اسرائیل بار دیگر حریم هوایی و دریایی لبنان را نقض کرد

شناسه خبر: 93696 سرویس: سیاست يكشنبه ۱۹ دي ۱۳۹۵, ۴۴ : ۱۲ : ۰۰
اسرائیل بار دیگر حریم هوایی و دریایی لبنان را نقض کرد
ارتش لبنان با انتشار بیانیه‌ای از نقض حریم هوایی این کشور توسط دو فروند پهپاد اسرائیلی خبر داد، همچنین یک قایق جنگی تندوری اسرائیلی نیز وارد آبهای لبنان شد.
۵۵آنلاین :

ارتش لبنان با انتشار بیانیه‌ای از نقض حریم هوایی این کشور توسط دو فروند پهپاد اسرائیلی خبر داد، همچنین یک قایق جنگی تندوری اسرائیلی نیز وارد آبهای لبنان شد.

 ارتش لبنان در این بیانیه اعلام کرد، پهپاد اولی حریم هوایی کشور را با پرواز بر فراز شهر کفرکلا نقض کرد، این پرنده بر فراز مناطق ریاق و بقاع غربی پرواز دائره‌واری داشت و سپس از فراز کفرکلا از حریم هوایی لبنان خارج شد.

طبق این بیانیه پهپاد دیگر رژیم صهیونیستی از فراز شهر علما الشعب وارد حریم هوایی لبنان شده و پس از پرواز بر فراز مناطق جنوبی لبنان، حریم هوایی کشور را از بالای شهر رمیش ترک کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است، یک قایق جنگی تندرو وابسته به رژیم صهیونیستی نیز وارد آب‌های منطقه‌ای لبنان واقع در ساحل راس الناقوره به مسافت 296 متر و مدت پنج دقیقه شد.

دولت لبنان می‌گوید نقض حریم دریایی لبنان با هماهنگی با نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان در حال پیگیری است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پارک، خانه شما نیست! سگ‌ها را ببندید

دستکم سگ های بزرگ، عامل بالقوه خطر هستند و به استناد همین قوانین موجود، پلیس می تواند از تردد آنها در معابر عمومی جلوگیری کند. به نظر می رسد، اکثریت نیز با این پیشنهاد موافق باشند چرا که سگ هایی مانند سگ های حادثه ساز لواسان، در هر نقطه دیگری می توانند فجایعی حتی بدتر بیافرینند

ریشه جدایی مردم از سیاست مداران چیست؟

آدمی، موجودی هوشمند و سودجو است که تلاش می کند با کمترین هزینه، بیشترین منفعت را به سوی خود جذب کند. وقتی تعداد انسان ها از «یک» فراتر رود، زمینه تزاحم فراهم می آید. بنا به تعریف، حکومت شکل می گیرد تا منافع جمعی اتباعش را تامین و تزاحم بین آن ها را مدیریت کند. اما در جهان واقعی، موضوع این قدرساده نیست. قدرت، به طور وسیعی نه در خدمت منافع جامعه بلکه برای جلب منفعت حکمران به کار رفته است. در واقع حاکم در برابر این سوال قرار می گیرد که وقتی قدرت را در دست دارد، چرا نباید آن را حداکثری، فراگیر، مطلق، مادام العمر و موروثی کند؟ پادشاهی که نوع غالب حکومت در تاریخ بشر است- این گونه زاده می شود. سوال بزرگ یک شاه همیشه آن است که چگونه می تواند تزاحم منافع خود با رعایایش را به صورت بهینه مدیریت کند؟ جوری که خودش بیشترین و ماندگارترین نفع را ببرد، ارکان حکومتش دلایل کافی برای حمایت از او داشته باشند و رعیت نیز آن قدر بهره ببرد که نیاشوبد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: سایه مرگبار مالچ پاشی بر طبیعت خوزستان

در حالی که متخصصان و کارشناسان بارها کانون ریزگردها را قسمت های خشک شده تالاب های جنوب کشور، به ویژه هورالعظیم و راه مهار آن را پاشیدن ریگ دانسته اند، دست دولت و پیمانکاران "مالچ پاش" بر پوشاندن شنزارها و ماسه زارهای خوزستان با گرد مرگ اصرار دارند.

ویدیو: صید ماهی سمان و هامور به روش خیه یا خطره در ساحل عسلویه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر