امدادرسانی پولی می‌شود؟

شناسه خبر: 93042 سرویس: اجتماعی جمعه ۱۰ دي ۱۳۹۵, ۰۱ : ۱۷ : ۰۰
امدادرسانی پولی می‌شود؟
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به مشکلات مالی این جمعیت، درباره پیشنهادشان برای ایجاد منابع پایدار در هلال احمر توضیح داد و گفت: در نظر داریم ارزش ریالی خدمات‌مان را محاسبه و به دولت و مجلس ارائه دهیم.
۵۵آنلاین :

سیدامیرمحسن ضیایی درباره درخواست جمعیت هلال احمر مبنی بر داشتن منابع پایدار با توجه به عدم رشد مناسب بودجه این جمعیت، اظهار داشت: بر اساس قانون ارائه یکسری خدمات برعهده جمعیت هلال احمر است و بر این اساس ما در نظر داریم که قیمت تمام شده این خدمات را تعیین کنیم؛ چرا که نمی‌توانیم هزینه این خدمات را از منابع دیگر تامین کنیم.

وی با بیان اینکه بنابراین اگر کشور به این خدمات نیاز دارد، طبیعی است که باید هزینه آن پرداخت شود، افزود: بر این اساس اگر دولت این خدمات را می‌خواهد، باید برای آنها هزینه کند؛ چراکه نمی‌توان ماموریتی را برای یک سازمان در نظر گرفت، اما پرداختی به آن سازمان انجام نشود. این اتفاقی است که در حال حاضر شاهد آن هستیم.

ضیایی با بیان اینکه متاسفانه از دو سال گذشته تا امروز تنها یک دهم آنچه را که باید برای خدمات داده می‌شد، دریافت کردیم، ادامه داد: این موضوع ارائه خدمت را دچار مشکل می‌کند. ما می‌خواهیم این خدمات را به نفع مردم ارائه دهیم. بنابراین در نظر داریم که ارزش ریالی خدمات‌مان را برای دولت و مجلس مشخص کنیم و نشان دهیم که این خدمات چقدر برای جمعیت هزینه‌بر است.

به گزارش هلال احمر - وی با اشاره به ارزش اجتماعی بالای خدمات جمعیت هلال احمر، گفت: باید توجه کرد که ارزش اجتماعی این خدمات اصلا قابل مقایسه با ارزش ریالی نیست.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره ارزش ریالی خدمات هلال احمر، گفت: به عنوان مثال ارزش ریالی خدمات هلال احمر در ارتباط با عملیات امداد و نجات فقط در حوزه هزینه‌های پرسنلی حدود 1000 میلیارد تومان است. این درحالیست که این هزینه با میزان اعتباراتی که به جمعیت پرداخته می‌شود، فاصله دارد و این فاصله را همین امدادگران، نجاتگران و داوطلبان پر می‌کنند.

وی همچنین اظهار کرد: محل دیگری که برای ایجاد منابع پایدار در نظر گرفتیم، استفاده از منابع مردمی است؛ به طوریکه مردم را به صحنه بکشانیم. در عین حال کسانی که کار خیر انجام می‌دهند در جامعه زیادند. بنابراین ما باید برای استفاده از این ظرفیت زمینه‌های لازم را فراهم کنیم که برای این موضوع هم برنامه‌هایی داریم.

 


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر