امسال بیش از 7 هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شدند

شناسه خبر: 146823 سرویس: NGO ، توسعه ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۳۴ : ۱۵ : ۰۰
امسال بیش از 7 هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شدند
سرپرست اورژانس کشور گفت: در سالجاری بیش از 7 هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شدند.
۵۵آنلاین :

پیرحسین کولیوند در دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی افزود: حوادث ترافیکی نخستین عامل مرگ در سنین 15 تا 17 سال، سومین عامل مرگ در سنین 10 تا 14 سال و چهارمین علت مرگ در سنین 5 تا 9 سال است.
وی ادامه داد: افرادی که به صورت غیرمستقیم قربانی حوادث ترافیکی می شوند مانند فرزندان قربانیان حوادث‌ترافیکی به عنوان قربانیان ثانویه به حساب می آیند.
کولیوند با تاکید بر اینکه باید از حوادث پیشگیری کنیم تا قربانی نداشته باشیم، تاکید کرد: باید در بحث پیشگیری خیلی کار کنیم.

**خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی به 8 هزار و 900میلیارد تومان افزایش یافت
رئیس کل بیمه مرکزی نیز در دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی گفت: مرگ روزانه 43 تن و مجروح شدن 900 نفر در تصادفات رانندگی بسیار نگران کننده است و خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی به 8900 میلیارد تومان افزایش یافت.
غلامرضا سلیمانی افزود: باید در زمینه امنیت و سلامت جامعه تلاش کرد.
وی خاطر نشان کرد: خسارت پرداختی بیمه برای سوانح رانندگی در سال 92 حدود 5300 میلیارد تومان، در سال 93 حدود 7000 میلیارد تومان و در سال 96 حدود 8900 میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه سهم خسارت جانی سواری ها 87 درصد و مالی 13 درصد و در موتورسیکلت ها سهم خسارت جانی 96 درصد و ‌مالی 4 درصد است، افزود: تقویت بخش نظارتی در حوزه های راهداری، فرهنگ سختگیرانه برای دریافت گواهینامه، ایجاد استراحتگاه های مناسب در طول مسیر ضروری است.
دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی کشور با حضور سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، جمعی از مسئولان ارشد کشوری و لشکری و هنرمندان، ورزشکاران، سفیران ترافیک و خانواده های قربانیان سوانح ترافیکی در سالن الغدیر دانشکده علوم انتظامی امین برگزار شد. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

وقتی آفت ها بلای جان درختان می‌شوند

این روزها محیط زیست در ابعاد مختلف دستخوش تغییرات و ناهنجاری‌های فراوان است. از سوی دیگر انسان هم هیچ تلاشی برای نجات این موهبت الهی ندارد. با بررسی وضعیت جنگل‌های کشور باید گفت که در سال‌های اخیر بسیاری از جنگل‌ها در خطر آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند. در دی ۹۶، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه به‌طور میانگین حدود ۱۵ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار آتش‌سوزی می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد می‌کند. قاسم سبزعلی اظهار کرد: سال‌جاری یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز یگان‌های حفاظت منابع طبیعی کشور اختصاص داده شد که جذب آن می‌تواند سبب هم‌افزایی هر چه بیشتر در عرصه منابع طبیعی شود. او بیان کرد: میزان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. حال این بار آفت بلای جان جنگل‌های کشور شده است. در بهمن ۹۶، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سالانه ۳۵ میلیون هکتار جنگل در اثر خسارت آفات و بیماری ها از بین می رود که ناشی از تغییر اقلیم و افزایش روند تجارت جهانی تولید چوب است. محمود هوشیار فرد اظهار کرد: گرم شدن و خشکی اقلیم می تواند بر بسیاری از عرصه ها که با آن مواجه هستیم، تاثیر بگذارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: چرا این بیابان بزرگ در اوکراین مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است؟

ویدیو: موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم

موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم. هفت سال از مرگ غلام رسول دینارزهی از قله های موسیقی بلوچستان گذشت. درباره او بیش تر بدانیم. ببینید!

خبرها

بیشتر