نتیجه‌ای یافت نشد.

امیدواری بحرین برای تبدیل کارگروه منامه به مبدأ صلح اعراب و صهیونیست‌ها

شناسه خبر: 178452 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۰ : ۰۰
امیدواری بحرین برای تبدیل کارگروه منامه به مبدأ صلح اعراب و صهیونیست‌ها
وزیر خارجه بحرین ضمن ابراز امیدواری به اینکه کارگروه منامه بتواند زمینه صلح اعراب و اسرائیل را فراهم کند، از تجاوزگری رژیم اشغالگر قدس حمایت کرد.
۵۵آنلاین :

«خالد بن احمد آل خلیفه»، وزیر خارجه بحرین همزمان با میزبانی منامه از نشست ضدفلسطینی مورد حمایت آمریکا گفت که کارگروه اقتصادی برگزار شده در منامه، فرصت‌هایی را فراهم می‌کند که نباید از دست برود، وی همچنین بر بقای اسرائیل و تمایل کشورش برای برقراری صلح با آن تاکید کرد.

وزیر بحرینی در گفت‌وگو با رسانه‌های رژیم صهیونیستی، از جمله شرکت پخش تلویزیونی اسرائیل(کان)، ، پایگاه خبری تایمز اسرائیل و کانال 13 تلویزیون این رژیم گفت: این کارگروهی که ایالات متحده در بحرین ترتیب داد و بر جنبه‌های اقتصادی طرح صلح بین اسرائیل  و فلسطینی‌ها تمرکز دارد، می‌تواند مثل سفر انور السادات، رئیس جمهور فقید مصر به قدس در سال 1977 باشد. چیزی که به فراهم کردن زمینه توافق کمپ دیوید و عادی سازی روابط میان مصر و اسرائیل کمک کرد و تغییری بنیادین در منطقه ایجاد نمود. باید از رویداد منامه هم استفاده کرد.

خالد بن احمد آل خلیفه در گفت‌وگو با تایمز از پاسخ به اینکه آیا کشورش در آینده نزدیک روابط دیپلماتیک با اسرائیل خواهد داشت طفره رفت؛ اما برای رژیم صهیونیستی حق موجودیت قائل شد. 

آل خلیفه گفت: اسرائیل کشوری در منطقه است و بالطبع باقی خواهد ماند. وی افزود: ما در طرح صلح عربی، صلح را به چه کسانی ارائه کردیم؟ به دولتی به نام دولت اسرائیل در منطقه ارائه کردیم. آن را به جزیره ای دور افتاده یا کشوری دور افتاده که ارائه نکردیم.

وی با اشاره به طرح صلح عربی افزود: ما آن را تقدیم اسرائیل کردیم. بنابراین ایمان داریم که اسرائیل کشوری باقی است و ما خواهان بهترین روابط با آن و صلح با آن هستیم.

آل خلیفه از صهیونیست‌ها خواست با رهبران عرب در مورد هر موضوعی مربوط به طرح صلح عربی بحث کنند. وی گفت: بیایید و با ما صحبت کنید. با ما درباره آن صحبت کنید. شما ابتکار خوبی دارید، اما ما یک چیز داریم که ما را نگران می‌کند.

وزیر بحرینی درباره تحریم کارگروه منامه توسط تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: آنها با انجام این کار اشتباه کردند و اشتباه بود که بخواهیم آمریکا را از نقش میانجیگری در روند صلح حذف کنیم.

آل خلیفه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گفت: من  به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و فلسطینی‌ها توصیه می‌کنم فرصتی را که امروز برای دستیابی به توافق صلح مهیاست از دست ندهند. اسرائیل هنگامی که به طرح صلح عربی پاسخ مثبت نداد فرصت را از دست داد در مقابل فلسطینی‌ها هم فرصت دیگری را به سمت صلح در مذاکرات سال 2000 کمپ دیوید از دست دادند.

به گزارش وبگاه خبری القدس العربی، وزیر بحرینی دخالت‌های آمریکا در مناقشه میان اعراب و اسرائیل را تلاش های خالصانه برای نظارت بر روند صلح تعبیر کرد و گفت: آمریکا همواره تلاش کرده که این مناقشه را حل کند و اینکه قدرتی مثبت و میانجیگری عادل باشد.

آل خلیفه ضمن اظهار بی اطلاعی درباره بعد سیاسی معامله قرن تاکید کرد که به قدرت آمریکایی‌ها برای دستیابی به توافق صلح اطمینان خاطر دارد. وی افزود: اما آمریکا هرگز کافی نیست ما نیاز داریم همه کشورهای منطقه در این خصوص با هم همکاری کنند.

حمایت بحرین از حملات رژیم صهیونیستی به سوریه

بحرین از عملیات ارتش رژیم صهیونیستی علیه خاک سوریه به بهانه حمله به اهداف ایرانی حمایت کرد و گفت: اسرائیل حق دفاع از خود را دارد.

وزیر خارجه بحرین درباره ملاقات‌هایش با مقامات اسرائیلی گفت: وقتی که با مقامات ارشد اسرائیلی دیدار کردیم متوجه انسانیت طرف مقابلمان شدم. در این نشست‌ها احساس می‌شود که چگونه گفت‌وگو می‌تواند به تفاهم منجر شود.

شرکت پخش تلویزیونی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه به نقل از یک مقام بحرینی اعلام کرد که بحرین در صورت پیشرفت روند صلح میان اسرائیل و فلسطین روابط دیپلماتیک با اسرائیل را برقرار خواهد کرد.

در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از تماس‌های پشت پرده برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی منتشر شده و حتی گفته می‌شود که این کشورها روابط امنیتی نزدیکی با یکدیگر برقرار کرده‌اند. در این میان، بحرین رویکردی علنی‌تر در پیش گرفته و از همین رو نیز میزبانی از نشست اقتصادی فلسطین که گام نخست رونمایی از طرح سازش موسوم به «معامله قرن» است، به این کشور سپرده شده است. این نشست از دیروز در بحرین آغاز شده و رسانه‌های مختلف رژیم صهیونیستی نیز در این کشور حضور یافته‌اند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر