اعزام بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی کار به خارج از کشور در ۶ ماهه گذشته

شناسه خبر: 152849 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، اقتصادی ، گوناگون چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷, ۱۸ : ۲۳ : ۰۰
اعزام بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی کار به خارج از کشور در ۶ ماهه گذشته
مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار با اشاره به اینکه در راستای برنامه ششم توسعه تعداد به کارگماری کاهش یافته است، گفت: در حوزه کاریابی خارجی در۶ماه گذشته بیش از ۱۰۰۰نفر اعزام نیروی کار به خارج از کشور داشته ایم.
۵۵آنلاین :

محمداکبرنیا، مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، درباره تعداد نیروی کار به خارج از کشور گفت: در حوزه کاریابی خارجی در6ماه گذشته  بیش از 1000نفر اعزام نیروی کار به خارج از کشور داشته ایم، انتظار داریم تا پایان سال به 3هزار نفر برسد که اگر چنین شود افزایش30 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خواهیم داشت.

 وی ادامه داد: انتظار این است که این بحث برای سال آینده به مراتب بیشتر شود،در حوزه کاریابی داخلی با توجه به شرایط تغییر نرخ ارز که صورت گرفته است،تا حدودی با کاهش نیروی کار مواجه شده ایم. البته کارخانه ها و مراکز تولیدی بخشی از نیروی جدید کار خود را از روش های دیگر جذب می کنند. اما در حالت کلی یکی از روش های جذب نیرو کاریابی ها هستند.  در همین راستا شاهد کاهش معرفی نیروی کار از طرق کاریابی ها هستیم، یعنی تقاضا برای به کار گماری کمتر بوده است. تعداد کارخانه ها و واحدهای تولیدی که  تقاضای نیرو بدهند کاهش یافته است.

 اکبرنیا اظهار داشت: در راستای برنامه پنجم توسعه، کارفرمایان با استفاده از مشوق های کارفرمایی که وجود داشت می توانستند نیرو جذب کنند و این خود عاملی برای جذب نیرو بود. در  برنامه ششم این بخش تا حدی محدود شده است، هم از لحاظ میزان اعتبارات محدود شده است و هم از لحاظ وسعت پذیرش مختص به فارغ التحصیل شده است.

 وی ادامه داد:  محدود برنامه ششم  باعث شده است که تعداد به کارگماری کاهش پیدا می کند.  در هفت ماهه سال 97 حدود 206 هزار مراجعه کننده به کاریابی ها برای اشتغال به کار داشتیم که از این تعداد حدود 23هزار نفر مشغول به کار شدند.
 مدیر کل هدایت نیروی کار اظهار داشت: بخشی از افرادی که می خواهند مشغول به کار شوند از تسهیلات اشتغالزایی و خوداشتغالی استفاده می کنند و به سمت کارآفرینی پیش می روند. با توجه به شرایط جدیدی که در حوزه فضای مجازی ایجاد شده است، خیلی از افراد به جای اینکه به عنوان مزد بگیر مشغول کار شوند خودشان تلاش می کنند، کارآفرینی کنند و یک خود اشتغالی و کاری را ایجاد کنند.


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!

اکتبر، بیرون از سفارت سوریه در برلین، مریم با عصبانیت از اینکه شوهرش با دو تا از چهار فرزند خردسالشان به شهر ساحلی لاذقیه در سوریه بازگشته، اشک می‌ریزد. او به یاد دارد که چگونه به همراه پسر و دخترش که فقط ۸ و ۵ سال داشتند، از مرز‌های یونان و ترکیه و سوریه با پای پیاده گذشته‌اند.

دولت داماد ها

امروز طی حکمی داماد حسن روحانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر