نتیجه‌ای یافت نشد.

امکان استعلام اصالت فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی در سامانه TTAC فراهم می شود

شناسه خبر: 162577 سرویس: توسعه ، گوناگون جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷, ۲۳ : ۱۸ : ۰۰
امکان استعلام اصالت فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی در سامانه TTAC فراهم می شود
مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از فراهم شدن امکان استعلام اصالت فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی تولید داخل در سامانه TTAC خبر داد
۵۵آنلاین :

دکتر وحید مفید افزود: مجموعه کنترل‌های سازمان غذا و دارو بر مواد خوراکی و آشامیدنی در سامانه TTACدر دو بخش محصولات وارداتی و دیگری کنترل پروانه های تاسیس، بهره برداری، مسئول فنی، ساخت کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در داخل کشور انجام می‌شود. وی افزود: پیش تر از سامانه TTAC صرفا در بحث واردات استفاده می‌شد اما براساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شد تا تمامی فرایندهای تولید در داخل نیز به این سامانه منتقل شود.  مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به مزایای این سامانه عنوان کرد: تمام پروانه‌های تاسیس، بهره‌برداری و ساخت محصولات تولید داخل کشور نیز مانند محصولات وارداتی در چارچوب سامانه، متمرکز و در عین حال سراسری خواهد شد. وی افزود: در حال حاضر تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی سیستم‌های جداگانه‌ای دارند که از این پس در قالب یک سامانه جامع، پروانه‌ها را صادر می‌شوند و به پروانه صادرشده دسترسی خواهند داشت. به گفته مفید از این پس مصرف کنندگان می‌توانند همانگونه که در مورد کالاهای وارداتی با وارد کردن بارکد از طریق سامانه «تیتک» اصالت آن را استعلام کنند، درمورد اصالت کالاهای داخلی نیز این استعلام کنند. به گزارش وبدا، وی خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های این سامانه آماده شده است و از ماه جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. امیدواریم در سال آینده تمام واحدهای تولید داخل به این سامانه متصل شوند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیش‌لرزه بیکاری کارگران در سال ۹۸

تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد، می­تواند به منزله یک پیش‌­لرزه برای جامعه کارگری در سال آینده باشد.

بایدها و نبایدهای دید و بازدید نوروزی

از ارسال پیام تبریک کیلویی خودداری کنیم. Send to all پیام قطعا" فقط باعث خوشحالی مخابرات می شود. اگر کسی برایمان عزیز است جداگانه به او پیام بدهیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر