افشاگری ناخواسته سیا درباره روابط پنهانی شاه سابق اردن با ستاره زن هالیوود

شناسه خبر: 122622 سرویس: جهان جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶, ۳۰ : ۱۶ : ۰۰
افشاگری ناخواسته سیا درباره روابط پنهانی شاه سابق اردن با ستاره زن هالیوود
اسنادی که به تازگی درباره ترور جان اف. کندی منتشر شده به طور ناخواسته از روابط پنهانی ملک حسین با یک بازیگر زن آمریکایی نیز پرده برداشته است.
۵۵آنلاین :

 افشای اسناد جدید ترور «جان اف. کندی» رئیس جمهور اسبق آمریکا به طور ناخواسته، «ملک حسین» پادشاه سابق اردن را نیز حدود 20 سال پس از مرگش در کانون یک افشاگری تاریخی قرار داده است.

افشای ناخواسته روابط پنهانی پادشاه سابق اردن با بازیگر زن هالیوود در اسناد جدید سیا
تصویری از ملک حسین پادشاه سابق اردن در هنگام سفر به آمریکا در سال 1959 میلادی

طبق این اسناد که اخیراً با دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از سالها از حالت طبقه‌بندی خارج شده‌اند، سازمان جاسوسی سیا در سال 1959 میلادی در جریان سفر ملک حسین به آمریکا، از یک بازیگر زن هالیوود می‌خواهد با پادشاه اردن ارتباط برقرار کند؛ رابطه‌ای که نتیجه آن تولد فرزندی بود که بعدها به قاتل مادرش تبدیل شد!

در این اسناد اشاره شده است که ملک حسین در جریان سفر خود به آمریکا از مقامات این کشور می‌خواهد برای او همنشین زن فراهم کنند و در پی این درخواست، سازمان سیا از یک واسطه می‌خواهد اسباب راحتی او را در مدت اقامتش در آمریکا مهیا کند.

در اسناد سیا از ملک حسین که در آن زمان 23 ساله بوده است با عنوان "رئیس یک دولت خارجی" نام برده شده اما تاریخ این سند دقیقاً منطبق با سفر چهار روزه پادشاه سابق اردن به لس‌آنجلس و نیویورک در سال 1959 میلادی است.

در این اسناد همچنین ملک حسین به عنوان فردی "مشتاق به همنشینی با زنان" توصیف شده و از ماموران سیا خواسته شده است از طریق یک "منبع مطمئن" اسباب رضایت او را در سفرش به آمریکا فراهم کنند.

طبق اسناد منتشرشده، این منبع مطمئن، «رابرت ماهو» مامور سابق اف‌بی‌آی بوده است که در آن زمان به دلیل ارتباطات گسترده خود خدمات این چنینی نیز به برخی مقامات ارائه می‌داده است.

رابرت ماهو پس از تماس سیا با او، یک بازیگر زن جوان هالیوود به نام «سوزان کابوت» را برای این منظور پیشنهاد می‌دهد.

افشای ناخواسته روابط پنهانی شاه سابق اردن با بازیگر زن هالیوود در اسناد جدید سیا 
تصویری از سوزان کابوت در سال‌های جوانی

در اسناد سیا آمده است یک مامور سیا صریحاً از سوزان کابوت می‌خواهد که به محل اقامت ملک حسین برود اما کابوت که در آن زمان به دلیل بازی در نقش مقابل «چارلز برانسون» بازیگر سابق هالیوود در چند فیلم مختلف به تازگی در حال تبدیل شدن به یک ستاره بود، این پیشنهاد را نمی‌پذیرد.

با این حال، پس از ملاقاتی که میان ملک حسین و این بازیگر هالیوود در یک پارتی شبانه ترتیب داده می‌شود، او پیشنهاد سیا را قبول می‌کند.

طبق اسناد منتشرشده، پادشاه سابق اردن نیز در این ملاقات کوتاه به کابوت علاقمند شده و از او می‌خواهد که در مدت اقامتش در آمریکا به ملاقات او برود.

ماموران سازمان سیا خانه‌ای را به دور از چشم مردم و رسانه‌ها در شهر لانگ بیچ در حومه لس‌آنجلس برای ملاقات پنهانی ملک حسین و کابوت اجاره می‌کنند و یک مامور سیا نیز مسئولیت ایاب و ذهاب این بازیگر زن هالیوودی را بر عهده می‌گیرد.

این ملاقات‌های پنهانی چندشبه تا چند سال بعد نیز در مکان‌هایی نامشخص ادامه می‌یابد تا اینکه در سال 1964 منجر به تولد پسری به نام «تیموتی» می‌شود که پس از ازدواج کابوت با یک مرد آمریکایی، نام خانوادگی پدرخوانده‌اش (اسکات رومن) را برای خود انتخاب می‌کند.

افشای ناخواسته روابط پنهانی شاه سابق اردن با بازیگر زن هالیوود در اسناد جدید سیا
تصویری از تیموتی، فرزند ملک حسین و برادر ناتنی ملک عبدالله دوم پادشاه کنونی اردن

22 سال بعد یعنی در سال 1986 میلادی تیموتی به دلیل نامشخصی با مادرش وارد مشاجره شده و با یک دمبل او را در لس‌آنجلس به قتل می‌رساند.

در جریان رسیدگی به قتل کابوت در دادگاه مشخص شد او تا زمان مرگش در 59 سالگی از ملک حسین ماهانه 1500 دلار پول دریافت می‌کرده است.

ملک حسین در طول حیات خود 4 بار ازدواج کرد و در سال 1999 پس از 47 سال پادشاهی بر اردن درگذشت. ملک عبدالله دوم پادشاه فعلی اردن که در پی درگذشت پدرش بر تخت پادشاهی نشست حاصل ازدواج دوم ملک حسین با یک زن انگلیسی به نام «آنتونیت آوریل گاردینر» است که پس از ازدواج با او نام خود را به «مونا الحسین» تغییر داد.

افشای ناخواسته روابط پنهانی شاه سابق اردن با بازیگر زن هالیوود در اسناد جدید سیا
تصویری از ملک حسین 4 سال قبل از مرگش در سال 1999 میلادی

به نظر می‌رسد این سه صفحه سندی که به طور ناخواسته در رابطه با ارتباط ملک حسین با این بازیگر هالیوودی در لابلای اسناد سیا درباره ترور جان اف. کندی منتشر شده است به خاطر «رابرت ماهو» باشد که از بد روزگار بعد از خوش‌خدمتی به پادشاه اردن پای او به طور موقت به پرونده ترور جان. آف کندی نیز کشیده می‌شود.

گفتنی است رابرت ماهو به عنوان یکی از مهره‌های اصلی این داستان در سال 2008 درگذشت.


منبع : باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

از هم پاشیدن برجام چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

اگر بخواهم به صورت مختصر توضیح دهم، از هم پاشیدن برجام ضربه بزرگی بر اقتصاد ایران خواهد زد. برجام می‌توانست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

برای رسیدن به موفقیت چه کنیم؟

افراد موفق سرشار از اعتماد به نفس هستند و به توانایی‌های خود و آنچه انجام می‌دهند کاملا اطمینان دارند. موفقیت‌ باعث اعتماد به نفس آنها نمی‌شود بلکه اعتماد به نفس به‌عنوان پیش‌نیاز اصلی پیروزی، آنها را به سمت موفقیت رهنمون می‌کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان