نتیجه‌ای یافت نشد.

اعتراف عجیب رژیم صهیونیستی بعد از ۳۶ سال

شناسه خبر: 151544 سرویس: توسعه ، جهان جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷, ۴۵ : ۲۱ : ۰۰
اعتراف عجیب رژیم صهیونیستی بعد از ۳۶ سال
رژیم صهیونیستی به غرق کردن کشتی پناهندگان لبنانی در سال ۱۹۸۲ میلادی اعتراف کرد.
۵۵آنلاین :

 

 

رژیم صهیونیستی به طور رسمی اعلام کرد که تابستان ۱۹۸۴، کشتی پناهندگان لبنانی را در مقابل سواحل طرابلس واقع در شمال لبنان غرق کرد که این حادثه به کشته شدن ۲۵ نفر از مجموع ۵۶ نفر سرنشینان آن منجر شد.

کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: یک زیردریایی اسرائیلی موشک هایی را به سمت کشتی پناهندگان در مقابل سواحل طرابلس واقع در شمال لبنان شلیک و آن را غرق کرد. این اقدام رژیم صهیونیستی در چارچوب عملیات ارتش این رژیم با نام درایفوس صورت گرفت که تا کنون سری باقی مانده و مقامات صهیونیست از افشای جزئیات آن خودداری می‌کردند.

این کانال تلویزیونی افزود: این کشتی تجاری حامل ۵۶ نفر از پناهندگان لبنانی در حال عزیمت به قبرس در دوره برقراری آتش‌بس پس از تجاوز نظامی اسرائیل به بیروت و خروج رزمندگان فلسطینی از آن به سمت تونس تحت حمایت بین المللی بود، اما زیردریایی نیروی دریایی اسرائیل از نوع ۵۴۰ گال، با تعقیب کشتی لبنانی پس از حدود یک ساعت از ترک بندر طرابلس آن را با دو فروند موشک هدف داد که به منفجر و غرق شدن آن و کشته شدن ۲۵ پناهنده لبنانی منجر شد.

فرمانده زیردریایی رژیم اسرائیل اینگونه بهانه‌تراشی و مدعی شد که گمان می‌کرد که این کشتی لبنانی حامل مبارزان فلسطینی برای خروج از لبنان است. ‎

ارتش رژیم اسرائیل مدعی شده بود که هدف از عملیات درایفوس، گشت زنی در سواحل طرابلس برای مقابله با کشتی های نیروی دریایی سوریه بود که در آبهای جنوبی برای رویارویی با نیروی دریایی اسرائیل حرکت می کردند. ‎


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر