اسرائیل خواستار محکومیت اقدامات منطقه‌ای ایران شد

شناسه خبر: 125410 سرویس: جهان شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶, ۱۶ : ۲۰ : ۰۰
اسرائیل خواستار محکومیت اقدامات منطقه‌ای ایران شد
نماینده اسرائیل در سازمان ملل که اصرار دارد دفاع ارتش سوریه از خاک این کشور را به نام ایران بنویسد، محکومیت اقدامات منطقه‌ای ایران توسط شورای امنیت و دفاع اعضای این شورا از تل‌آویو در برابر ایرانیان را خواستار شد.
۵۵آنلاین :

«دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد، ساعاتی پس از ساقط شدن جنگنده ارتش رژیم متبوعش توسط پدافند ارتش سوریه، محکومیت ایران را خواستار شد.

آنطور که هاآرتص گزارش داده، دانون از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته که اقدامات ایران در لبنان و سوریه را محکوم کنند.

اسرائیل اصرار دارد که تجاوز هوایی هزینه‌ساز امروز به خاک سوریه، در نتیجه ورود یک پهپاد ایرانی به اراضی اشغالی شروع شده است؛ مقامات دیپلماتیک ایران این ادعا را رد کرده‌اند و یک مقام ارشد سپاه پاسداران هم گفته ادعاهای یک رژیم دروغگو، ارزش پاسخ دادن را ندارد.

ارتش سوریه که بارها به اسرائیل در خصوص عواقب ادامه حملات به محور مقاومت در خاک این کشور هشدار داده بود، ضمن قبول مسئولیت کامل ساقط کردن این جنگنده متجاوز، گفته که پهپاد مورد اشاره صهیونیست‌ها، یک پهباد شناسایی متعلق به این ارتش عربی و در حال جمع‌آوری اطلاعات از گروه‌های تروریستی بوده است.

دنی دانون اما نمی‌خواهد قبول کند که ارتش همسایه درگیر جنگ توانسته یک جنگنده مدرن را ساقط کند و در سازمان ملل گفته: «هشدارهای ما درباره ایران درست از آب درآمد؛ ما دیگر نقض حاکمیت خود را تحمل نخواهیم کرد.»

دانون در همان حال که از تمام شدن صبرحکام رژیم متبوعش سخن گفته، به اعضای شورای امنیت متوسل شده و گفته «نباید در این قضیه منفعل باشید و کنار بایستید.» در نامه دنون به اعضای شوراء آمده: «شورای امنیت باید این اقدام خطرناک را محکوم کند و مهر پایانی بر اقدامات تحریک‌آمیز ایران بزند.»

آنطور که رویترز خبر داده، منابع دیپلماتیک فاش کرده‌اند که اسرائیل از روسیه خواسته که پادرمیانی کند و از ایران بخواهد که در این ماجرا خویشتنداری نشان دهد.

نماینده اسرائیل در سازمان ملل در ادامه گفته: «این اولین باری نیست که ما به شما در خصوص اقدامات خطرناک و بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه هشدار می‌دهیم.»


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سناتور جمهوریخواه آمریکایی: اگر ژن ایرانی داشته باشم وحشتناک خواهد بود!

"نایاک"- شورای ملی ایرانیان و آمریکاییان- از لیندسی گراهام خواسته تا بابت این اظهارات نژادستیزانه، عذرخواهی کند.

دل کندن از شهر برای نجات روستا

گزارشی از دو خانه بومگردی که دو زن به امید کمک به زنان روستایی آنها را راه اندازی و اقتصاد محلی‌ها را دگرگون کرده‌اند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر