اعمال تحریم دولت آمریکا علیه شرکت چینی «زد تی ای»

شناسه خبر: 131648 سرویس: سیاست سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷, ۲۴ : ۱۷ : ۰۰
اعمال تحریم دولت آمریکا علیه شرکت چینی «زد تی ای»
شرکت فناوری چینی« زد تی ای» از این پس قادر به خرید قطعات ضروری مورد مصرف خود از شرکت های  آمریکایی نخواهد بود .
۵۵آنلاین :

 

شرکت فناوری چینی زد تی ای از این پس قادر به خرید قطعات ضروری مورد مصرف خود از شرکت های  آمریکایی نخواهد بود . 
 

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از نیویورک تایمز شرکت فناوری زد تی ای روابط موثر خود با برترین شرکت های آمریکایی  برای  دوره ای 7 ساله از دست داده است . اتفاقی که می تواند در حکم یک چالش جبران ناپذیر و بزرگ برای این شرکت چینی تلقی شود. 

 دومین تولید کننده تجهیزات مخابراتی چین، از این پس قادر به استفاده از قطعات ساخته شده در ایالات متحده نخواهد بود. این تصمیم در شرایطی از سوی دولت امریکا مطرح شد که  وزارت بازرگانی اعلام کرد که نتوانسته است کارکنانی را که تحریم های آمریکا علیه ایران و کره شمالی را نقض کرده اند، مجازات کند.

محرومیت  شرکت زد تی ای  از  همکاری با شرکت های فناوری آمریکایی ضربه ای بزرگ بر پیکره  چندین بخش از  تامین کنندگان تکنولوژی بین المللی چین خواهد زد.

محصولات زد تی ای برای زیرساخت های شبکه های مخابراتی و  تلفن های هوشمند خود، از مجموعه ای از قطعات آمریکایی مانند ریز پردازنده های سازنده تراشه کوالکام استفاده می کنند.

یک مقام ارشد وزارت بازرگانی در این خصوص می گوید:  این اقدام به تحقیق گسترده در مورد مالکیت فکری در چین پیوند ندارد.اما محدودیت های شدید در زد تی ای مکن است به عنوان یک حلقه جدید در یک درگیری جدی اقتصادی میان ایالات متحده و چین وارد شده و رفتار   دولت ترامپ را یک   تهدیدتجاری جدی برای  دولت چین  در نظر بگیرد.

هم اکنون نیز دولت ترامپ از افزایش تعرفه ها بر روی همه چیز از جمله ماشین های شستشوی سویا، در نظر گرفته است. حرکت دولت ترامپ برای مقابله با آنچه که تجارت غیرمنصفانه چین می داند، موجب تهدید صدها میلیارد دلار تعرفه برای محصولات بین دو کشور شده است.

دولت ترامپ چین را به استفاده از وسوسه و ابزارهای غیرقانونی برای به دست آوردن فن آوری آمریکا محکوم می  کند.   به طور خاص، نیز به نظر می رسد دولت ترامپ چین را تحت فشار قرار داده تا این کشور را در خصوص  طرح صنعتی چین برای سال 2025  فلج کند.چرا که  چین به دنبال راهیابی به عنوان رهبری جهان در صنایع مهمی مانند رباتیک، اتومبیل های الکتریکی و وسایل پزشکی است.

کاخ سفید در تلاش است تا ابزاری برای متوقف ساختن چین در  غلبه بر این صنایع، پیدا کند و این امر را می توان با توجه به تحریم های این کشور از سوی ایالات متحده به خوبی درک کرد.

در حالی که چین به عنوان تولیدکننده ای  کم هزینه برای شرکتهای فناوری در ایالات متحده آمریکا  در نظر گرفته می شد. اکنون مدتهاست که در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی نیز جایگاهی ویژه کسب کرده است.  چین برنامه ای را برای تبدیل شدن به رهبر جهان در زمینه  هوش مصنوعی نیز در چنته دارد که برای اقتصاد این کشور پاداشی به   ارزش 150 میلیارد دلار  خواهد داشت. 

در کنار همه این ها دونالد ترامپ در یک انتقاد جدی نسبت به روسیه و چین اعلام کرد که این 2 کشور یک بازی برنامه ریزی شده برای  کاهش ارزش پول ایالات متحده  ترتیب داده اند.

البته مشکلات این برند با  دولت آمریکا پیش از این نیز پرتنش ظاهر شده . برای مثال  در سال گذشته،این  شرکت چینی موافقت کرد که جریمه ای را به مبلغ 1،19 میلیارد دلار برای حل و فصل پرونده همکاری با ایران و کره شمالی پرداخت کند.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نکته در مورد محرم های شگفت انگیز ایرانی

احسان محمدی بزرگترین دشمنان هر ایدئولوژی مذهبی یا سیاسی، دوست داران افراطی و اغراق کنندگان آن هستند نه منتقدانش. ظلمی که این دسته به نام عشق در حق واقعه کربلا می کنند، #خلفای_عباسی که حرم امام حسین و یارانش را با خاک یکسان کردند، شخم زدند و بر آن اسب تاختند هم نتوانستند انجام دهند.

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر