افشاگری ترامپ درباره دارایی‌های ثروتمندان کاخ سفید

شناسه خبر: 99786 شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۶, ۵۹ : ۱۳ : ۰۰
افشاگری ترامپ درباره دارایی‌های ثروتمندان کاخ سفید
رییس جمهور آمریکا در تازه‌ترین اقدام خود لیست درآمد و دارایی‌های اعضای دولت خود از جمله داماد و دخترش را منتشر و با این کار به نوعی تایید کرد که اکثر اطرافیان او مشاورانی فوق ثروتمند هستند.
۵۵آنلاین :

 مقامات بلندپایه کاخ سفید همواره به دلیل وضعیت مالی خود به ویژه پیش از ورود به کاخ سفید مورد فشار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار می‌گرفتند. در واکنش به این فشارها دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز گذشته جمعه اقدام به انتشار دارایی‌ها و درآمدهای برخی از اعضای دولت خود کرد؛ اقدامی که می‌تواند تصویری کلی از ثروت سیاستمداران فعلی آمریکا به نمایش بگذارند. در این افشاگری "گری کوئن"، رییس سابق شرکت گلدمن ساکس و رییس فعلی شورای اقتصاد ملی کاخ سفید دارایی‌اش ۲۳۰ میلیون برآورد شده است، در حالی که انتظار می‌رود رقم واقعی دارایی وی بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد. کوئن پیش از ورود به کاخ سفید در سال گذشته بین ۴۸ تا ۷۷ میلیون دلار درآمد داشته است. در همین حال در این گزارش ۵۴ صفحه‌ای دارایی‌های جارد کوشنر، داماد ترامپ و دختر وی ایوانکا ترامپ تخمین زده شده است؛ برآوردهایی که شش تا هفت آمار مختلف را نشان می‌دهد. براساس گزارش نیویورک تایمز، این زوج سرمایه‌گذار در حوزه املاک بیش از ۷۴۱ میلیون دارایی دارند. کوشنر پیش از کناره‌گیری در ماه ژانویه و ورود به عرصه سیاست مدیرعامل و همکار ۲۶۶ سازمان اقتصادی، شرکت و گروه تجاری بوده است.

در این میان قانون‌گذاران دموکرات ابراز نگرانی می‌کنند که ثروتمند بودن مقامات مختلف کاخ سفید به ویژه حلقه نزدیکان شخص رییس جمهور می‌تواند تضاد منافع شخصی و دولتی را در پی داشته باشد.

در این میان ترامپ طی هفته‌های گذشته دختر خود را نیز به کارمندان دولتی‌اش اضافه و دفتر کاری برای وی در کاخ سفید تعیین کرد. با این حال ایوانکا ترامپ که خود از بزرگان تجارت مد محسوب می‌شود مانند شوهرش همزمان با ورود پدر به عرصه سیاست وارد دنیای سیاست شد.

براساس این گزارش منتشر شده استیو بنن – یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید – نیز که پیش از ورود به سیاست از بزرگان عرصه املاک و حوزه بانکی آمریکا بوده است بین سه تا ۱۲ میلیون دلار دارایی دارد.

همچنین برآورد می‌شود راینس پریبس، رییس دفتر کاخ سفید بین ۶۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون دلار دارایی داشته باشد در حالی که درآمد وی ۱.۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. با این حال در این گزارش اشاره‌ای به دارایی‌های شخص رییس جمهور یا مایک پنس، معاون او نشده است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر