نتیجه‌ای یافت نشد.

استعلام برای حفظ امانت الهی

شناسه خبر: 145587 سرویس: توسعه ، گوناگون پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷, ۱۰ : ۲۱ : ۰۰
استعلام برای حفظ امانت الهی
پربیراهه نیست بگوییم‌ اگر مدیران مشمول مصوبه اخیر مجلس(منع بکارگیری بازنشستگان) از زمان طرح این موضوع تاکنون به‌جای سنگ‌اندازی و رفتارهای سلبی، توان و انرژی خود را صرف پیشبرد امور حوزه مسئولیت خود می‌کردند چه بسا امروز مردم قدری کمتر متحمل آثار مخرب ناشی از تورم بی‌سابقه می‌شدند.
۵۵آنلاین :

قانون منع بکارگیری بازنشستگان محملی شد تا جمله معروف شهید بهشتی که «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت»، بخشی از بدنه مدیران مدعی کشور را در پیشگاه ملت و بعد از 40 سال به محک آزمایش و سنجش ببرد؛ آنهایی که عادت دارند تا این سخن معروف را برای تظاهر و بدون توجه به مفهوم عملی آن، مستمسک حفظ پست و موقعیت خود قرار دهند.
ناگفته پیداست که راز ماندگاری سخن معروف شهید بهشتی این بود که او در بحبوحه اتهام زنی جریان لیبرال به حزب جمهوری اسلامی پس از عزل بنی صدر و با وجود این که امام عملاً منع نامزدی روحانیون را با حوادث پیش آمده برداشته بودند، احتمال کاندیداتوری خود را برای پست ریاست‌جمهوری رد کرد تا حرف و عملش یکسان باشد.مجموعه تحرکات و رفتارهای مرموزانه که به باور نگارنده چیزی شبیه اقدامات سازمان‌یافته برای به انحراف کشیدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان در حال تدوام است، حکایت از این دارد که جریان موصوف نه تنها هیچ اعتقادی به مبانی دینی مسئولیت ندارد بلکه می‌خواهد به هر قیمتی، موقعیت سازمانی خود را که «تکلیف» و«امانت» الهی می‌داند، حفظ کند!


حال پرسش این است که چرا این‌هایی که با تمسک به مبانی اسلامی، مدعی خدمت بوده و خود را شیفته آن می‌دانند تا بدین اندازه به قدرت و حفظ آن اهمیت می دهند؟ آیا تنها از مسیر بهره‌مندی از مواهب قدرت در دولت و راه انداختن شبکه ملوک‌الطوایفی است که می‌توانند توفیق خدمت داشته و راه و مسیری جز این برای خدمت ندارند؟!
این هم از عجایب روزگار است که عده‌ای هم قدرت را سرزنش و داعیه بی‌توجهی به آن را دارند اما به قدری دلتنگ دنیا و پست و جایگاه اداری هستند که با وقاحت تمام حاضرند برای حفظ شبکه خود متحمل هر گونه هزینه شوند.


امام(ره) گفت که «ما مامور به تکلیفیم نه به نتیجه» و عجبا قاطبه کسانی که در برابر قانون جدید مقاومت می‌کنند خود را خط‌امامی می‌دانند! به‌جای این که شادمان باشند که امانت الهی از دوش آنها برداشته شده، بی‌تابی می‌کنند و چه بسا هم این جماعت «میزچسبیده»، «دنیا را از آب بینی بزغاله هم بی‌ارزش‌تر می‌دانند...»
اظهارات رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر این که این قانون تغییری در دستگاه‌های مشمول ایجاد نخواهد کرد! و نیز استعلام وزارت کشور از دیوان محاسبات برای شمولیت شهرداران در این قانون و برخی تحرکات مشابه دیگر از قبیل هجوم تعدادی از مدیران بازنشسته به بنیاد شهید به منظور افزایش سهمیه جانبازی به 50 درصد و حفظ امانت الهی! و مراقبت آن از تعرض دیگران را باید ادامه تحرکات جریانی دانست که تلاش می‌کند عناصر و مهره‌های اثرگذار- بخوانید ژنرال‌ها - را در پوشش قانونی «استعلام» و از این دست در رده‌های مدیریتی و گلوگاه‌های حساس حفظ کند.


منبع : الف
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

متهم اصلی بحران گوسفند

آقای سیاست‌گذار تصور می‌کند گوشت ارزان فقط با دلار ارزان امکان‌پذیر است. اما فراموش می‌کند که هزینه فرصت دلاری که با شعبده‌بازی حسابداری برای واردات گوشت ۴۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود، درواقع همان ۱۳ هزار تومان است.

سرنوشت عجیب نوجوان چابهاری ساسان پرکان

مشخص نیست فدراسیون چه انتظاری از نوجوان کم سن و سال چابهاری دارد. پرکان تاکید می کند تنها در حرکات زمینی سررشته دارد، چرا که سایر حرکات ژیمناستیک به وسایلی نیاز دارد که در چابهار نیست. او حتی مربی هم ندارد، حالا با عمویش تمرین نمی کند و تمام تمرکزش را روی کاری قرار داده که برای ماهی 150 هزار تومان باید درگیر آن باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: «افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال

«افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال این هتل که 2021 افتتاح خواهد شد، کنار یخچال طبیعی Svartisen ساخته می شود و از انرژی پاک استفاده کرده تا در مقایسه با سایر هتل ها هزینه کمتری برای سوخت خواهد پرداخت.

ویدیو: انفجارخودروی پیکان هنگام سوخت گیری با کپسول گاز !

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر