اعتیاد با سم زدایی جسمی درمان می‌شود؟

شناسه خبر: 175457 سرویس: NGO ، گوناگون شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۱ : ۰۰
اعتیاد با سم زدایی جسمی درمان می‌شود؟
رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: موضوع روان درمانی در مراکز ترک اعتیاد توسط روان شناسان بالینی انجام می‌شود و افراد معتاد تحت مشاوره‌های روان پزشکی قرار می‌گیرند.
۵۵آنلاین :

رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: موضوع روان درمانی در مراکز ترک اعتیاد توسط روان شناسان بالینی انجام می‌شود و افراد معتاد تحت مشاوره‌های روان پزشکی قرار می‌گیرند.

دکتر کاوه حجت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: روان شناس‌ها موظف هستند در مراکز درمان سرپایی ترک اعتیاد برای هر بیمار به صورت هفتگی جلسات روان درمانی برگزار کند.

وی ادامه داد: بسیاری از بیماران نگاه مثبتی به دید روان درمانی ندارند و تفکر دارو محور دارند اما باید به این نکته توجه شود که اعتیاد مشکلی روان شناختی است نه یک بیماری جسمی و از سوی دیگر تفکر خانواده‌های این بیماران نیز بر سم زدایی جسمی است.

دانشیار روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: همین امر موجب می‌شود تا همکاری بیمار و خانواده‌ها با روان شناس‌ها ضعیف باشد که سبب سرخوردگی روان شناسان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس پروتکل کشوری درمان اعتیاد، شخص بیمار موظف است تا دوره‌های روان شناسی را در مراکز درمانی ترک اعتیاد بگذراند، بیان کرد: مشکلات مذکور سبب می‌شود تا دوره‌های روان شناسی ترک اعتیاد از کیفیت لازم برخوردار نباشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعتیاد یک بیماری مادام العمر است و باید بیمار به صورت مادام العمر تحت درمان و حمایت‌های اجتماعی قرار گیرد، تصریح کرد: عدم تمایل بیمار به گذراندن دوره‌های روان شناسی، چرخه درمان را معیوب باقی می‌گذارد.

وی با تصریح بر اینکه کیفیت کار روان شناس‌ها در مراکز ترک اعتیاد خراسان شمالی خوب است، گفت: مشکل مذکور موجب می‌شود تا کیفیت انجام روان شناسی مطلوب ارزیابی نشود.

حجت خاطرنشان کرد: وابستگی جسمی در بیماران مبتلا به اعتیاد تنها پنج درصد مشکلات بیمار است و ۹۵ درصد باقی مانده مشکلات و مسائل روانپزشکی و روانشناختی بیمار است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر