استقبال کشورهای عضو اکو از راه اندازی اتحادیه ناشران دیجیتال عضو اکو

شناسه خبر: 143565 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون پنجشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۷, ۴۸ : ۱۷ : ۰۰
استقبال کشورهای عضو اکو از راه اندازی اتحادیه ناشران دیجیتال عضو اکو
نشست مشترک کشورهای عضو سازمان اکو و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور دکتر سید مرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو بعد از ظهر دیروز در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.
۵۵آنلاین :

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری رسانه های دیجیتال، سید مرتضی موسویان در این نشست با اشاره به نقش استارت‌آپهای فرهنگی و محصولات دیجیتال در جی دی پی کشورها، گفت: کشورهای عضو اکو می توانند برای بالا بردن جی دی پی خود همکاری کنند و ما به عنوان مرکز فناوری رسانه های دیجیتال این آمادگی را داریم که با کشوهای عضو اکو در این زمینه همکاری کنیم.

وی افزود: امروز فناوری دیجیتال می تواند به کمک به کشورهای در حال توسعه کمک کند تا به توسعه برسند. بر همین اساس کشورهای عضو اکو می توانند ظرفیتی را برای هم افزایی برای رسیدن به این پیشرفت فراهم کنند.

موسویان گفت: ماهاتیر محمد معتقد است که کشورهای در حال توسعه اگر نتوانند در انقلاب دیجیتال نقش داشته باشند برای همیشه برده می مانند و بر همین اساس معتقدم که می توانیم بازارهایی را برای کشورهای عضو اکو ایجاد کنیم تا با هم افزایی توان کشورها به پیشرفت تکنولوژی دیجیتال و انقلاب دیجیتال برسیم.

وی با نام بردن از استارت اپ اسنپ ادامه داد: اسنپ سه سال قبل کارش را در ایران شروع کرد و حالا بین المللی شده و ترن اور آن در لیست بین المللی می آید، اگر همین اسنپ که توانایی نقش آفرینی در اکو را دارد از سوی کشورهای عضو حمایت شده و استارت آپهای مشابه کشورها به یکدیگر صادر شود می تواند به رشد اقتصادی و فرهنگی کشورها کمک کند.

رئیس مرکز فناوری رسانه های دیجیتال گفت: بر همین اساس و برای همکاری بیشتر از همین تریبون کشورهای عضو اکو را دعوت می کنم تا با تشکیل انجمن ناشران عضو اکو در مسیر نشر دیجیتال پیش رویم و در عین حال در نمایشگاه رسانه های دیجیتال که سرمایه گزاران اروپایی با کمک معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در آن حضور دارند، حاضر و به تبادل با دنیا بپردازند.

دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو نیز در این نشست ضمن استقبال از پیشنهاد دکتر موسویان گفت: با کشورهای عضو اکو درباره پیام رسانی ویژه ملل عضو در حال رایزنی هستیم و اگر کشورها همکاری هایشان را افزایش دهند به زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

وی با اشاره به حضور مجله اکو تایم به عنوان نشریه دیجیتالی بین المللی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال افزود: از کشورهای عضو اکو هم خواستیم محصولات دیجیتالی خود را به نمایشگاه بیاورند چرا که با توجه به این مطلب که فناوری دیجیتال جز بدیهیات روزانه ملل شده است، تحقیقها ثابت کرده اند که انسانها در سال 2023 بیش از 50 درصد کارشان را با این فناوری پیش برده که منجر به کاهش 70 درصدی هزینه هایشان خواهد شد بر این اساس لازم است که همکاری در این زمینه بیشتر شود و کشورهای عضو اکو در این مسیر می توانند پیشتاز شوند.

دکتر مظاهری ضمن اهمیت ظرفیتهای کشورهای عضو اکو گفت: امیدواریم با هماهنگی بیشتر این کشورها بتوانیم ظرفیتهای بالقوه را باالفعل در آورده و مردم این کشورها را به رفاه بهتر و بیشتر نزدیک کنیم.

گفتنی است در این نشست رایزنهای فرهنگی کشور تاجیکستان، افغانستان و پاکستان حضور داشتند که هر سه برای حضور از نمایشگاه رسانه های دیجیتال که در ابان ماه در تهران برگزار می شود استقبال کرده و از پیشنهاد تشکیل انجمن ناشران دیجیتال نیز رضایتشان را اعلام کردند.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقاشیهای کاخهای چهلستون و عالی قاپو اصفهان در موزۀ باستان‌شناسی حیدرآباد هند

موزۀ باستان‌شناسی ایالت تلنگانا یا موزۀ حیدرآباد موزه‌ای است که در شهر حیدرآباد هندوستان جای دارد و کهن‌ترین گنجینۀ شهر است.

حکیم‌باشی‌های امروز ما

دیدگاه سیاستمدارانی که در این روزها از اقتصاد تجربی در مقابل اقتصاد علمی و دانشگاهی دفاع می‌کنند بی‌شباهت با دیدگاه مردمی نیست که چند دهه پیش از طب تجربی و آموزه‌های حکیم‌باشی‌ها در مقابل پزشکان درس‌خوانده در دانشگاه و برگشت از فرنگ دفاع می‌کردند. حکیم‌باشی نسبت به دکتر برگشته از فرنگ این مزیت را داشت که حرفش برای همگان قابل‌فهم بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر