نتیجه‌ای یافت نشد.

استعلام برای حفظ امانت الهی

شناسه خبر: 145587 سرویس: توسعه ، گوناگون پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷, ۱۰ : ۲۱ : ۰۰
استعلام برای حفظ امانت الهی
پربیراهه نیست بگوییم‌ اگر مدیران مشمول مصوبه اخیر مجلس(منع بکارگیری بازنشستگان) از زمان طرح این موضوع تاکنون به‌جای سنگ‌اندازی و رفتارهای سلبی، توان و انرژی خود را صرف پیشبرد امور حوزه مسئولیت خود می‌کردند چه بسا امروز مردم قدری کمتر متحمل آثار مخرب ناشی از تورم بی‌سابقه می‌شدند.
۵۵آنلاین :

قانون منع بکارگیری بازنشستگان محملی شد تا جمله معروف شهید بهشتی که «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت»، بخشی از بدنه مدیران مدعی کشور را در پیشگاه ملت و بعد از 40 سال به محک آزمایش و سنجش ببرد؛ آنهایی که عادت دارند تا این سخن معروف را برای تظاهر و بدون توجه به مفهوم عملی آن، مستمسک حفظ پست و موقعیت خود قرار دهند.
ناگفته پیداست که راز ماندگاری سخن معروف شهید بهشتی این بود که او در بحبوحه اتهام زنی جریان لیبرال به حزب جمهوری اسلامی پس از عزل بنی صدر و با وجود این که امام عملاً منع نامزدی روحانیون را با حوادث پیش آمده برداشته بودند، احتمال کاندیداتوری خود را برای پست ریاست‌جمهوری رد کرد تا حرف و عملش یکسان باشد.مجموعه تحرکات و رفتارهای مرموزانه که به باور نگارنده چیزی شبیه اقدامات سازمان‌یافته برای به انحراف کشیدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان در حال تدوام است، حکایت از این دارد که جریان موصوف نه تنها هیچ اعتقادی به مبانی دینی مسئولیت ندارد بلکه می‌خواهد به هر قیمتی، موقعیت سازمانی خود را که «تکلیف» و«امانت» الهی می‌داند، حفظ کند!


حال پرسش این است که چرا این‌هایی که با تمسک به مبانی اسلامی، مدعی خدمت بوده و خود را شیفته آن می‌دانند تا بدین اندازه به قدرت و حفظ آن اهمیت می دهند؟ آیا تنها از مسیر بهره‌مندی از مواهب قدرت در دولت و راه انداختن شبکه ملوک‌الطوایفی است که می‌توانند توفیق خدمت داشته و راه و مسیری جز این برای خدمت ندارند؟!
این هم از عجایب روزگار است که عده‌ای هم قدرت را سرزنش و داعیه بی‌توجهی به آن را دارند اما به قدری دلتنگ دنیا و پست و جایگاه اداری هستند که با وقاحت تمام حاضرند برای حفظ شبکه خود متحمل هر گونه هزینه شوند.


امام(ره) گفت که «ما مامور به تکلیفیم نه به نتیجه» و عجبا قاطبه کسانی که در برابر قانون جدید مقاومت می‌کنند خود را خط‌امامی می‌دانند! به‌جای این که شادمان باشند که امانت الهی از دوش آنها برداشته شده، بی‌تابی می‌کنند و چه بسا هم این جماعت «میزچسبیده»، «دنیا را از آب بینی بزغاله هم بی‌ارزش‌تر می‌دانند...»
اظهارات رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر این که این قانون تغییری در دستگاه‌های مشمول ایجاد نخواهد کرد! و نیز استعلام وزارت کشور از دیوان محاسبات برای شمولیت شهرداران در این قانون و برخی تحرکات مشابه دیگر از قبیل هجوم تعدادی از مدیران بازنشسته به بنیاد شهید به منظور افزایش سهمیه جانبازی به 50 درصد و حفظ امانت الهی! و مراقبت آن از تعرض دیگران را باید ادامه تحرکات جریانی دانست که تلاش می‌کند عناصر و مهره‌های اثرگذار- بخوانید ژنرال‌ها - را در پوشش قانونی «استعلام» و از این دست در رده‌های مدیریتی و گلوگاه‌های حساس حفظ کند.


منبع : الف
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر