انتخابات دور دوم هیات نظارت بر مطبوعات تمدید نمی شود

شناسه خبر: 152545 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۲۷ : ۱۷ : ۰۰
انتخابات دور دوم هیات نظارت بر مطبوعات تمدید نمی شود
دبیر هیات بر نظارت مطبوعات با اشاره به روند برگزاری دور دوم انتخابات نماینده مدیران نشریات در این هیات، تاکید کرد: دور دوم این انتخابات با هر میزان رای و شرکت کننده راس ساعت 18 امروز پایان یافته و قابا تمید نخواهد بود.
۵۵آنلاین :

دبیر هیات بر نظارت مطبوعات با اشاره به روند برگزاری دور دوم انتخابات نماینده مدیران نشریات در این هیات، تاکید کرد: دور دوم این انتخابات با هر میزان رای و شرکت کننده راس ساعت 18 امروز پایان یافته و قابا تمید نخواهد بود.

علاء الدین ظهوریان عصر یکشنبه در حاشیه برگزاری هفدهمین دور انتخابات نماینده مدیران مسئول نشریات در هیات نظارت بر مطبوعات در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ،میزان استقبال شرکت کنندگان در انتخابات را خوب توصیف کرد و افزود: خوشبختانه با شروع آغاز انتخابات در ساعت 10صبح امروز یازدهم آذرماه 97 جمع فراوانی از مدیران مسئول واجد الشرایط رای گیری با ورود به سامانه جامع رسانه های کشور اقدام به ثبت و ارائه رای خود کردند.
وی با بیان اینکه سه هزارو 415 نفر واجد شرایط شرکت در رای گیری هستند گفت: با توجه به فراخوان قبلی برای اعلام انصراف و یا هرگونه نظر و پیشنهادت تا ساعت 9 صبح امروز حدود 32 نفر از ادامه حضور در رای گیری منصرف شده و تنها 90 نفر نامزد رای گیری باقی ماند و لذا رقابت میان این تعداد خواهد بود.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با یادآوری این نکته که طبق قانون و مقررات موجود ، انتخابات ساعت 10 تا 18 تعیین شده است، تاکید کرد: انتخابات راس ساعت 18 عصر امروز به اتمام رسیده و سامانه بسته خواهد شد ازاین رو تحت هیچ شرایطی انتخابات قابل تمدید نبوده و ساعت فوق آخرین زمان اخذ رای از واجدان شرایط خواهد بود.
ظهوریان ضمن قدردانی از تمامی کسانیکه تا این لحظه در انتخابات شرکت کرده اند، به افرادیکه تاکنون به هر دیلی موفق به حضور و شرکت درانتخابات نشده اند توصیه کرد تا در ساعات باقی مانده اقدام به ارائه رای خود از طریق سامانه کنند.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات این انتخابات را از مهمترین انتخابات صنفی عنوان کرد و افزود: انتخابات در کمال صحت و سلامت در حال برگزاری و خوشبختانه با توجه به تدابیر پیش بینی شده و حضور نمایندگان بازرسی کل کشور، پلیس فتا و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچگونه مشکلی در روند برگزاری تاکنون نداشته و با توجه به فضای موجود نخواهیم داشت.
ظهوریان که هم اکنون بصورت زنده و از محل باشگاه خبرنگاران داخلی و خارجی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال گفت و گو حضوری با خبرنگار فرهنگی ایرنا است (ساعت 16:40) تا این لحظه طبق جدول درحال پخش زنده و آنلاین مستقر در این باشگاه شمار رای دهندگان رایکهزارو 448 نفر و رای نداده واجدان شرایط را یکهزارو 967 نفر برشمرد و گفت: بیش از 40 درصد رای داده و کمتر از60 درصد از رای دهندگان واجد شرایط اخذ رای باقی مانده اند.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات تاکید کرد: انتخابات تحت هیچ شرایطی قابل تمدید مجدد نیست و همه واجدان شرایط باید در مدت باقی مانده نسبت به ارائه رای خود از طریق سامانه جامع رسانه های کشور اقدام کنند.
وی یادآورشد: به محض اتمام زمان انتخابات و بسته شدن سامانه، نتیجه انتخابات همراه با اعلام نام نفر منتخب و تمامی جزئیات در نخستین دقیقه پس ازآن اطلاع رسانی خواهد شد. 
به گزارش ایرنا، با توجه ماده 33 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات و با عنایت به اینکه در مرحله اول، نصاب اکثریت مطلق برای هیچ یک از نامزدها به دست نیامد، انتخابات در مرحله دوم برگزار و نامزد منتخب با کسب اکثریت آرا انتخاب خواهد شد.
فهرست و جداول اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش سامانه جامع رسانه های کشوربه نشانی http://e-rasaneh.ir قابل مشاهده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقاشیهای کاخهای چهلستون و عالی قاپو اصفهان در موزۀ باستان‌شناسی حیدرآباد هند

موزۀ باستان‌شناسی ایالت تلنگانا یا موزۀ حیدرآباد موزه‌ای است که در شهر حیدرآباد هندوستان جای دارد و کهن‌ترین گنجینۀ شهر است.

حکیم‌باشی‌های امروز ما

دیدگاه سیاستمدارانی که در این روزها از اقتصاد تجربی در مقابل اقتصاد علمی و دانشگاهی دفاع می‌کنند بی‌شباهت با دیدگاه مردمی نیست که چند دهه پیش از طب تجربی و آموزه‌های حکیم‌باشی‌ها در مقابل پزشکان درس‌خوانده در دانشگاه و برگشت از فرنگ دفاع می‌کردند. حکیم‌باشی نسبت به دکتر برگشته از فرنگ این مزیت را داشت که حرفش برای همگان قابل‌فهم بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر