اعتراضات چین مانع عبور ناوهای آمریکایی از تنگه تایوان نشد

شناسه خبر: 171708 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۶ : ۲۲ : ۰۰
اعتراضات چین مانع عبور ناوهای آمریکایی از تنگه تایوان نشد
یک روزنامه چینی گزارش کرد به رغم اعتراضات مکرر چین، ناوهای آمریکایی همچنان از تنگه تایوان عبور می کنند و به دفعات موفق شده اند با برنامه ریزی مشترک با مقام های تایوان، سفرهایی به این منطقه داشته باشند
۵۵آنلاین :

روز جمعه گزارش کرد از سال 2007 میلادی به این طرف ناوهای آمریکایی توانسته اند 92 سفر به تنگه تایوان انجام دهند و اعتراضات چین خللی در این برنامه ایجاد نکرده است.
در تازه ترین مورد نیز روزهای یکشنبه و دوشنبه گذشته ناوهای آمریکایی وارد تنگه تایوان شدند چین فقط اعلام کرد این منطقه برای این کشور از حساسیت بالایی برخوردار است.
از زمانی که چین وارد گفت و گوهای تجاری با آمریکا شده است، اعتراضات و واکنش های این کشور نسبت به اقدامات واشنگتن در قبال تنگه تایوان تا اندازه ای کمرنگ تر شده است و ظاهرا پکن نمی خواهد برای رسیدن به توافق تجاری، مشکلی ایجاد شود.
مساله عبور ناوهای آمریکایی از این منطقه با توجه به اینکه این کشور روابط رسمی با تایوان ندارد، بیشتر جلب توجه می کند و همزمان دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به فروش های تسلیحاتی به این جزیره ادامه داده است.
نشریه خاطر نشان می کند: دولت آمریکا بدون اعلام اینکه ناوهایش چه زمانی از این منطقه عبور می کنند در حال عادی سازی و مقرر کردن این رفت و آمدها است.
کمیته ملی سیاست خارجی آمریکا در تازه ترین نوشتار خود آورده است: چین بتدریج هر اعتمادی را نسبت به خانم تسای اینگ ون رهبر تایوان از دست داده است.
این کمیته می افزاید: چین شاهد است که تسای بیشتر از هر رهبر دیگری در تایوان تلاش کرده است تا روابط این جزیره را با آمریکا مستحکم کند.
موسسه بروکینگر آمریکا نیز در گزارش دیگری آورده است که چین اصلا خوشحال نیست امیدی به تسای ندارد او را بدتر از رهبران قبلی تایوان می داند و شاهد حمایت های واشنگتن از چین تایپه است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر