امارات حمله یمن به میدان نفتی «الشیبه» سعودی را محکوم کرد

شناسه خبر: 185965 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۵۹ : ۱۵ : ۰۰
امارات حمله یمن به میدان نفتی «الشیبه» سعودی را محکوم کرد
وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای حمله پهپادی یمن به میدان نفتی «الشیبه» عربستان سعودی را محکوم کرد.
۵۵آنلاین :

امارات حمله یمن به میدان نفتی «الشیبه» سعودی را محکوم کرد

وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای حمله پهپادی یمن به میدان نفتی «الشیبه» عربستان سعودی را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی امارات امروز یکشنبه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله پهپادی یمن به میدان نفتی «الشیبه» عربستان سعودی، آن را «اقدام تروریستی» خواند.

در این بیانیه‌ آمده است که «هدف از این اقدام تروریستی بر هم زدن امنیت و ثبات است و خطری بزرگ برای تأمین انرژی کل جهان محسوب می‌شود».

طبق گزارش خبرگزاری امارات (وام)، در این بیانیه بر همبستگی کامل امارات با عربستان سعودی و ایستادگی کامل در کنار این کشور و پشتیبانی از آن در تمامی اقداماتی که برای حمایت از امنیت و ثبات عربستان اتخاذ می‌شود، تأکید شده است.

وزارت خارجه امارات در این بیانیه ضمن تأکید بر حمایت از تمامی تدابیر و تصمیمات عربستان برای مقابله با افراطی‌گری و تروریسم، آورده است که امنیت امارات و عربستان سعودی جزئی جدایی‌ناپذیر است و هر گونه تهدید یا خطری برای عربستان به منزله تهدیدی برای امنیت و ثبات امارات است.

ارتش یمن روز شنبه (دیروز) از بزرگ‌ترین حمله پهپادی به اهدافی سعودی در عمق 1200 کیلومتری خاک عربستان خبر داد و گفت که پایگاه نفتی «الشیبه» در جنوب شرق عربستان را هدف قرار داده است.

این عملیات یمنی‌ها که با استفاده از 10 فروند پهپاد صورت گرفت از بزرگترین حملات پهپادی تاریخ یمن به بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی محسوب می‌شود که با توجه به وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید.

پیشتر کویت، بحرین، اردن و مصر نیز حمله به میدان نفتی «الشیبه» را محکوم کردند.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر