نتیجه‌ای یافت نشد.

اردشیر رستمی بعد از 10 سال نمایشگاه برگزار کرد

شناسه خبر: 96269 سرویس: فرهنگ و هنر جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵, ۰۸ : ۲۳ : ۰۰
اردشیر رستمی بعد از 10 سال نمایشگاه برگزار کرد
«بعد از 10 سال تصمیم گرفتم نمایشگاه دیگری دائر کنم که شامل 10 نقاشی و 40 اثر در حوزه تصویر‌سازی است.»
۵۵آنلاین :

اردشیر رستمی –شاعر، بازیگر، نقاش و تصویر‌ساز- درباره نمایشگاه «دیدار» توضیح داد: «در این نمایشگاه 10  نقاشی در ابعاد یک در دو متر و یک در دو‌ونیم متر دارم که سوژه آن‌ها، سنگ‌های صیقل یافته است. این فضا، سال‌هاست که با من است و در خلق آن‌ها از لاک و کیلر و پودر رنگ به صورت چند‌ مرحله‌ای استفاده کرده‌ام.»

این هنرمند در توضیح عنوانی که برای این نمایشگاه انتخاب کرده است نیز گفت: «در این نقاشی‌ها، سنگ‌ها در قسمت پایینی بوم قرار دارند و قسمت بالایی، کاملا سفید است. این سفیدی، دیدار را برای من تداعی می‌کند؛ البته دیداری که نمی‌دانیم در کجا اتفاق می‌افتد.»

وی افزود: «متاسفانه مفهومی که در فرهنگ اجتماعی ما از سنگ وجود دارد، تعریف درستی نیست. به نظر من سنگ‌ها، نماد مهربانی و آرامش‌بخش‌‌اند. سنگینی، قانون سنگ است و سنگ، به خودی خود نماد خشونت نیست. من حتی در ترکیب «سنگ‌سار» هم از سنگ، تعبیر خشونت ندارم.»

رستمی درباره تصویر‌سازی‌های خود اظهار داشت: «در این نمایشگاه 40 اثر تصویر‌سازی هم به نمایش درمی‌آید که همه در حوزه محیط زیست هستند و روی صفحات A3 طراحی شده‌اند. مثل عقابی که به جای ماهی، از دریا قوطی کنسرو گرفته یا پنگوئنی که  به جای غذا، به بچه‌هایش نفت می‌خوراند.»

این تصویر‌ساز ضمن بیان این مطلب که این آثار، آثار زمان‌بری برای او بوده‌اند و خلق هر کدام 10 تا 15 روز زمان برده‌ است، درباره دغدغه‌اش در زمینه مسائل محیط زیستی گفت: «موضوع محیط زیست برای من بسیار جدی است و پرکار بودن این تصاویر هم گواهی بر همین مساله است. متاسفانه آلودگی‌های زیست‌محیطی به بخشی از زندگی ما تبدیل شده‌اند؛ آنقدر که انگار آلودگی در خون ما است و به همین دلیل به آن فکر نمی‌کنیم.»

وی ادامه داد: «من فکر می‌کنم کیفیت زیستن در میان ما از بین رفته است و انسان روز به روز خودش، محیط زیست و تمام گیاهان و حیوانات را مخدوش‌ و مخدوش‌تر می‌کند. اگر به خودمان نیاییم و فکری به حال این معضلات نکنیم، قطعا در آینده زیاد عمر نخواهیم کرد.».

نمایشگاه «دیدار» جمعه ۲۲ بهمن در گالری خاک افتتاح شد و علاقه مندان به مدت یک هفته می توانند از آثار اردشیر رستمی، دیدن کنند.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر