الجبیر:‌ پرونده کاملی درباره حمایت قطر از "تروریسم" برای فرانسه می‌فرستیم

شناسه خبر: 107869 سرویس: سیاست يكشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶, ۴۰ : ۰۹ : ۰۰
الجبیر:‌ پرونده کاملی درباره حمایت قطر از "تروریسم" برای فرانسه می‌فرستیم
وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه ریاض و پاریس روابط عمیقی دارند، اعلام کرد: ما نسبت به بحرانی که میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شکل گرفته است، نگران هستیم.
۵۵آنلاین :

وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه ریاض و پاریس روابط عمیقی دارند، اعلام کرد: ما نسبت به بحرانی که میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شکل گرفته است، نگران هستیم.

 ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی در جده اعلام کرد: پیام ما دعوت به حفظ آرامش و رایزنی جهت حل بحران با قطر است. باید به توقف حمایت مالی از تروریسم پایبند بود.

وی با استقبال از "نقش عربستان در مبارزه با تروریسم و اندیشه‌های رادیکالی"، گفت: عربستان توانایی‌های رهبری خود را برای مبارزه با تروریسم به کار گزفته است!

وزیر خارجه فرانسه افزود: ما مجدداً بر حمایت خود از میانجی‌گی کویت تاکید می‌کنیم و خواهان ایفای نقش یک حامی هستیم.

لودریان خاطرنشان کرد: پاریس با طرف‌های ذی ربط در بحران میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در ارتباط است. حل بحران قطر باید بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صورت بگیرد. ما برای کاهش تنش تلاش می‌کنیم تا محیط مناسب گفت‌وگو میان چهار کشور با قطر ایجاد شود و ما امیدواریم که اقدامات علیه قطر بر غیرنظامیان تاثیری نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: من مذاکراتی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در مورد راه‌های همکاری مشترک داشتم. گفت‌وگوهای ما با طرف عربستانی پیرامون صلح در خاورمیانه و وضعیت در منطقه است.

در همین حال، عادل الجبیر در این کنفرانس خبری تصریح کرد: ما امیدوار هستیم که بحران در داخل کشورهای عربی حوزه خلیج فارس حل شود. ما پرونده کاملی درباره تخلف‌های قطر در حمایت از تروریسم برای فرانسه خواهیم فرستاد.

وی تصریح کرد: من بر موضع عربستان که خواهان عدم حمایت از تروریسم و رادیکالیسم یا میزبانی از افراد تحت تعقیب متهم به تروریسم است، تاکید کردم.

الجبیر گفت: ما موضع فرانسه را در قبال بحران‌ها در منطقه می‌ستاییم.

وزیر خارجه عربستان تصریح کرد: من در دیدار با وزیر خارجه فرانسه بر مخالفت با حمایت مالی از تروریسم تاکید کردم و در دیدار خود اوضاع در سوریه و عراق را مورد بررسی قرار دادیم.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

در شرایط تحریمی چه وضعیتی در انتظار اقتصاد ایران است؟

یکی از سؤالات مهم در شرایط جاری کشور، چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور با فرض تداوم تحریم هاست. طی سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دلیل شوک ناشی از تحریم ها و عدم تعادل های کلان اقتصادی، اقتصاد ایران از مسیر ثبات نسبی خارج شد و اگرچه تورم ارقام تجربه شده ای را به ثبت اسانید با این حال رشد اقتصادی منفی تجربه شده و پیاپی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بی سابقه بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر