نتیجه‌ای یافت نشد.

اعتراض ترکیه به عدم تمدید معافیت خرید نفت از ایران: از تحریم‌های یکجانبه آمریکا پیروی نمی‌کنیم

شناسه خبر: 170264 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۴ : ۲۲ : ۰۰
اعتراض ترکیه به عدم تمدید معافیت خرید نفت از ایران: از تحریم‌های یکجانبه آمریکا پیروی نمی‌کنیم
" چاووش اوغلو": ترکیه تحریم‌های یکجانبه آمریکا و دخالت واشنگتن در چگونگی روابط آنکارا با کشورهای همسایه خود را نمی‌پذیرد.
۵۵آنلاین :

دولت ترکیه در نخستین واکنش به عدم تمدید معافیت خرید نفت از ایران، ضمن انتقاد از این تصمیم دولت ترامپ اعلام کرد، تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر ضد ایران را نمی‌پذیرد.

پس از اعلام عدم تمدید معافیت خریداران نفت ایران از سوی کاخ سفید، "مولود چاووش اوغلو" وزیر خارجه ترکیه در حساب توییتری خود نوشت:" این اقدام کمکی به صلح و ثبات منطقه‌ای نمی‌کند و به مردم ایران آسیب خواهد زد. ترکیه تحریم‌های یکجانبه آمریکا و دخالت واشنگتن در چگونگی روابط آنکارا با کشورهای همسایه خود را نمی‌پذیرد."

ترکیه یکی از 8 کشوری است که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی از تحریم‌های نفتی آمریکا بر ضد ایران معاف شده است. این معافیت تا 2 ماه می (10 روز دیگر) به اتمام می‌رسد و کاخ سفید امروز – دوشنبه-  اعلام کرده است معافیت خریداران نفت ایران از تحریم های آمریکا، تمدید نخواهد شد.

"مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا امروز در نشستی خبری در واشنگتن حتی خریداران نفت ایران را تهدید کرده در صورت ادامه خرید نفت از ایران، با مجازات‌های آمریکا مواجه خواهند شد.

دولت ترکیه پیشتر نیز بارها نسبت به تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر ضد ایران هشدار داده و اعلام کرده از این تحریم‌ها پیروی نمی‌کند.

ترکیه و ایران در صددند با ارزهای ملی خود (لیر و ریال) مبادله کرده و سطح مبادلات تجاری خود را به رغم تحریم‌های آمریکا افزایش دهند.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر