افشاگری شاهزاده سعودی از فساد سازمان یافته در عربستان

شناسه خبر: 122493 سرویس: سیاست پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶, ۴۸ : ۰۹ : ۰۰
افشاگری شاهزاده  سعودی از فساد سازمان یافته در عربستان
«خالد بن فرحان»، شاهزاده مخالف سعودی در کتاب جدید خود نوشت فساد سیاسی و مالی در عربستان ریشه‌دار و نهادینه شده است.
۵۵آنلاین :

 خالد بن فرحان، شاهزاده مخالف سعودی در جدیدترین کتاب خود تحت عنوان «پادشاهی سکوت و بردگی در سایه آلزایمر سیاسی» اعلام کرد که مشکلات مرتبط با فساد مالی و سیاسی در عربستان عمیق شده و جز بوسیله تغییراتی ریشه ای نمی توان آن را درمان کرد.

خالد فرحان، شاهزاده معارض سعودی در حساب توییتر خود در ترسیم خطوط کلی و چارچوب این کتاب نوشت: هیچ تغییری جز بوسیله ابزارهای فشار سیاسی، رسانه‌ای یا مردمی محقق نمی شود و نمی توان برای تغییر جز بر روی تلاش واقعی و مردمی حساب کرد.

این شاهزاده سعودی در ادامه نوشت: واقعیت تأسف بار و تلخی که امروز عربستان، جهان عرب و جهان اسلام شاهد آن است، تفکر در خصوص علل این سقوط فاحش و نیز آنچه اوضاع در آینده نزدیک با آن روبرو خواهد شد را می طلبد.

وی در ادامه افزود: من آینده را مورد بررسی قرار دادم و بخاطر همین در سال 2013 اعلام کناره گیری و جدایی کردم. پس از آن برخی توییت ها را در حساب خود منتشر و در خصوص شکست سیاست عربستان که نه تنها بر شهروندان این کشور تأثیر خواهد داشت؛ بلکه منجر به تضعیف کل این کشور خواهد شد، افشاگری کردم.

این شاهزاده مخالف سعودی در ادامه تصریح کرد: دوست دارم آنچه را که از 5 سال گذشته به آن اشاره کردم بودم، بار دیگر تکرار کنم؛ من گفته بودم قدرت حاکمه به شرع خداوند پایبند نیست و سازمان‌ها، سیاست‌ها، تصمیمات و اقدامات طبق اراده و تمایلات شخصی انجام می شود. من برای همگان آشکارا در خصوص تشنگی مفرط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی و تحقق بخشیدن به منافع آنها به حساب ما و آینده و سرنوشتمان که از طریق دست کشیدن از اصول دینی است؛ و نیز عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به منظور جلب رضایت آنان توضیح دادم.

این شاهزاده سعودی همچنین نوشت: من پیشتر در خصوص خبر درز کرده و ناراحت کننده ای که از سوی یکی از نزدیکان بانفوذ خود در خاندان حاکم دریافت کردم، صحبت کردم و آن شروط ویژه آمریکا برای موافقت و حمایت ایالات متحده از محمد بن سلمان به منظور رسیدن به تخت شاهی در زمان پدرش بود. اکنون همگان می بینند و جای شکی باقی نمانده که این طرح، سریعتر از آنچه انتظارش را داشتیم، در حال انجام است.

این شاهزاده سعودی همچنین گفت: من گفته بودم افرادی که کار را در دست دارند، عامدانه واقعیت تلخ کشور و نیز فریاد ملت ستمدیده را نادیده می گیرند و بر تحریک ملت از طریق مسائل خرافاتی اصرار می ورزند و تنها به منافع شخصی خود و بدون در نظر گرفتن منفعت دولت یا ملت و یا حتی امنیت ملی توجه دارند. همگان به تازگی ناپدید شدن و سرقت یک تریلیون ریال سعودی از بودجه را بدون هیچ نظارت و حسابی و نیز خرید قایق و تابلوی نقاشی و نیز کاخی در فرانسه در زمانی که کشور از ریاضت اقتصادی و اعمال مالیات مضاعف و افزایش قیمت نفت رنج می برد، مشاهده کردند.

وی همچنین در خصوص دستگاه قضایی عربستان گفت: من تأکید کرده بودم که سیاست داخلی کشور مبتنی بر قلع و قمع هر گونه مخالفت مشروع و مسالمت آمیز است. به تازگی احکام زندان و کشتار زیادی برای افرادی که سیاست دولت یا هرگونه شخصیت رسمی را داخل خاندان حاکم نقد می کنند صادر شده؛ گویا آنان افرادی هستند که دارای تقدس بوده و نمی توان از آنها انتقاد کرد.

این شاهزاده مخالف سعودی در پایان نوشت: مشکلاتی که کشور ما با آن مواجه است، مشکلاتی است که موقتی یا سطحی نیستند. این مشکلات در میزان بیکاری یا کمبود حقوق ها یا توزیع ثروت ناکارآمد متبلور نشده اند؛ بلکه مشکلات عمیقی هستند که از فساد سیاسی، مالی و سوء استفاده از قدرت و تبعیت دستگاه قضا و نیز مجلس شورا از قدرت اجرایی نشأت می گیرد.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

امید نا امید

پس از ورود همه جانبه لیست امید به شورای شهر تهران . امیدی در دل مردم تهران برای جبران مشکلات مدیریت  12 ساله اصولگرایان پرهزینه و کم فایده در شهر تهران مطرح شد

چرا فعالان اقتصادی از فضای کسب و کار ناراضی هستند؟

داشتن درک درستی از فضای کسب و کار می¬تواند زمینه راه اندازی و دستیابی به موفقیت را در هر کسب و کاری هموار کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان