اسرائیل خواستار محکومیت اقدامات منطقه‌ای ایران شد

شناسه خبر: 125410 سرویس: جهان شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶, ۱۶ : ۲۰ : ۰۰
اسرائیل خواستار محکومیت اقدامات منطقه‌ای ایران شد
نماینده اسرائیل در سازمان ملل که اصرار دارد دفاع ارتش سوریه از خاک این کشور را به نام ایران بنویسد، محکومیت اقدامات منطقه‌ای ایران توسط شورای امنیت و دفاع اعضای این شورا از تل‌آویو در برابر ایرانیان را خواستار شد.
۵۵آنلاین :

«دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد، ساعاتی پس از ساقط شدن جنگنده ارتش رژیم متبوعش توسط پدافند ارتش سوریه، محکومیت ایران را خواستار شد.

آنطور که هاآرتص گزارش داده، دانون از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته که اقدامات ایران در لبنان و سوریه را محکوم کنند.

اسرائیل اصرار دارد که تجاوز هوایی هزینه‌ساز امروز به خاک سوریه، در نتیجه ورود یک پهپاد ایرانی به اراضی اشغالی شروع شده است؛ مقامات دیپلماتیک ایران این ادعا را رد کرده‌اند و یک مقام ارشد سپاه پاسداران هم گفته ادعاهای یک رژیم دروغگو، ارزش پاسخ دادن را ندارد.

ارتش سوریه که بارها به اسرائیل در خصوص عواقب ادامه حملات به محور مقاومت در خاک این کشور هشدار داده بود، ضمن قبول مسئولیت کامل ساقط کردن این جنگنده متجاوز، گفته که پهپاد مورد اشاره صهیونیست‌ها، یک پهباد شناسایی متعلق به این ارتش عربی و در حال جمع‌آوری اطلاعات از گروه‌های تروریستی بوده است.

دنی دانون اما نمی‌خواهد قبول کند که ارتش همسایه درگیر جنگ توانسته یک جنگنده مدرن را ساقط کند و در سازمان ملل گفته: «هشدارهای ما درباره ایران درست از آب درآمد؛ ما دیگر نقض حاکمیت خود را تحمل نخواهیم کرد.»

دانون در همان حال که از تمام شدن صبرحکام رژیم متبوعش سخن گفته، به اعضای شورای امنیت متوسل شده و گفته «نباید در این قضیه منفعل باشید و کنار بایستید.» در نامه دنون به اعضای شوراء آمده: «شورای امنیت باید این اقدام خطرناک را محکوم کند و مهر پایانی بر اقدامات تحریک‌آمیز ایران بزند.»

آنطور که رویترز خبر داده، منابع دیپلماتیک فاش کرده‌اند که اسرائیل از روسیه خواسته که پادرمیانی کند و از ایران بخواهد که در این ماجرا خویشتنداری نشان دهد.

نماینده اسرائیل در سازمان ملل در ادامه گفته: «این اولین باری نیست که ما به شما در خصوص اقدامات خطرناک و بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه هشدار می‌دهیم.»


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

کشف حقیقت میان هاله ای از ابهام، شایعات و تخیل کار دشواری است و با حدس و گمان نمی توان نظر قطعی داد اما این اوضاع طبیعی نیست.

واقعیت هایی در مورد سهم ایران در دریای مازندران ‎

سیاست خارجی هر کشوری انعکاس بیرونی توان داخلی کشور ها و ملت ها است . وقتی ما نمی توانیم اقتصادمان را درست اداره کنیم کشورمان را درست اداره کنیم فرهنگ عمومی مردم تضعیف شده باشد . بحران های آب ، حاشیه نشینی ،کاهش ارزش پول ملی ، مصرف بالای انرژی ،بهره وری پایین دولت و مردم ، اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی و...لاینحل مانده باشد معلوم است سیاست خارجی قدرتمندانه و عزتمندانه ای نخواهیم داشت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر