نتیجه‌ای یافت نشد.

اعتبار گذرنامه‌ها به ۱۰ سال افزایش می‌یابد

شناسه خبر: 162054 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷, ۲۳ : ۲۳ : ۰۰
اعتبار گذرنامه‌ها به ۱۰ سال افزایش می‌یابد
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با تاکید بر مسئولیت دولت پاکستان در بازگشت و سلامت مرزبانان ربوده شده ایرانی، از تصمیم این وزارتخانه برای افزایش مدت زمان اعتبار گذرنامه به ۱۰ سال خبر داد
۵۵آنلاین :

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با تاکید بر مسئولیت دولت پاکستان در بازگشت و سلامت مرزبانان ربوده شده ایرانی، از تصمیم این وزارتخانه برای افزایش مدت زمان اعتبار گذرنامه به ۱۰ سال خبر داد.

شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور صبح امروز در نشست خبری با موضوع ورود و خروج کالای مشمول تصویب نامه هیات وزیران توسط مرزنشینان اظهار کرد: بنا داریم مدت زمان اعتبار گذرنامه ها را از ۴ سال به ۱۰ سال ارتقا دهیم، اگر گذرنامه شخصی مفقود می‌شد، حدود ۶ ماه زمان لازم بود تا المثنی برای او صادر شود با پیگیری‌های ما این زمان به ۲۰ روز کاهش دادیم.

وی افزود: اهمیت مرزها برای کسی پنهان نیست، ما بنا داریم یک نگاه جدید به مرزها داشته باشیم، در گذشته نگاه به سمت دیوارکشی بود ولی الان نگاه ما استفاده از تکنولوژی‌های جدید است، ضمن اینکه بحث سخت افزاری مثل ایجاد برجکها و استفاده از صنایع سنگین هم در کنار اینها اهمیت داده می شود.

حیدری تصریح کرد: به وزارت کار تاکید کردیم به اشتغال مرزنشینان اهمیت بدهند تا جاییکه مرزنشینان ما وارد کننده از دیگر کشورها نباشند بلکه صادر کننده باشند.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ بیش از ۲ میلیون نفر که عازم اربعین حسینی بودند، بدون هیچ مشکلی در حوزه زیرساخت برای ورود و خروج از مرزها عبور کردند؛ اما در سال ۹۸ دنبال این هستیم که به کیفیت کار افزایش داده شود و با کشور عراق برای صدور روادید صحبت کنیم تا به کوتاه ترین زمان برای صدور روادید برسیم.

برای سال‌های آینده ما برای زائران بیشتری برای اربعین حسینی برنامه ریزی کردیم تا زائران با بهترین خدمات بتوانند از مرزها عبور کنند، دولت عراق هم از نظر امنیت به ثبات خوبی رسیده است.

در ادامه این نشست، مدیرکل امور امور مرزی وزارت کشور در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت مجوزهای ته لنجی‌ گفت: همه مرزنشینان، سرپرست خانوار در چارچوب یک سامانه تعریف شده‌اند و فعالیت این افراد مشخص است، ملوانان از چند معافیت برخوردار هستند، یکی اینکه سوخت گیری این افراد قبلا به قیمت آزاد(فوب خلیج فارس) بود که ما در حدود ۷۰ درصد آب های جمهوری اسلامی با قیمت داخلی کاری کرده‌ایم تا این افراد بتوانند از سوخت با قیمت دولتی استفاده کنند؛ دومین مورد معافیت تجاری هست که کالا سفارش می دهند که برای هر ملوان ۲۵درصد معافیت درنظر گرفته شده است و سومین مورد برای هر ملوان ۶۰ میلیون تومان معافیت از سود بازرگانان در نظر گرفته شده است.

حیدری افزود: ۱۲نفر توسط گروهک‌های تروریستی ربوده شدند که ۵نفر آنها درهمان روزهای اول با پیگیری های دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پاکستان آزاد شدندو وضعیت ۷ نفر باقیمانده نیز از سوی وزارت امور خارجه و وزارت کشور در سطوح مختلف پیگیری می شوند. این ۷نفر در حال حاضر صحیح و سالم هستند و در اختیار گروهک هستند.

وی ادامه داد: ما این گروهک را به رسمیت نمی شناسیم. یک جریان تروریستی وابسته به سرویس های غربی و برخی کشورهای عربی هستند. و برنامه ریزی که آنها انجام می دهند را این گروهک ها اجرا می کنند و هدفشان ناامنی در کشور است، اما خوشبختانه با هوشیاری و تدابیر نهادهای اطلاعاتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران، این موضوعات در نطفه خاموش می شود.

حیدری خاطرنشان ساخت: آنها عمدتا اهداف برای عمق کشور دارند اما با هوشیاری و آگاهی دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی خیلی از این مسایل در نوار مرزی یا قبل از ورود به مرز برخورد می شود، قاعدتا دولت پاکستان مسئول سلامت و برگشت این افراد است و از این اصل لحظه ای هم دولت جمهوری اسلامی ایران کوتاهی نمی کند، امیدوارم هرچه زودتر این مرزبانان عزیز نیز به آغوش گرم خانواده بازگردند.


منبع : سیمرغ
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیش‌لرزه بیکاری کارگران در سال ۹۸

تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد، می­تواند به منزله یک پیش‌­لرزه برای جامعه کارگری در سال آینده باشد.

بایدها و نبایدهای دید و بازدید نوروزی

از ارسال پیام تبریک کیلویی خودداری کنیم. Send to all پیام قطعا" فقط باعث خوشحالی مخابرات می شود. اگر کسی برایمان عزیز است جداگانه به او پیام بدهیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر