استفاده هکرها از رایانه‌های دولتی انگلیس و آمریکا برای درآمدزایی از طریق ارزهای رمزپایه

شناسه خبر: 125617 سرویس: جهان ، فناوری دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶, ۴۶ : ۱۹ : ۰۰
استفاده هکرها از رایانه‌های دولتی انگلیس و آمریکا برای درآمدزایی از طریق ارزهای رمزپایه
هکر‌ها با نفوذ به هزاران وب‌سایت دولتی در انگلیس و آمریکا از رایانه‌های دولتی این کشور‌ها به منظور استخراج پنهانی ارز‌های رمزپایه استفاده کردند.
۵۵آنلاین :

هکرها حملاتی به وب‌سایت‌های دولتی در آمریکا و انگلیس انجام داده اند که آن‌ها را قادر کرده است با استفاده از رایانه‌های نهادهای دولتی این دو کشور و نیز تلفن‌های همراه هوشمند بازدیدکنندگان از این وب‌سایت‌ها، بتوانند ارزهای رمزپایه استخراج کنند.

استخراج پنهانی ارزهای رمزپایه (cryptojacking) روز یکشنبه، 11 فوریه در بیش از 4 هزار و 200 وب‌سایت با استفاده از نسخه بدافزار ابزاری به نام «براوز اِلَود» (Browsealoud) انجام شده است. این نرم‌افزار که به دست شرکت تکست هلپ انگلیس توسعه داده شده است، برای کمک به افرادی با مشکل بینایی در وب‌سایت‌ها به کار گرفته می‌شود تا بتوانند متن داخل آن‌ها را بشنوند.

کارشناسان امنیتی هشدار داده اند تازه‌ترین حمله استخراج پنهانی ارزهای رمزپایه بخشی از روندی شده است که صاحبان وب‌سایت‌ها باید بیشتر به آن توجه کنند.

رئیس بخش تهدیدهای اطلاعاتی در شرکت «تراستد نایت» به نیوزویک گفت: «مجرمان سایبری با استفاده از وب‌سایت‌‌ها برای انتشار برنامه‌ای که این محاسبات را انجام می‌دهد، به شبکه‌ای از رایانه‌ها دست می‌یابند که بدون هیچ هزینه‌ای، برای آن‌ها پول‌سازی می‌کنند.»

وی افزود: «واضح است که مجرمان سایبری دریافته‌اند می‌توانند با رشد روز افزون تمرکز جهان بر ارزهای رمزپایه، به سرعت کسب درآمد کنند. صاحبان وب‌سایت‌ها باید بررسی کنند چه حفره‌های امنیتی در آن‌ها وجود دارد و چگونه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد تا قادر شوند از پیوست اسکریپت‌های خطرناک، جلوگیری کنند.»

نسخه آلوده از نرم‌افزار براوز الود با استفاده از پردازنده تلفن همراه یا رایانه‌ای که از وب‌سایت آلوده به آن بازدید کرده است، عمل می‌کند. قدرت پردازشی این دستگاه‌ها به هکرها اجازه می‌دهد ارزهای مرزپایه استخراج کنند.

استخراج ارز رمزپایه به این صورت است که الگوریتم‌های پیچیده‌ای که برای تایید تراکنش‌های این ارزها می‌شود، از جانب رایانه‌های قدرتمند حل می‌شوند و در مقابل، مبلغی از این ارزها به عنوان پاداش به فردی که موفق به حل این الگوریتم‌ها شده است، داده می‌شود.

یک مشاور امنیت سایبری این بدافزار را در وب‌سایت سرویس سلامت همگانی انگلیس و هزاران وب‌سایت دولتی دیگر این کشور، آمریکا و ایرلند کشف کرد. بسیاری از این سایت‌ها پس از انتشار جزئیات درباره آلوده‌شدنشان، از دسترس خارج شده اند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

از بس که شادی نداریم

احساس شادکامی و نشاط، برآیند سیاستگذاری های توسعه ای- رفاهی و معیاری است که میزان رضایت مندی و امنیت روانی- اجتماعی شهروندان را نشان می دهد، اما ایران با توجه به آمارهای جهانی در این زمینه رتبه پایینی دارد.

چرا اینقدر اشتباه می کنیم؟

اشتباه کردن مهم نیست. تعداد اشتباهات مهم است و بلکه تکرار اشتباهات مخرب است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نجات راننده تایوانی از مرگ در پی سقوط سنگ از کوه

سرمربی و مادر

لیگ دسته اول فوتسال زنان، کوهدشت لرستان مقابل شهروند ساری.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان