نتیجه‌ای یافت نشد.

اردشیر رستمی بعد از 10 سال نمایشگاه برگزار کرد

شناسه خبر: 96269 سرویس: فرهنگ و هنر جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵, ۰۸ : ۲۳ : ۰۰
اردشیر رستمی بعد از 10 سال نمایشگاه برگزار کرد
«بعد از 10 سال تصمیم گرفتم نمایشگاه دیگری دائر کنم که شامل 10 نقاشی و 40 اثر در حوزه تصویر‌سازی است.»
۵۵آنلاین :

اردشیر رستمی –شاعر، بازیگر، نقاش و تصویر‌ساز- درباره نمایشگاه «دیدار» توضیح داد: «در این نمایشگاه 10  نقاشی در ابعاد یک در دو متر و یک در دو‌ونیم متر دارم که سوژه آن‌ها، سنگ‌های صیقل یافته است. این فضا، سال‌هاست که با من است و در خلق آن‌ها از لاک و کیلر و پودر رنگ به صورت چند‌ مرحله‌ای استفاده کرده‌ام.»

این هنرمند در توضیح عنوانی که برای این نمایشگاه انتخاب کرده است نیز گفت: «در این نقاشی‌ها، سنگ‌ها در قسمت پایینی بوم قرار دارند و قسمت بالایی، کاملا سفید است. این سفیدی، دیدار را برای من تداعی می‌کند؛ البته دیداری که نمی‌دانیم در کجا اتفاق می‌افتد.»

وی افزود: «متاسفانه مفهومی که در فرهنگ اجتماعی ما از سنگ وجود دارد، تعریف درستی نیست. به نظر من سنگ‌ها، نماد مهربانی و آرامش‌بخش‌‌اند. سنگینی، قانون سنگ است و سنگ، به خودی خود نماد خشونت نیست. من حتی در ترکیب «سنگ‌سار» هم از سنگ، تعبیر خشونت ندارم.»

رستمی درباره تصویر‌سازی‌های خود اظهار داشت: «در این نمایشگاه 40 اثر تصویر‌سازی هم به نمایش درمی‌آید که همه در حوزه محیط زیست هستند و روی صفحات A3 طراحی شده‌اند. مثل عقابی که به جای ماهی، از دریا قوطی کنسرو گرفته یا پنگوئنی که  به جای غذا، به بچه‌هایش نفت می‌خوراند.»

این تصویر‌ساز ضمن بیان این مطلب که این آثار، آثار زمان‌بری برای او بوده‌اند و خلق هر کدام 10 تا 15 روز زمان برده‌ است، درباره دغدغه‌اش در زمینه مسائل محیط زیستی گفت: «موضوع محیط زیست برای من بسیار جدی است و پرکار بودن این تصاویر هم گواهی بر همین مساله است. متاسفانه آلودگی‌های زیست‌محیطی به بخشی از زندگی ما تبدیل شده‌اند؛ آنقدر که انگار آلودگی در خون ما است و به همین دلیل به آن فکر نمی‌کنیم.»

وی ادامه داد: «من فکر می‌کنم کیفیت زیستن در میان ما از بین رفته است و انسان روز به روز خودش، محیط زیست و تمام گیاهان و حیوانات را مخدوش‌ و مخدوش‌تر می‌کند. اگر به خودمان نیاییم و فکری به حال این معضلات نکنیم، قطعا در آینده زیاد عمر نخواهیم کرد.».

نمایشگاه «دیدار» جمعه ۲۲ بهمن در گالری خاک افتتاح شد و علاقه مندان به مدت یک هفته می توانند از آثار اردشیر رستمی، دیدن کنند.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر