امسال بیش از 7 هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شدند

شناسه خبر: 146823 سرویس: NGO ، توسعه ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۳۴ : ۱۵ : ۰۰
امسال بیش از 7 هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شدند
سرپرست اورژانس کشور گفت: در سالجاری بیش از 7 هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شدند.
۵۵آنلاین :

پیرحسین کولیوند در دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی افزود: حوادث ترافیکی نخستین عامل مرگ در سنین 15 تا 17 سال، سومین عامل مرگ در سنین 10 تا 14 سال و چهارمین علت مرگ در سنین 5 تا 9 سال است.
وی ادامه داد: افرادی که به صورت غیرمستقیم قربانی حوادث ترافیکی می شوند مانند فرزندان قربانیان حوادث‌ترافیکی به عنوان قربانیان ثانویه به حساب می آیند.
کولیوند با تاکید بر اینکه باید از حوادث پیشگیری کنیم تا قربانی نداشته باشیم، تاکید کرد: باید در بحث پیشگیری خیلی کار کنیم.

**خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی به 8 هزار و 900میلیارد تومان افزایش یافت
رئیس کل بیمه مرکزی نیز در دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی گفت: مرگ روزانه 43 تن و مجروح شدن 900 نفر در تصادفات رانندگی بسیار نگران کننده است و خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی به 8900 میلیارد تومان افزایش یافت.
غلامرضا سلیمانی افزود: باید در زمینه امنیت و سلامت جامعه تلاش کرد.
وی خاطر نشان کرد: خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی در سال 92 حدود 5300 میلیارد تومان، در سال 93 حدود 7000 میلیارد تومان و در سال 96 حدود 8900 میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه سهم خسارت جانی سواری ها 87 درصد و مالی 13 درصد و در موتورسیکلت ها سهم خسارت جانی 96 درصد و ‌مالی 4 درصد است، افزود: تقویت بخش نظارتی در حوزه های راهداری، فرهنگ سختگیرانه برای دریافت گواهینامه، ایجاد استراحتگاه های مناسب در طول مسیر ضروری است.
دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی کشور با حضور سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، جمعی از مسئولان ارشد کشوری و لشکری و هنرمندان، ورزشکاران، سفیران ترافیک و خانواده های قربانیان سوانح ترافیکی در سالن الغدیر دانشکده علوم انتظامی امین برگزار شد. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خصوصی سازی در ایران چگونه به انحراف کشیده شد؟

بحران بزرگ سال ۱۹۲۹ میلادی و مقبولیت نظریات کینز و به دنبال آن وقوع جنگ جهانی دوم سبب شد تصدی های دولتی در اقتصادها افرایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

مافیای کنکور

هر گاه موضوعی برای مردم مهم باشد،مردم از آن نقطه آسیب پذير نشان می دهند و این فرصت را برای عده ای سودجو مهیا می سازد تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و جیب مردم را خالی کرده و جيب هاى خود را پر ميكنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر