشور اقدام کنند.
وی یادآورشد: به محض اتمام زمان انتخابات و بسته شدن سامانه، نتیجه انتخابات همراه با اعلام نام نفر منتخب و تمامی جزئیات در نخستین دقیقه پس ازآن اطلاع رسانی خواهد شد. 
به گزارش ایرنا، با توجه ماده 33 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات و با عنایت به اینکه در مرحله اول، نصاب اکثریت مطلق برای هیچ یک از نامزدها به دست نیامد، انتخابات در مرحله دوم برگزار و نامزد منتخب با کسب اکثریت آرا انتخاب خواهد شد.
فهرست و جداول اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش سامانه جامع رسانه های کشوربه نشانی http://e-rasaneh.ir قابل مشاهده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زمین خواری،یکی از هدایای رانت

تعريف خاص و قانونی از زمين خواری به عمل نيامده است، قانون خاصی نيز در ارتباط با زمين خواری پيش بينی و به تصويب نرسيده است.

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی

حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی آرنولد در حال گرفتن عکس بود که مردی از پشت جفت پا به کمر وی زد. ستاره هالیوود در فستیوال آرنولد کلاسیک افریقا در سندتون شرکت کرده بود که مردی از پشت به قهرمان ترمیناتور حمله کرد و او را به سوی جمعیت انداخت.

ویدیو : ادبیات مجری را مشاهده می کنید

ادبیات مجری را مشاهده می کنید . مرتضی فاطمی، سردبیر سابق نشریه اصولگرای پنجره و پسر سیدعباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استانهای رسانه ملی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر