اعتیاد به بازی رایانه ای، عمده ترین دلیل مصدومیت شدید اوزیل

شناسه خبر: 153217 سرویس: اجتماعی ، گوناگون شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷, ۱۹ : ۲۰ : ۰۰
اعتیاد به بازی رایانه ای، عمده ترین دلیل مصدومیت شدید اوزیل
«مسوت اوزیل» هافبک تیم آرسنال از اوایل اکتبر سال جاری به دلیل درد شدید از ناحیه کمر از ترکیب توپچی ها کنار گذاشته شده است و حالا تحقیقات یک پروفسور آلمانی مطالعات ورزشی این نظریه را که کمر درد شدید وی ناشی از انجام بازی های رایانه ای به مدت زیاد است، تایید کرد.
۵۵آنلاین :

شبکه تلویزیونی راشا تودی روز شنبه نوشت: علاقه وافر اوزیل به بازی برخط «فورت نایت» توسط تارنمایی موسوم به «هلاک شدگان فورت نایت» که مدعی شده است حساب کاربری اوزیل در 5 هزار 221 بازی حضور داشته، برملا شد.
با توجه به اینکه این بازی تقریبا 20 دقیقه طول می کشد، بنابراین با یک حساب سرانگشتی می توان به این نتیجه رسید که اوزیل تقریبا یک هزار 740 ساعت معادل 72 روز که در یک چرخه یک ساله برابر با روزانه پنج ساعت است، بدون وقفه به انجام این بازی مشغول شده است.
روزنامه آلمانی بیلد در خصوص این موضوع نظر پروفسور حوزه پیشگیری و توانبخشی ورزشی و مدرس دانشگاه تربیت بدنی (Cologne Ingo Frobose) را جویا شده است.
وی در این باره اظهار داشت: بله، نشستن طولانی مدت روی صندلی بازی، عمده ترین علت مصدومیت طولانی مدت اوزیل است؛ در واقع عواقب ناشی از عدم فعالیت طولانی مدت در مورد یک ورزشکار زودتر از یک فرد عادی بروز می کند.
بازی فورت نایت، یکی از مشهورترین بازی های رایانه نزد ستاره ها های فوتبالی از جمله «آنتوان گریژمان» مهاجم فرانسوی اتلتیکو مادرید که شادی بعد از گل خود را نیز از همین بازی الهام گرفته است، محسوب می شود.
با توجه به اینکه توپچی ها به جشنواره بازی های سالانه خود در لیگ برتر جزیره نزدیک می شوند، در اختیار داشتن هافبک احیا شده این تیم برای تیم تحت هدایت «اونای امری» امری حیاتی به شمار می رود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر