اشتباهات مدیریتی کلان را تکرار نکنیم

شناسه خبر: 127936 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶, ۰۲ : ۱۴ : ۰۰
اشتباهات مدیریتی کلان را تکرار نکنیم
امروز در يزد هندوانه با آب ارزان ميكارند و به كشورهاي عربي صادر ميكنند كه برای تولید هر کیلوی آن به صورت  میانگین سیصد ليتر آب مصرف می شود . در حالیکه  در شرق اصفهان بي آبي ، بيكارى و مواد مخدر جولان ميدهد .
۵۵آنلاین :

تجمع اعتراضی کشاورزان و حق‌آبه‌داران شرق اصفهان کنار پل‌خواجو؛ مقابل سازمان آب منطقه‌ای اصفهان برای چندمین روز 
پشت سر آنها تصویری از زاینده‌رود خشک
در زمان رياست جمهوري يك فرد عزيز يزدي جناب آقاي بيطرف وزير يزدي نیرو  آب زاينده رود را از غرب اصفهان به يزد برد در صورتيكه قرار بود از شرق اصفهان به يزد برود . گزارش شده است كه ميزان آب برده شده هم بيشتر از مقدار قرار اوليه بوده است . امروز در يزد هندوانه با آب ارزان ميكارند و به كشورهاي عربي صادر ميكنند كه برای تولید هر کیلوی آن به صورت  میانگین سیصد ليتر آب مصرف می شود . در حالیکه  در شرق اصفهان بي آبي ، بيكارى و مواد مخدر جولان ميدهد .

نمونه هاي برعكس و مشابه  بين شهر هاي مختلف زياد است در جاهايي هم اصفهاني ها از امكانات بيشتري استفاده كرده اند . بحث طرفداري از شهري نيست اما نكته مهم اينست كه امروز هم همان اشتباهات تكرار مي شود .

توسعه بايد همه جانبه باشد صنايع آب بر بايد در كنار خليج فارس باشد . نه در شهر يكي از اعضاي دولت . بخشی نگری مشکلات کشور را حل نخواهد کرد  


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امکان پذیری و مطلوبیت هدایت نقدینگی: یک تحلیل انتقادی

چند هفته پیش در مطلب مشترکی با آقای دکتر شهرام معینی (دانشگاه اصفهان) اشاره کردیم که سیاستمداران ایرانی هر وقت می‌خواهند یک راه حل ظاهراً معقول و آسان ولی در واقع سهل و ممتنع برای مشکلات اقتصادی پیشنهاد کنند سراغ «هدایت نقدینگی سرگردان» به سمت «تولید» می‌روند. هر زمانی که تورم مساله اقتصادی کشور باشد، می‌خواهند از این هدایت برای «جذب و دفن» نقدینگی استفاده کنند (گویی نقدینگی در جایی خارج از بانک قابل هدم و دفن است) و هر زمان که مساله رکود مطرح است، می‌خواهند با آن رونق و اشتغال ایجاد کنند.

سراب «وام بدون سود»!

یکی از بانک‌ها در ترفندی تازه ادعا می‌کند تسهیلات با بهره صفر‌درصد می‌دهد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر