نتیجه‌ای یافت نشد.

الجزیره: 260 نظامی یمنی برای آموزش راهی امارات شدند

شناسه خبر: 181266 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸, ۱۶ : ۰۴ : ۰۰
الجزیره: 260 نظامی یمنی برای آموزش راهی امارات شدند
شبکه تلویزیونی "الجزیره" قطر بامداد چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: ۲۶۰ یمنی برای آموزش نظامی، جزیره سُقُطرای واقع در غرب این کشور را به مقصد امارات متحده عربی ترک کردند.
۵۵آنلاین :

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی " الجزیره"، این نظامیان توسط یک هواپیمای اماراتی، به سوی امارات حرکت کردند.

این دومین باری است که نیروهای وفادار به امارات برای آموزش نظامی راهی این کشور می شوند.

اوایل هفته جاری (۲۲ تیرماه) نیز منابع خبری گزارش دادند که امارات متحده عربی ۵۰۰ نظامی را از بندر عدن در جنوب یمن برای آموزش نظامی، به ابوظبی انتقال داده است.

این افراد وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن هستند که در این منطقه فعالیت دارند.

اردیبهشت ماه ۹۸ بود که امارات ۴۰۰ تن از نیروهای بندر "عدن" را با هدف اعزام به جزیره السقطری آموزش داده و راهی این جزیره کرده بود.

امارات ۱۵ اردیبهشت ۹۷ نیز با پیاده کردن نیرو و ارسال تجهیزات نظامی، جزیره راهبردی سقطری را اشغال کرد و همین امر موجب تنش شدید میان ابوظبی و دولت "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهوری فراری یمن به عنوان متحد سعودی ها شد.

دولت ابوظبی همچنین در مناسبت های مختلف سعی کرده است که با تحریف تاریخ جزیره "سقطری"، سند این جزیره را به نام خود ثبت کند.

اماراتی ها با تشکیل "شورای انتقالی جنوب یمن" که مخالف دولت رئیس جمهوری مستعفی یمن هستند، ائتلاف مشترکی تشکیل داده اند؛ آنها پایگاه ها و مراکز نظامی در یمن ساختند و در واقع یک دولت موازی به همراه نیروهای امنیتی مخالف دولت هادی ایجاد کرده اند.

خبر اعزام گروه دیگری از نیروهای وفادار امارات به ابوظبی برای آموزش نظامی در حالی است که هفتم تیرماه ۹۸ اعلام شد، امارات تصمیم گرفته حضور نظامی اش را در یمن کاهش دهد و مقام‌های ابوظبی با بیان این موضوع، اعلام کردند این موضوع به خاطر تحولات اخیر خلیج فارس صورت می‌گیرد.

با این وجود، هرچند برخی منابع غربی اعلام کردند که کاهش نظامیان اماراتی در یمن موجب نخواهد شد که دولت ابوظبی حمایت‌های مالی و تسلیحاتی اش از گروه‌های شبه نظامی اش در یمن را کاهش دهد و به این کار ادامه خواهد یافت.

امارات متحده عربی و عربستان سعودی پس از حمله فروردین ماه ۹۴ به یمن، هر یک کنترل بخش‌هایی از این کشور را در دست دارند و از مزدوران محلی برای عملیات علیه نیروهای یمنی استفاده می‌کنند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

راه رهایی از تحریم ها چیست؟

مناطق آزاد از جمله­ بخش ­های نظام اقتصادی کشور هستند که به واسطه قرار گرفتن در حوزه استثنائات تجاری می ­توانند وسیله ­ای برای توسعه صنعتی باشند و مسیر ورود به بازارهای جهانی را از طریق تقویت تولید، صادرات و سرمایه­ گذاری خارجی برای اقتصاد کشور فراهم کنند، اقدامی که سایر کشورها از آن بهره­ برده ­اند و از طریق این مناطق توانسته­ اند اقتصاد کشور خود را در رقابت با بازارهای جهانی و در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهند.هم اکنون در کل کشور هفت منطقه آزاد وجود دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر