افشای مفقود شدن صدها کودک مهاجر بدون سرپرست پس از ورود به انگلیس

شناسه خبر: 84683 سرویس: جهان دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵, ۴۲ : ۱۲ : ۵۸
افشای مفقود شدن صدها کودک مهاجر بدون سرپرست پس از ورود به انگلیس
نشریه انگلیسی ایندیپندنت روز یکشنبه در گزارشی فاش کرد که صدها کودک مهاجر بدون سرپرست، پس از ورود به خاک انگلیس به دلیل قصور دولت این کشور، مفقود شده‌اند.
۵۵آنلاین :

55آنلاین:   فعالان مدنی نگران هستند که این کودکان مهاجر مفقود شده، در دام قاچاقچیان انسان در انگلیس گرفتار و مورد انواع سوءاستفاده‌ها قرار گرفته باشند.
این نشریه افزود: بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت کشور انگلیس، در طی 5 سال گذشته ( همزمان با دورانی که 'ترزا می' در کابینه دولت دیوید کامرون وزیر کشور بود)، 9 هزار و 287کودک بدون سرپرست مهاجر، بدون هیچیک از والدینشان یا قیم، وارد انگلیس شده‌اند. بسیاری از این کودکان از جنگ، فقر و آزار و اذیت در کشورهای زادگاهشان فرار کرده‌اند. طی این دوره، 360کودک مفقودشده‌اند و هنوز اطلاعی از آنها در دست نیست. 
به نوشته این نشریه، از این تعداد، 81 کودک به مدت پنج سال، 77کودک به مدت 4 سال و 87 کودک به مدت3 سال مفقود شده اند و هنوز اطلاعی از آنها به دست نیامده است.
ایندیپندنت اضافه کرد: کارزارهای اجتماعی و شماری از نمایندگان مجلس عوام انگلیس می‌گویند، ارقامی که وزارت کشور طبق قانون انتشار آزاد اطلاعات در اختیار این نشریه قرار داده، نشان‌دهنده قصور دولت 'ترزا مِی'، در قبال این کودکان است و آنها مورد بی‌توجهی نظامی قرار گرفته‌اند که هدف از آن تامین امنیت آنها بود.
این نشریه نوشت: به گفته فعالان اجتماعی و نمایندگان مجلس عوام انگلیس، این مساله نشان‌دهنده قصور دولت 'ترزا می '، در قبال کودکان آواره‌ای است که به این کشور وارد می‌شوند.
ایندیپندنت افزود: این نگرانی وجود دارد که این کودکان مفقود شده قربانی قاچاقچیان انسان یا دیگر اشکال بهره‌کشی از قبیل سوءاستفاده جنسی یا برده‌داری جدید، شده باشند.
این نشریه افزود: این ارقام یک سال پس از مرگ 'آلان کُردی'، پسربچه 3 ‌ساله سوری که در دریای مدیترانه غرق و به دنبال آن کارزار تبلیغاتی از سوی ایندیپندنت در حمایت از کودکان آواره بدون سرپرست به راه افتاد، منتشر می‌شود.
ایندیپندنت نوشت : به‌هرحال در اوایل سال جاری میلادی فاش شد که در سه‌ماهه اول سال 2016 میلادی به رغم وعده های دولت انگلیس، به کمتر از 20 کودک بدون سرپرست پناهندگی داده‌ شده است.
این نشریه اضافه کرد: فعالان و اعضاء پارلمان می‌گویند، ارقام جدید درباره کودکان آواره مفقودشده نشان می‌دهد انگلیس در خصوص همان تعداد اندک نیز در انجام دادن وظیفه خود در حمایت از کودکان و تامین امنیت آنها قصور می‌کند.
ایندیپندنت افزود: نتایج تحقیق آژانس اطلاعات جنایی اتحادیه اروپا در اوایل سال جاری میلادی نیز موید آن بود که 10 هزار کودک آواره از زمان ثبت‌نام آنها در سراسر اروپا مفقود شده‌اند. 5 هزار کودک در ایتالیا و یک هزار کودک دیگر در سوئد مفقودند.
این نشریه افزود: 'ان لانگ فیلد' یک مقام مسئول امور کودکان در انگلیس، به ایندیپندنت گفت: دولت 'ترزا می' باید برای یافتن کودکان مفقودشده اقدام کند ، هر یک از این کودکان ممکن است در دام کسانی گرفتار شوند که به آنها آسیب می‌رسانند و قطعاً هیچ فرصتی برای آسودگی خاطر نیست.
ایندیپندنت اضافه کرد: 'تیم فارون'، رهبر حزب لیبرال دمکرات انگلیس نیز این ارقام را بسیار شرم‌آور خوانده و گفته است کودکان آواره تنها از جمله آسیب‌پذیرترین افراد در جامعه انگلیس‌اند و احتمالا بسیاری از کودکان مفقود اکنون در دام قاچاقچیان و باندهای تبهکار گرفتارند.
این نشریه افزود: کارشناسان رفاه کودکان هشدار داده‌اند، کودکان آواره مفقود اغلب دچار شوک‌های روحی شدید هستند و به‌شدت آسیب‌پذیرند.
ایندیپندنت نوشت: 'فرانسیس ترونا' یک فعال مدنی درزمینهٔ حمایت از کودکان مهاجر می‌گوید: باندهای قاچاق شبکه‌های پیچیده‌ای‌ هستند که هدف آنها قاچاق کودکان به داخل انگلیس یا در داخل کشور باهدف استثمار، بهره‌برداری جنسی، کار اجباری و بردگی خانگی است و کودکانی که مفقود می‌شوند درخطر بزرگ بهره‌کشی از سوی این باندها قرار دارند.
این نشریه افزود: سخنگوی دولت انگلیس در واکنش به این انتقادها گفت: کودکان آسیب‌پذیر بایستی تحت مراقبت باشند و سازمان‌هایی که دارای همکاری نزدیک با مقامات محلی هستند به همراه پلیس محلی برای پیدا کردن کودکان مفقودشده اقدام می‌کنند.
ایندیپندنت افزود: این سخنگو اضافه کرد: ما قبلاً این را به‌ روشنی اعلام کرده‌ایم که مقابله با مواجه ‌شدن برخی از شوراهای محلی در انگلیس با افزایش شمار کودکان آواره بدون سرپرستی که به دنبال کسب پناهندگی هستند، نیازمند یک واکنش ملی است.
وی گفت: ما برای حل این مساله یک طرح انتقال ملی با هدف توزیع عادلانه این کودکان در سراسر کشور برقرار کرده ایم که این مساله بهترین شیوه برای حفظ منافع آنها شمرده می‌شود.

 

منبع: ایرنا


منبع : ۵۵آنلاین
برچسب ها
انگلیسمهاجر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امکان پذیری و مطلوبیت هدایت نقدینگی: یک تحلیل انتقادی

چند هفته پیش در مطلب مشترکی با آقای دکتر شهرام معینی (دانشگاه اصفهان) اشاره کردیم که سیاستمداران ایرانی هر وقت می‌خواهند یک راه حل ظاهراً معقول و آسان ولی در واقع سهل و ممتنع برای مشکلات اقتصادی پیشنهاد کنند سراغ «هدایت نقدینگی سرگردان» به سمت «تولید» می‌روند. هر زمانی که تورم مساله اقتصادی کشور باشد، می‌خواهند از این هدایت برای «جذب و دفن» نقدینگی استفاده کنند (گویی نقدینگی در جایی خارج از بانک قابل هدم و دفن است) و هر زمان که مساله رکود مطرح است، می‌خواهند با آن رونق و اشتغال ایجاد کنند.

سراب «وام بدون سود»!

یکی از بانک‌ها در ترفندی تازه ادعا می‌کند تسهیلات با بهره صفر‌درصد می‌دهد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر