انبوهی از عروسان کم سن و سال در ٤٨ ایالت آمریکا

شناسه خبر: 136037 سرویس: NGO ، گوناگون يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷, ۳۴ : ۱۲ : ۰۰
انبوهی از عروسان کم سن و سال در ٤٨ ایالت آمریکا
در ٢٠ ایالت آمریکا دختران زیر سن قانونی با مردی که به آنها تجاوز می‌کند به اجبار خانواده‌ها ازدواج می‌کنند
۵۵آنلاین :

داون تایری یازده‌ساله بود که یکی از دوستان خانوادگی‌اش به او تجاوز کرد. تایری کمی بعد از یک ‌سال بر اثر تجاوزهای مکرر باردار شد و بالاخره پدر و مادرش متوجه شدند که چه بلایی سر دخترشان آمده است؛ اما آنها به پلیس زنگ نزدند و به جای آن راه‌حل دیگری پیدا کردند. تایری می‌گوید: «برایم تصمیم گرفتند که با همان مرد ازدواج کنم.»
به‌گزارش نیویورک تایمز تایری که آن موقع ١٣ساله بود با مردی ٣٢ساله که به او تجاوز کرده بود، ازدواج می‌کند. تایری یکی از هزاران دختر آمریکایی زیر سن قانونی است که سالانه تن به ازدواج می‌دهند. این دخترها اغلب آینده خود را قربانی می‌کنند تا خانواده‌هایشان شرمنده نشوند. ایالت‌های آمریکا تجاوز به افراد زیر سن قانونی را با ثبت ازدواج آنها، قانونی می‌کنند و فرد متجاوز به جای این‌که زندانی شود کادوهای عروسی فراوانی می‌گیرد.ازدواج با دختران زیر سن قانونی در تمام ایالت‌های آمریکا قانونی بود تا این‌که ماه گذشته ایالت دلوور تصمیم گرفت که تمام ازدواج‌های کودکان را بدون هیچ استثنایی ممنوع کند.سال گذشته نیکولاس کریستاف گزارشی درباره شری جانسون در نیویورک تایمز منتشر می‌کند. شری جانسون زنی اهل فلوریدای آمریکاست که در یازده سالگی با مردی که به او تجاوز کرده بود، ازدواج می‌کند. با این‌که پایین‌ترین سن قانونی ازدواج ١٨سالگی است، اما استثنا هم وجود دارد؛ مانند اجازه پدر و مادر یا وقتی که دختر باردار باشد. با این حال در ٢٠ ایالت هنوز سن قانونی برای ازدواج تعریف نشده است. این گزارش که درباره ازدواج کودکان بود به همراه تبلیغات و تلاش‌های موفقیت‌آمیز فعالان باعث شد تا قانون‌گذاران این موضوع را بررسی کنند. سرسخت‌ترین مخالفان محافظه‌کارانی هستند که معتقدند اگر دختری حامله باشد باید بتواند با پدر آن بچه ازدواج کند. آنها معتقدند که این ازدواج از سقط جنین جلوگیری می‌کند و یا حداقل این امید وجود دارد که فرزند در خانواده‌ای بزرگ شود تا این‌که یکی از آنها در زندگی‌اش وجود خارجی نداشته باشد؛ اما در عمل منجربه ازدواج‌هایی می‌شود که عروس کم‌سن‌و‌سال است یعنی دختری جوان با متجاوزی که سنش بسیار بالاتر از او است، ازدواج می‌کند. این همان اتفاقی است که برای تایری افتاده است. تایری می‌گوید که از کلاس پنجم دبستان مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گرفته است. در آن زمان پدر و مادرش به تگزاس می‌روند و تایری در کالیفرنیا می‌ماند. خانواده‌اش او را پیش دوست خانوادگی‌شان می‌گذارند که برایش پرستار مرد استخدام می‌کنند. آن پرستار هم خیلی زود از تایری سوءاستفاده می‌کند. تایری می‌گوید: «پرستار هر روز مرا متقاعد می‌کرد که به سنی رسیده‌ام که رابطه جنسی داشته باشم و به بزرگترها نگویم.»تایری این راز را تا زمانی که باردار می‌شود پیش خودش نگه می‌دارد. پدر و مادرش از شنیدن این موضوع ناراحت شدند؛ هم از دست متجاوز و هم به دلیل این رسوایی. تایری می‌گوید: «پدرم محافظه‌کار است. پس سقط جنین در کار نبود.» قوانین ازدواج در هر ایالت آمریکا متفاوت است اما دولت فدرال می‌تواند در آن قوانین مداخله کند. 


منبع : روزنامه شهروند
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

خلأ فرماندهی در مدیریت آبی

«فائو» وضعیت خشکسالی ایران را ارزیابی کرد

مردم ایران میفهمند که چه کسی همه توانش را به کار می گیرد

دلاوری و غیرت بچه های تیم ملی فوتبال ایران در بازی با اسپانیا نشان داد که مردم میفهمند که چه کسی تمام توانش را به کار میگیرد .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد

توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد | اردوغان اعلام کرده است: در صورت پیروزی اش در انتخابات 24 ماه ژوئن قوانین حقوق حیوانات در ترکیه تغییر می یابد

ویدیو: اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی در سفارت ایران در مسکو

اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی با یک پیانوی قدیمی در سفارت ایران در مسکو/ اینستاگرام مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان