افت چشمگیر آرای حزب آنگلا مرکل در انتخابات باواریا

شناسه خبر: 147775 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷, ۰۷ : ۱۳ : ۰۰
افت چشمگیر آرای حزب آنگلا مرکل در انتخابات باواریا
مهمترین حزب باوارایا بزرگترین ایالت آلمان، اکثریت خود را در انتخابات امروز این ایالت از دست داد.
۵۵آنلاین :

مارکوس زودر رهبر حزب 'اتحاد سوسیال مسیحی' در باواریا، نتیجه نظرسنجی از کسانی را که رای داده‌اند تایید کرد که بر اساس آن، اتحاد سوسیال مسیحی برنده انتخابات باواریا شده اما از انتخابات پنج سال پیش دوازده درصد کمتر رای به دست آورده است. او گفت که این حزب آماده ائتلاف با احزاب دمکرات است اما ائتلاف با حزب راستگرا و تندرو آلترناتیو برای آلمان را رد کرد. آلترناتیو برای آلمان در انتخابات باواریا در رده چهارم قرار گرفت.

برنده اصلی حزب سبزها بودکه بیش از هجده درصد آرا را به دست آورد، دو برابر انتخابات دور گذشته. حزب سوسیال دموکرات هم که در دولت فدرال با حزب سوسیال مسیحی در ائتلاف است نیمی از آرای خود را از دست داد و ده درصد رای را به دست آورد.

آنگلا مرکل صدراعظم رهبر حزب اتحاد سوسیال مسیحی است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اطلاع رسانی در مورد میزپرستان شستا

معلوم نیست به دلیل ترند شدن توییت یکی از کاربران شبکه‌های مجازی بود یا به‌ هرحال وزیر تازه رسیده تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قبل هم برنامه‌ای برای انتشار اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های وابسته به شستا داشت. هر کدام از اینها که بود، محمد شریعتمداری روی دستوری که چند روز پیش داد، ایستاد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر